08.11.2023

Kobra v těsném zápase přetlačila Řisuty po prodloužení

Tadeáš Podolka

Čtyři utkán, čtyři výhry. Taková je aktuální forma hokejistů pražské Kobry, kteří uspěli proti Řisutům, jež přehráli výsledkem 4:3 po prodloužení. Svěřenci Miloslava Šeby tak skvěle vstoupili do série čtyř zápasů na domácím ledě.

14. kolo, 08.11.2023 v 18:00

HC Řisuty

4:3pr.

(2:0, 1:2, 0:1 - 1:0)

Branky a nahrávky: 6. Vlček (Havrda), 9. Houška (Novák, Urban), 22. Houška (Holý, Urban), 65. Tichý (Duda) – 25. Patyk (Bílek, Zich), 28. Vimmer (Zich, Bílek), 60. Patyk (Zich, Vimmer). Rozhodčí: Kosnar – Rubáš, Tvrdík. Vyloučení: 5:4. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 138. Průběh utkání: 1:0, 3:0, 3:1, 3:3.

HC Kobra Praha: Ondrík – Stejskal, Šteiner (A), Holý, Duda, Horáček, Dráb – Havrda, Šťastný (C), Vlček – Houška, Urban, Novák – Kvasnička, Tichý, Petrák – Matuška.

HC Řisuty: Pánek – Zich, Volráb, Janda, Malovický, Strnad – Bílek (C), Patyk, Janeček – Petráš, Pejchal, Čech – Chamrád, Vimmer, Okegawa – Výrut, Pulda.

Do úvodní třetiny vlétli Pražané jako uragán a od samého začátku diktovali tempo utkání. Jako první se v šesté minutě prosadil Filip Vlček, jehož zakončení z pozice na hraně kruhu pro vhazování prošlo za brankáře Petra Pánka. V 9. minutě vedla Kobra už o dva góly, když se prosadil Vladislav Houška, který před brankovištěm přetavil přihrávku Dominika Nováka z pravé strany v zakončení z voleje, na které řisutský strážce klece nestačil zareagovat.

Druhé dějství začalo také skvěle pro domácí hokejisty. Podruhé v zápase si ve 22. minutě připsal brankový zápis Houška, jenž se přes střed hřiště protáhl za hostující obranu a rychlou střelou z prostoru pro vhazování rozvlnil Pánkovu síť. Od 25. minuty si ale Pražané začali utkání komplikovat, kdy dopřáli Buldokům dlouhou dvojnásobnou přesilovou hru. Právě této výhody využil Petr Patyk, jenž se prosadil z bezprostřední blízkosti brankoviště. To ale nebylo od Středočechů vše! Na rozdíl jediného gólu snížil mladíček Štěpán Vimmer, který využil prostoru v mezikruží a zavěsil za domácího brankáře Matyáše Ondríka. V závěru druhé periody se nechal do konce utkání vyloučit útočník hostí Kryštof Pejchal, a to za napadání rozhodčích. Stejný trest dostal i funkcionář hostujícího týmu Ivan Záleský, jehož hlavní rozhodčí poslal do kabin dle oficiálního zápisu za tato nevybíravá slova: "Ty už si nezapískáš ty zm*de."

V závěrečné periodě se dlouho zdálo, že Kobra udrží jednobrankové vedení. Jenže buldoci se prosadili zásluhou Petra Patyka v čase 59:55, čímž poslali zápas do prodloužení, Pražané tak promrhali tříbrankový náskok. Nakonec se z výhry radovali ale Braničtí, když v 65. minutě rozhodl Stanislav Tichý. Dva body tak zůstávají na jihu Prahy a svěřenci Miloslava Šeby mají čtvrtou výhru v řadě.

Miloslav Šeba (HC Kobra Praha): "Do 25. minuty to vypadalo jako velmi snadný zápas, vedli jsme 3:0, ale bohužel jsme inkasovali a Řisuty to nastartovalo. Když snížily na 3:2, tak jsme věděli, že to bude ještě hodně těžké. Nám se nepodařilo vstřelit další gól, naopak oni sedm vteřin před koncem vyrovnali. V prodloužení je to vždy vabank, ale nakonec jsme rozhodující gól dali my a máme dva body. Je škoda, že jsme ten bod ztratili, měli jsme na víc. Taky nám nepomohla vyloučení a zkrátka se zápas nevyvíjel dle našich představ. Další utkání hrajeme s Ústím a musíme bodovat, abychom se přiblížili osmičce."