Braničtí hokejisté potvrdili svou dobrou bilanci s Benátkami nad Jizerou a Středočechy přehráli i ve třetím střetnutí v rámci 2. ligy. Svěřenci Miloslava Šeby si tak užívají sérii dvou výher v řadě.

16. kolo, 04.12.2023 v 18:00

HC Benátky nad Jizerou

5:3

(1:1, 1:1, 3:1)

Branky a nahrávky: 7. Nagy (Míšek, Horáček), 29. Vlček (Šteiner, Bříška), 43. Šťastný (Bříška, Šteiner), 47. S. Tichý (Míšek), 60. Bříška (Šťastný) – 13. Jankovský (Klodner), 39. Šafránek (Jankovský, Zumr), 54. Jankovský (Klodner, Zumr). Rozhodčí: Kosnar – Rubáš, Hošťálek. Vyloučení: 6:9. Využití: 3:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 79. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 3:2, 4:2, 4:3, 5:3.

HC Kobra Praha: Ondrík – J. Stejskal, Šteiner (A), Holý, Pelant, Horáček, T. Duda, Dráb – Vlček, S. Tichý, Míšek – Janča, M. Kvasnička, Bříška – Nagy, Šťastný (C), T. Urban I – Do. Novák, Houška, Petrák.

HC Benátky nad Jizerou: Brázdil (43. Hradiský) – Lytvynov, Klodner, Kliment, Mašek, Antoš, M. Němeček – L. Kučera, Šafránek (C), Jankovský – J. Dvořák, Havlas (A), J. Hruška – Hozák (A), Plíšek, Zumr – Vágner.

V první periodě otevřel gólový účet zápasu domácí útočník Martin Nagy, jenž v 7. minutě překvapil benáteckého brankáře Jaroslava Brázdila střelou z úhlu. Hosté se zmohli na vyrovnání o šest minut později, a to zásluhou Václava Jankovského, který se dostal do samostatného nájezdu a s velkým štěstím našel skulinu mezi betony branického gólmana. V 16. minutě došlo k menšímu přerušení hry, kdy museli domácí činovníci opravit díru v ledu poblíž klece hostů. Závada se povedla opravit za velmi rychlých pět minut, čímž se mohlo pokračovat ve hře. V závěru první části si ještě Kobra zahrála přesilovku pět na tři, ale ani tu nedokázala využít, a tak se šlo do kabin za nerozhodného stavu 1:1.

Druhá část skončila také fotbalovým výsledkem 1:1, a také měla dost podobný průběh. Nejprve se ve 29. minutě prosadil v přesilové hře ostřílený Filip Vlček, který trefil přesně do levého horního rohu přes clonícího spoluhráče. Benátky na tuto branku odpověděly díky Davidu Šafránkovi, jenž střelou bez přípravy propálil Matyáše Ondríka v brance Kobry.

Závěrečná třetina byla mnohem napínavější. Kobra se potřetí v zápase dostala do vedení ve 43. minutě, tentokrát se trefil zkušený Tomáš Šťastný, který využil skvělého postavení na pravém kruhu a zametl kotouč za záda Brázdila. Po tomto gólu sáhli hosté k výměně brankáře, do klece tak šel náhradník Radim Hradiský. Nový muž v brance Středočechů inkasoval o tři minuty později, když nestačil na dorážku Stanislava Tichého z bezprostřední blízkosti. Benátky se zmohly ještě na snížení, o které se postaral Václav Jankovský, jehož teč se s velkým štěstím dostala za Ondríka do sítě. Na konečných 5:3 pak upravil Kamil Bříška, jenž prostřelil Hradiského tvrdou ranou. Braničtí si tak připsali druhou výhru v řadě a v tabulce jsou stále na osmém místě, které zaručuje účast v nadstavbě.

Miloslav Šeba (HC Kobra Praha): Oba soupeři jsou velmi vyrovnaní. Benátkám jsme vyhověli, když měli marodku, proto jsme tento zápas dohrávali v pondělí, což je nezvyklé, protože před tím v neděli se moc netrénuje. Dlouho byl stav srovnaný. Hostující brankář Brázdil chytal velmi dobře, měl asi sedmatřicet zásahů, než odešel z brány. Měli jsme problém ho překonat. Řekl bych, že herně jsme byli o trochu lepší, takže jsme vyhráli zaslouženě.

Martin Novák (HC Benátky nad Jizerou): Celý dnešní zápas jsme hráli do kopce. Bylo to strašně těžké utkání na psychiku trenérů i hráčů. Připadáme si, že jsme v jiném světě. Zázemí, ukotvení branek i nastavení celého zápasu, bylo dnes divné. Hokej se ale hraje na góly, kterých jsme dali méně. Znovu jsme soupeři darovali hrozně moc přesilových her a ten toho využil. Musíme méně faulovat, střílet více gólů, jinak to nebude fungovat.