06.01.2024

Kobra porazila Kralupy a ještě živí sen o osmičce

Martina Nová

Veledůležitý zápas svedli svěřenci Miloslava Šeby na domácím ledě proti Kralupům nad Vltavou. Přestože hosté šli do vedení jako první, většinu zápasu drželi Pražané otěže ve svých rukou. Brzy otočili vývoj zápasu a i ve třetí třetině zvládli nepříjemné momenty vlastního vyloučení. Díky třem bodům za výhru 5:2 je rozdíl po 26 utkáních mezi osmými Benátkami a devátou Kobrou 3 body. Ve hře je ještě 6 bodů ze 2 kol.

28. kolo, 06.01.2024 v 18:00

HK Kralupy nad Vltavou

5:2

(2:1, 1:1, 2:0)

Branky a nahrávky: 11. Stejskal (Bříška, Šťastný), 15. Šťastný (Nagy), 23. Stejskal (Bříška, Nagy), 59. Vlček (Houška), 59. Nagy (Šteiner) – 1. Chládek (Kellerstein, Zajíc), 37. Uhlík (Hrala). Rozhodčí: Kosnar – Žídek, Uhlík. Vyloučení: 8:7. Využití: 1:0. V oslabení: 2:0. Diváci: 286. Průběh utkání: 0:1, 3:1, 3:2, 5:2.

HC Kobra Praha: Málek – Stejskal, Šteiner (A), Dráb, Duda, Pelant, Horáček – Vlček, Šťastný (C), Bříška (A) – Houška, Petrák, Kvasnička – Míšek, Švec, Nagy – Janča.

HK Kralupy nad Vltavou: Novotný – Zajíc, Chládek, Kehar, Kučera, Straka, Kapoun – Pejchal, Hampl, Kellerstein – Zídek, Šilhavý (C), Soukup – Uhlík, Hrala (A), Štípek – Marek, Broš, Bradáček – Binko.

Domácím hráčům nevyšel vstup do utkání ideálně, gólman Málek již v 1. minutě musel lovit kotouč ze své sítě. Po nepřesné rozehrávce na modré čáře se hosté ujali puku a po vzájemné souhře otevřel skóre David Chládek. Následovala epizoda plná vyloučení, avšak gólem skončilo až to v 11. minutě. Braničtí dokázali proměnit přesilovou hru, když Jiří Stejskal propálil vše, co mu stálo v cestě. Vyrovnání Branické nakoplo a pokračovali v tlaku. V 15. minutě sice usedl na trestnou Houška, to však nevadilo Tomáši Šťastnému, který se vydal do úniku a zařídil svému týmu vedení. Koncem dějství se ještě musel mít Málek na pozoru, Kralupy bylo blízko vyrovnání, nakonec se do kabin šlo za stavu 2:1.

Oproti předchozí dvacetiminutovce, start prostředního dějství vyšel Pražanům skvěle. Rychlý ťukec v prostoru před brankou zakončil přesnou střelou Jiří Stejskal a zvýšil na rozdíl dvou branek. Góly dodaly Kobře sebevědomí a měli na ledě více ze hry. Kralupy však nic nevzdaly a ve 37. minuty se dočkaly snížení. Hrala ukořistil puk u mantinelu, prokličkoval s ím před branku, kde zvolil nahrávku místu střely a Jiří Uhlík už jen posunul puk do odkryté části Málkovi klece, který neměl šanci se včas přesunout. V závěru navíc byl vyloučen domácí kapitán a do třetí části šly vydry v početní převaze.

Situace se ještě zhoršila, když 16 vteřin po startu dějství usedl k Šťastnému na trestnou ještě Bříška. Kralupy touto šancí ale pohrdly a v čase 40:27 se provinil špatným rozehráním brankář Novotný. V následujícím průběhu se domácím dařilo krotit hostující útok. Dvě minuty před koncem základní hrací doby usedl Novotný na lavičku a vydry to zkusily v šesti. Narozdíl od české reprezentace do 20 let se jim tento risk nevyplatil a Filip Vlček zvýšil na 4:2 do prázdné branky. Vše ještě zdramatizovala Bříškovo vyloučení, nicméně i následující hra bez brankáře skončila gólem Kobry, na konečných 5:2 upravil Martin Nagy.

Miloslav Šeba (HC Kobra Praha): "Pro nás to byl klíčový zápas kvůli dalším bojům o play-off. Ukázalo se, že mančaft má ducha. Řekli jsme si, že ten zápas musíme odmakat jako tým, a to se povedlo. V bráně nás navíc podržel Málek. Klobouk dolů před klukama."