18.10.2023

Kobra čeká na další vítězství. V Braníku uspěl Chomutov

Poměrně dlouho vyrovnané utkání, ve kterém Kobra držela se soupeřem krok. Přesto takřka celou dobu musela dohánět dvoubrankovou ztrátu, kterou Piráti ještě v závěru pojistili trefou do prázdné branky. Ani tentokrát se tedy Branickým nepodařilo na domácím ledě uzmout bodový zisk.

8. kolo, 18.10.2023 v 18:00

Piráti Chomutov

1:4

(0:1, 0:1, 1:2)

Branky a nahrávky: 44. Bříška (Šťastný, Šteiner) – 19. Eret (M. Tůma, Březák), 38. Kadeřávek (Hübl, Lukeš), 41. Eret (Záruba), 59. Kadeřávek. Rozhodčí: Šperl – Tuháček, Motl. Vyloučení: 4:4. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 197. Průběh utkání: 0:3, 1:3, 1:4.

HC Kobra Praha: Ondrík – T. Duda, Šteiner (A), Holý, Dudáček, Dráb, J. Stejskal, Pelant – Vlček, Bříška (A), Šťastný (C) – Houška, T. Urban I, Do. Novák – M. Kvasnička, S. Tichý, Matuška – Petrák, Janča, Nagy.

Piráti Chomutov: Altrichter – Kadeřávek, Březák, Seemann, Záruba, Havel (A), Kučera, Filip – Lukeš (A), Hübl (C), T. Svoboda – Kostourek, Eret, M. Tůma – Mála, Koblížek, Zajíček – Jouza, Remeš, Chrpa – Putz.

Braničtí do utkání s Chomutovem vstoupili ve vysokém tempu. Už po třiceti vteřinách hry se před gólmanem Altrichterem zjevil tváří v tvář Kamil Bříška, nicméně strážce pirátské branky se blýskl vydařeným zákrokem. Krátce nato se do slibné příležitosti dostal Vladislav Houška.

Severočeši se dostávali do hry až postupně. Své šance si ovšem také vytvořili. Ve čtvrté minutě přestřelil osamocený Viktor Hübl Ondríkovu klec. V dalším průběhu byl chomutovský tým více aktivnější. Gólu se ale dočkal až v závěru třetiny. V čase 18:38 využil přesilovku Pirátů Petr Eret, který z pravé strany prostrčil kotouč za záda Matyáše Ondríka. Právě tento gól tvořil rozdíl mezi oběma soupeři po první třetině.

Start druhé periody ovlivnila brzká vyloučení. Nejprve Kobra přežila vlastní oslabení, následně měla možnost dokonce dvojnásobné početní výhody. V ní si proti Martinu Altrichterovi vytvořila řadu šancí, leč gólman Chomutova byl velmi obratný a všechny příležitosti domácích pokryl.

S přibývajícím časem aktivita obou týmů ještě více rostla. Velká tíha tak ležela na obou gólmanech, byť ti dokázali své týmy držet. V útočných situacích se tak nějak střídali, zpočátku se více dařilo Kobře, v závěru se herních otěží chopili Piráti. Ti také navýšili v 38. minutě své vedení. Přesně mezi kruhy se opřel do kotouče Patrik Kadeřávek a umístil jej přesně k bližší tyči kobří klece. V třetí třetině tak museli Braničtí dohánět dvoubrankovou ztrátu.

Do závěrečné periody vstoupil lépe chomutovský tým, který už v čase 41:00 navýšil vedení na 3:0. Po pravé straně si najel dopředu Petr Eret, který umístil puk k bližší tyči Ondríkovy svatyně. Branickým se ale vzápětí povedlo využít přesilovku a snížit. Kamil Bříška si najel mezi kruhy a poslal kotouč přesně mezi betony Martina Altrichtera.

Aktivní hra oboustranně pokračovala i nadále. Svou roli v tom sehrály i přesilovky, nejdříve měla minutovou početní výhodu Kobra, později Chomutov. Ani jeden z týmů jí ovšem nedokázal využít. Branickým se posléze dařilo více, málo chybělo ke skórování Kamilu Bříškovi při jeho rychlém nájezdu a následném zatažením kotouče od vzdálenější tyče.

Domácí se nadále drželi více na puku a v útočném prostoru. Chomutovští v této fázi zvolili jen několik samostatných výpadů. Na stavu se ale dlouhou dobu nic nezměnilo, proto Kobra zvolila v posledních dvou a půl minutách zvolila hru bez gólmana. Což se jí ale vymstilo. Patrik Kadeřávek napálil puk z kruhu ve vlastní obranné třetině a trefil prázdnou branku domácího týmu. Tím si Piráti pojistili konečné vítězství 4:1.

Miloslav Šeba (HC Kobra Praha): "Utkání se zpočátku vyvíjelo dobře. Jenže jsme neproměnili přesilovku pět na tři a Chomutov pak vedl. Poté ještě přidali branku na 2:0 a my jsme je nedokázali přehrát, a to ani při naší přesilovce. Budeme muset na přesilovkách zapracovat."