28.10.2023

Braničtí sestřelili Hronov vysoko 11:3!

Martina Nová

Tým Miloslava Šeby chtěl navázat na středeční výhru proti Chebu a tento cíl splnil na výbornou. Kamil Bříška zvládl nasbírat hattrick hned v první třetině a střelecké hody pokračovali dál. Hattrick přidal také kapitán Tomáš Šťastný a přes drobná zaváhání si Kobra dokráčela pro jednoznačné vítězství 11:3.

11. kolo, 28.10.2023 v 18:00

HC WIKOV Hronov

11:3

(4:0, 6:1, 1:2)

Branky a nahrávky: 3. Bříška (Stejskal, Vlček), 9. Vlček (Bříška, Šteiner), 11. Bříška (Vlček, Šťastný), 14. Bříška (Šťastný, Vlček), 22. Houška (Novák, Urban), 24. Bříška (Stejskal, Šťastný), 26. Šťastný (Vlček, Šteiner), 33. Vlček (Bříška, Šťastný), 35. Šťastný, 40. Šťastný (Vlček, Bříška), 52. Janča (Nagy, Tichý) – 30. Ondruš (Przybyla, Murtazin), 41. Štrombach, 59. Przybyla (Popitič, Hájek) Rozhodčí: Domský – Goltsch, Janíček. Vyloučení: 1:1. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 204. Průběh utkání: 7:0, 7:1, 10:1, 10:2, 11:2, 11:3.

HC Kobra Praha: Ondrík (41. Pittr) – Šteiner (A), Holý, Stejskal, Dráb, Pelant, Duda, Horáček – Vlček, Bříška (A), Šťastný (C) – Houška, Urban, Novák – Kvasnička, Tichý, Janča – Nagy, Petrák.

HC WIKOV Hronov: Malychin (22.–41. Meišner) – Babrusev, Voňka (C), Vermeulen, Ondruš – Murtazin, Przybyla, Štrombach (A) – Popitič, Vaňkovský (A), Voděracký – Řezáč, Hájek, Klátil – Kocián.

První třetina byla v jednoznačné režii domácích. Soupeře v podstatě nepustili ke slovu, a když se Hronom dostal dopředu, Ondríka nepřekonal. Naopak Kobra dokázala Malychina překonat hneč čtyřikrát. Skóre otevřel již ve 3. minutě Kamil Bříška, který se prosadil z prostoru pro vhazování trefou do vzdálenějšího dolního rohu. Na něj navázal Filip Vlček, který se dokázal nejlépe zorentovat veskrumáži před brankou. V 11. minutě přidal druhou trefu Kamil Bříška, jenž zametl do sítě Vlčkovu přihrávku. Hattrick pak Kamil Bříška zkompletoval o dvě minuty později z kraje pravého kruhu.

Prostřední dějství nabídlo ještě větší střeleckou podívanou a poprvé od roku 2021 se domácí mohli radost z dvoumístného počtu branek, které zvládli nasázet soupeři v jednom zápase. Již v čase 21:12 se prosadil Vladislav Houška, čímž vyhnal gólmana Andrije Malychina z branky. Jeho náhradník Samuel Meišner ale neměl moc času na zahřátí a hned ve 24. minutě také lovil puk ze sítě, počtvrté se prosadil ostrostřelec Kamil Bříška.

V dalším průběhu otevřel svůj gólový účet Tomáš Šťastný, který v čase 25:18 zvýšil na 7:0. V polivině utkání přišla mírná úleva pro hosty, když Ondríka prostřelil Filip Ondruš. Kobra ale nenechala soupeře v naději na zdramatizování zápasu, protože ve 33. minutě vrátil svému celku sedmigólový náskok Filip Vlček. V první přesilové hře večera šli do čtyř Hronovští a Tomáš Šťastný provinění potrestal. Vzápětí šli do čtyř i Braničtí, žádné drama se ale nekonalo. ještě před sirénou dokázal kapitán Pražanů zkompletovat hattrick, zásluhou Tomáše Šťastného tak po 40 minutách hry panoval stav na světelné tabuli 10:1.

Do třetí části se měnilo složení v brankovišti na obou stranách. Meišner přepustil místo opět Andriji Malychinovi, Matyáš Ondrík dostal volno a na led nastoupil Michal Pittr. Ten ale neustál úvod třetiny a po 40 vteřinách inkasoval po trefě Filipa Štrombacha. Kobra však nenechala nic náhodě a i nadále byla aktivnějším celkem na ledové ploše. To stvrdil Jakub Janča v 52. minutě, a i když ještě v samotném závěru duelu skóroval Petr Przybyla, nic to nezměnilo na jednoznačném vítězství Kobry 11:3.

Miloslav Šeba (HC Kobra Praha): "Na začátku soutěže jsme měli těžké soupeře, takže jsme se těžko rozjízděli. Nyní jsme měli na programu o trochu snazší soupeře, takže se nám hrálo lépe. Zároveň se tým konečně skládá dohromady, před sezónou nám odešlo pět hráčů, takže chvíli travlo, než si to sedlo. Nyní se musíme snažit, aby ten tým fungoval a mohli jsme bojovat o střed tabulky."