29.11.2023

Branickým se utkání s Táborem nevyvedlo a odváží si do Prahy debakl

Tadeáš Podolka

Braničtí v rámci 19. kola 2. ligy zajížděli na led tradičně silného Tábora, jenž v utkání potvrdil roli favorita a Pražany porazil vysoko 6:1. Kobra nedokázala využít nabídnutých přesilových her a Jihočeši byli daleko úspěšnější v zakončení, a tak si svěřenci Miloslava Šeby na body ještě musejí počkat.

19. kolo, 29.11.2023 v 18:00

HC Tábor

6:1

(3:0, 1:1, 2:0)

Branky a nahrávky: 3. Dančišin (J. Duda, Zadražil), 10. L. Prášek (Nevšímal, Zíb), 14. K. Černý (L. Prášek, Zíb), 24. Milfait (Suchánek, Zeman), 52. Říha (Seidl, Šulek), 55. Zeman (Krliš, Říha) – 28. Do. Novák (Vlček, Nagy). Rozhodčí: Šperl – Sýkora, Uhlík. Vyloučení: 7:3. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 1139. Průběh utkání: 1:0, 4:0, 4:1, 5:1, 6:1.

HC Tábor: Gába – Suchánek (A), Plášil, Říha, Jáchym, Hubata, K. Černý – Zeman, Milfait, Krliš – Šulek, Matušík (A), Seidl (C) – J. Duda, Zadražil, Dančišin – L. Prášek, Zíb, Nevšímal – Bárta.

HC Kobra Praha: Ondrík – Šteiner (A), J. Stejskal, T. Duda, Holý, Dráb, Horáček, Pelant – Vlček, Šťastný (C), Nagy – Do. Novák, Petrák, Houška – Míšek, S. Tichý, M. Kvasnička – Janča.

První perioda byla zcela v režii domácích Kohoutů, kteří odskočili do tříbrankového vedení. Jako první se už ve 3. minutě prosadil ostřílený Milan Dančišin, jenž zametl kotouč do prázdné branky po střele Jana Dudy. Jihočeši v čase 09:53 navázali druhým zásahem do branické sítě, tentokrát z levého kruhu propálil Matyáše Ondríka zkušený Lukáš Prášek. Na 3:0 poté upravil skóre další zkušený hráč v barvách Tábora Kamil Černý, který překvapil Ondríka přesnou ranou z větší vzdálenosti.

Druhá třetina začala velmi podobně, jako ta první. Ve 24. minutě zvýšili Jihočeši náskok na čtyři góly, když byl před branickou klecí úspěšný Jan Milfait. Pražané se ale ještě zmohli na snížení stavu, o které se postaral v přesilové hře Dominik Novák. Ještě velkou šanci měl ke konci prostředního dějství Stanislav Tichý, na kterého vyzrál excelentním zákrokem lapačkou táborský brankář David Gába. Do kabin se tak šlo za stavu 4:1 pro Tábor.

V závěrečné periodě přidali domácí ještě dvě branky zásluhou Jiřího Říhy a Adama Zemana, rozhodli tak o konečném stavu 6:1. Kobra tak z jihu Čech nepřivezla žádné body do tabulky a na výhru proti Kohoutům čeká od 25. ledna.