01.02.2023

Třetí třetina stála Kobru body. Letňanům podlehla o dva góly

Aleš Skok

Braničtí hokejisté si v nadstavbové části připisují druhou porážku. Na domácím ledě tentokrát Kobra nestačila na Letňany. Po dvou třetinách bylo skóre 1:1, ale závěrečná část se výběru Miloslava Šeby nepovedla a Letci si nakonec odvezli z derby výhru 4:2.

Nadstavba - 6. kolo, 01.02.2023 v 18:00

HC Letci Letňany

2:4

(1:1, 0:0, 1:3)

Branky a nahrávky: 13. Novák (Houška), 60. Houška (Novák, Petrák) – 12. Wojnar (Arnošt), 44. Kellerstein (Arnošt, Hozák), 49. Turek (Hrala, Fiala), 51. Vacín (Hrala). Rozhodčí: Veinfurter – Řezníček, Všetečka. Vyloučení: 4:6. Využití: 1:1. Diváci: 169. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:4, 2:4.

HC Kobra Praha: Sochůrek – Holý, Duda, Straka, Stejskal, Knesl, Pavlák, Svach, Ducháč – Martínek, Ksandr, Kolda, Jedlička, Míšek, Matuška, Zídek, Janča, Houška, Novák, Petrák, Hrabovetskyi.

HC Letci Letňany: Brázdil – Guryevsky, Havelka, Chalupa, Lytvynov, Němeček, Kynčl, Fiala – Hrala, Kastner, Wojnar, Kellerstein, Kropáček, Arnošt, Řepík, Labuzík, Vacín, Hozák, Uhlík, Kučera, Turek.

První zajímavější šance přišla v úvodní přesilovce Kobry. Straka se uvolnil na kruhu, ale střela mu nevyšla tak, jak by si představoval, a hostující gólman nakonec zasahovat nemusel. O pár minut později zahrozily také Letňany. Po Fialově střele zacinkala za Sochůrkem tyč.

Letci si připravili i další příležitost, ale výpad po pravé straně dokázal zlikvidovat domácí gólman. Následně vyskočil z trestné lavice Novák, naservíroval kotouč před branku Petrákovi, ale ten v ideální pozici nezakončil podle představ.

A tak přišel trest. Na začátku 12. minuty se po rychlé akci dokázal prosadit hostující Jakub Wojnar. Odpověď na sebe ale nenechala dlouho čekat a za 72 sekund bylo srovnáno. Houška našel krásnou křižnou přihrávkou Dominika Nováka a ten střelou z první nedal Brázdilovi šanci. Letňany poté přebraly otěže a Sochůrek měl co dělat, aby udržel nerozhodné skóre.

Druhá třetina toho až do své poloviny příliš nenabídla. Až po půl hodině hostující Kučera našel přesnou křižnou přihrávkou Hralu. Sochůrek se ale proti jeho střele z první vyznamenal. Necelé čtyři minuty před koncem dostaly Letňany možnost trestného střílení. K tomu se rozjel Arnošt, udělal kličku do forhendu, ale na domácího gólmana si nepřišel.

Pár sekund před koncem druhé dvacetiminutovky ujeli Letci v oslabení dva na jednoho, Knesl ale padl do přihrávky a z přečíslení tak nic nebylo.

Hned na začátku poslední části se hosté prosadili v přesilové hře. Z modré čáry přihrál na levý kruh Arnošt na volného Adama Kellersteina a ten střelou zápěstím propálil Sochůrka. Vzápětí mohl na druhé srovnat Zídek, jenže jeho pokus se odrazil od horní tyčky.

Letci v dalším průběhu dokázali odskočit na rozdíl dvou gólů. Krátce po ubráněném oslabení ho dokázal prostřelil Štěpán Turek. To ale nebylo ze strany Letňan vše. V 51. minutě přidaly už čtvrtou branku. U pravé tyče byl krátce po vhazování připravený Lukáš Vacín a dotlačil kotouč za domácího gólmana.

Alespoň snížit mohl Houška, který se zničehonic zjevil před Brázdilem. Z dobré pozice ale trefil pouze jeho betony. Hosté poté ještě skórovali v oslabení, ale po dlouhé konzultaci nebyl gól nakonec uznán. Braničtí tak nakonec alespoň využili přesilovou hru, když se do šibenice trefil Vladislav Houška. V posledních sekundách už se nic nestalo a Kobra tak podlehla Letňanům 2:4.

Miloslav Šeba (HC Kobra Praha): "Letňany jsou první tým 2. ligy a těšili jsme se na derby. Bohužel ale chyběli čtyři hráči a Letci byli komplet, hráli na čtyři lajny. My jsme využili juniory ze Sparty a zápas byl po dvě třetiny vyrovnaný. Pak rozhodla dvě vyloučení a nedosáhli jsme ani na bod. Nicméně se noví kluci dobře zapracovali. Pořád ale hrajeme o 6. místo s Vrchlabím a každý bod by byl dobrý."