Pražské derby pro Hvězdu, Kobra ztratila utkání až v závěru

Vít Trubička

Braničtí dorostenci mají za sebou první zápas po reprezentační přestávce. V derby přivítala pražskou Hvězdu, kterou v posledním utkání na ledě ve Vokovicích dokázala porazit. Tentokrát se ale radoval hostující tým. A to i přes velkou bitvu a výrazně větší množství střel Kobry, které toto utkání přineslo.

15. kolo, 14.11.2019 v 16:15

HC Hvězda Praha

Branky a nahrávky: 5. Bauer (Nápravník, Nápravník), 22. Rejna (Halfar), 31. Šesták (Bucek), 48. Bucek (Procházka, Bauer) – 5. Helikar (Pírs, Potůček), 7. Hron (Náhončík), 10. Švadlák (Zajíc, Adam), 31. Černý (Jelínek, Adam), 53. Jurak (Pírs), 55. Jurak (Hron), 59. Jelínek. Rozhodčí: Bejček - Nekvapil, Hána. Vyloučení: 1:1. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 54. Střely na branku: 47:22. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:3, 2:3, 2:4, 4:4, 4:7.

HC Kobra Praha: Peyerl (20. Černý) – Jiráček, Nápravník A., Bucek (A), Mašek, Šesták, Kalajev, Frydrich – Král (C), Nápravník O., Čečetka, Halfar, Procházka, Rejna, Svoboda, Bauer, Krásný.

HC Hvězda Praha: Grmela (40. Vavřena) – Šercl, Procházka, Adam (A), Kubas L., Hron, Kubas M. – Helikar, Potůček, Zajíc, Pírs, Jurak (A), Borodenko, Švadlák, Srb, Černý, Jelínek, Náhončík, Štefko (C).

Do pražského derby vstoupila o něco lépe Hvězda. Již od počátku si vytvářela tlak na branku Kobry a přesilovce zaúřadovala gólově poprvé trefou Jana Helikara. Vedení ale Hvězdě vydrželo jen pouhých 54 vteřin, po kterých dokázal srovnat trefou k levé tyči Patrik Bauer. Ve vyšší aktivitě ovšem pokračoval tým ze severních končin Prahy, neboť o necelé dvě minuty později strhl vedení na svou stranu Filip Hron.

Ještě v první desetiminutovce navýšil vedení Hvězdy krásnou trefou Štěpán Švadlák. Posléze byl k vidění celkem pohledný oboustranný hokej, leč žádný gól do konce první periody k vidění nebyl a Hvězda odcházela do kabin s dvoubrankovým náskokem.

Druhou třetinu zahájila Kobra s výměnou v brankovišti. Místo Matiáše Peyerla naskočil Tomáš Černý. A impuls to byl povedený, vždyť již 83 vteřin po úvodním buly dokázal snížit Mark Jefferson Rejna. Více se posléze hrálo před brankou Hrmely z pražské Hvězdy, avšak Kobra další gólovku vytěžit pro tuto chvíli nedokázala.

Naopak musela čelit další trefě Hvězdy. Erik Černý převzal odražený kotouč a tvrdě vytrestal volný prostor u levé tyče v brance svého jmenovce Tomáše Černého. Nebyl by to ale takový zápas, kdyby nedošlo k rychlé odpovědi. Tentokrát k ní došlo již po patnácti vteřinách a prosadil se Ondřej Šesták.

V závěru třetiny se opět dařilo o něco více Kobře, avšak další gólová trefa již k vidění nebyla. Braničtí tak svému soupeři umožnili náskok jedné trefy před závěrečnou periodou.

Před třetí periodou naopak sáhli k výměně brankářů hosté. Dušana Grmelu vystřídal teprve starší žák ročníku 2005 Benjamin Vavřena. Ten již od počátku musel čelit několika velkým šancím Kobry, v čele s asi největší v podání Marka Jeffersona Rejny. Záhy navíc musel ze své branky kotouč lovit, to když se prosadil Tomáš Bucek a bylo srovnáno na 4:4.

Kobra vycítila příležitost a drala se vytrvale za dalším gólem, když tu zčistajasna přišla trefa Alena Juraka, která již definitivně získala vedení pro Hvězdu. Sice hosté měli ještě několikrát na mále, nejvíce ve chvíli, kdy Adam Čečetka rozzvonil tyč, avšak Alen Jurak chvíli na to pojistil vedení Hvězdy opět na rozdíl dvou branek.

Kobra ale i tento stav nechtěla nechat jen tak a do posledních 90 vteřin utkání nastoupila bez gólmana. Tato herní situace se jí ale nakonec stala osudnou, neboť 64 sekund před koncem definitivně stvrdil vedení Hvězdy střelou do prázdné branky Adam Jelínek.

Braničtí tak bohužel na výhru nedosáhli, ačkoliv jim několikrát byla velmi na dosah. Naopak Hvězda si vybojovala body, které jistě zařadí do kategorie velmi cenné.

Ohlasy trenérů

Milan Vrzal (HC Kobra Praha): Dnes jsme vůbec nebyli v roli, zápas byl od začátku do konce od nás špatně.

Josef Reigl (HC Hvězda Praha): Vůbec poprvé jsme zvítězili za tři body, za což jsme rádi. Kluci viděli, že práce v tréninku vede ke kýženým výsledkům. První a třetí třetina se nám povedla, ve druhé nás soupeř zmáčkl. Jsme rádi, že jsme využili šance, které jsme měli a myslím, že efektivita v koncovce rozhodla.