21.02.2018

Kobra proti Řisutům opět získala jen jeden bod

Pavel Novák, Barbora Wolfová

P R A H A - I když už to tentokrát vypadalo nadějně pro Pražany, kteří vedli 2:1 ještě pět minut před koncem třetí třetiny, opět proti týmu ze spodních pater tabulky nezvládla náskok udržet. Tak jako ve dvou ze tří zápasů došlo na prodloužení, kde díky přesilové hře Řisuty rozhodly o opětovném zisku dvou bodů.

42. kolo, 21.02.2018 v 18:00

HC Řisuty

2:3pr.

(1:1, 1:0, 0:1 - 0:1)

Branky a nahrávky: 15. Semrád (Šteiner, Matějček), 39. Gron (Tuma, Novák) – 8. Havelka (Fortelka), 56. Kos (Babický), 62. Rod (Kos). Rozhodčí: Pilný – Štětina, Laczko. Vyloučení: 6:2. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:3.

HC Kobra Praha: Bílek – Skočovský, Semrád, Šteiner, Drahorád, Verbík – Mužík, Novák, Jedlička, Matějček, Tuma, Slanina, Kellner, Hlinka, Gron, Malovický

HC Řisuty: Ilašenko – Dostál, Havelka, Babický, Zderadička, Potechin – Kellerstein, Kos, Mařík, Vyskočil, Záleský, Fortelka, Hampl, Rod, Krpata

První třetina začala velice vlažně, ani jeden tým si nedokázal vypracovat žádnou vyloženou šanci. První šance přišla až v 8. minutě a hned byla gólová. Z protiútoku se prosadil hostující Dominik Havelka, bekhendovou střelou propálil Bílka mezi betony. Hra nadále moc šancí nepřinášela. Řisuty měly možnost početní výhody, ani ta ale další branku nepřinesla. Možnost přesilové hry dostala i domácí Kobra, která ji využila a vyrovnala stav utkání na 1:1 po přesné trefě Martina Semráda. Do konce třetiny hráli přesilovou hru znovu hráči Řisut, kteří další trefu nepřidali a do šaten se šlo za nerozhodného stavu 1:1.

Druhá část se hrála nahoru dolu, šance měly oba týmy, zakončení bylo však často nepřesné a končilo mimo branku. Do obrovské šance se dostal domácí Lukáš Tuma, trefil ale jen horní tyč. Do vedení se nakonec dostal tým domácích, když se ve 39. minutě trefil Tomáš Gron, který ujel do přečíslení 2 na 1 s Lukášem Tumou a přesnou střelou pod horní víko poslal Kobru do vedení.

Třetí třetina začala znovu vyloučením, ani tentokrát se ale tým Řisut v početní výhodě neprosadil. Po několika šancích na obou stranách se do gólové příležitosti dostal domácí Šteiner, Ilašenka však ani nadvakrát nepřekonal. Na další branku si diváci museli počkat až do 56. minuty, kdy se trefil hostující Matěj Kos, který protlačil puk mezi betony domácího gólmana a hosté se tak necelých 5 minut před koncem dočkali vyrovnání. I přes stupňující se tlak hostů se skóre do konce třetiny neměnilo a zápas tak dospěl znovu do prodloužení. To trvalo pouze 1 minutu a 4 vteřiny, když o vítězi rozhodl přesnou střelou hostující Tomáš Rod a Řisuty tak prolomily svou dlouhou sérii porážek.

Miloslav Šeba (HC Kobra Praha): Je faktem, že zápasíme s virózou v šatně a máme pár nemocných hráčů, používáme hráče z B-týmu, takže hra není odpovídající našemu postavení v tabulce. To musíme změnit, protože tam není přechod z obranného pásma, nejsme důslední a hlavně nejsme pokorní k soupeři. Je jedno, že je soupeř v tabulce pod námi, musí tam být pokora a trpělivost, musí se to změnit.

Martin Procházka (HC Řisuty): Myslím si, že to bylo celkem rychlé, svižné utkání se spoustou šancí na obou stranách. Gólmani si dnes opravdu zachytali a měli plno výborných zákroků a díky nim taky nebylo skóre zápasu vyšší. Celkem dobře jsme začali, ale zabředli jsme do klasických chyb, které stále opakujeme. Nechali jsme Kobru odskočit do vedení. Naštěstí se nám podařilo vyrovnat a poté v prodloužení s trochou štěstí a výhodou přesilové hry, se nám podařilo získat druhý bod.