18.09.2021

Kobra na úvod sezóny nestačila na Tábor

Martina Nová

Prvním vyzyvatelem, který se představil na pražském ledě, byli táborští kohouti. Přestože hra byla celkem vyrovnaná, Kobře se nedařilo v zakončení, naopak Jihočechům ano. Braničtí dokázali pouze ve třetí třetině korigovat výsledek a padli 1:5.

1. kolo, 18.09.2021 v 18:00

HC Tábor

1:5

(0:3, 0:2, 1:0)

Branky a nahrávky: 47. Hrubý (Hlinka, Heldák) - 4. Endál (Mazanec), 6. Škoda (Hasman), 9. Dančišin (Zayml, Mazanec), 29. Hajič (Škoda, Matiášek), 39. Matušík (Hajič). Rozhodčí: Hlinka – Maňák, Teršíp. Vyloučení: 1:2. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 150. Střely na branku: 33:29. Průběh utkání: 0:5, 1:5.

HC Kobra Praha: Sochůrek – Šteiner, Ženíšek, Knesl, Pelant, Holý, Ryzák, Duda – Bříška, Janča, Havrda, Mucha, Heldák, Tondr, Hrubý, Zídek, Novák, Šťastný, Petrák, Hlinka

HC Tábor: Kolář – Radoš, Pařízek, Hajič, Černý, Zíb, Kříž, Mazanec – Matiášek, Prášek, Matušík, Dančišin, Hasman, Zayml, Endál, Bárta, Škoda, Seidl.

Pražané vstoupili do utkání nešťastně, když Šťastný usedl za podrážení na trestnou lavici. Hostům se totiž ve čtvrté minutě podařilo využít početní výhodu gólem ostříleného Lukáše Endála. Na něj poměrně brzy navázal Vladimír Škoda, který vymetl pavučinu z pravého horního rohu.

Kobra dostala šanci srovnat krok ve své přesilové hře, toho ale nevyužila. Přestože byli domácí silní na puku, do zakončení se dostávali občasně. Naopak potřetí udeřil Tábor. Pohlednou akci předvedl Milan Dančišin, který obkroužil branku a procpal puk za Sochůrka. Snad největší šanci modrožlutých v úvodním dějství měl na svědomí Tomáš Šťastný, jeho dorážka si však na Koláře nepřišla.

V úvodu druhé třetiny mohl zvýšit náskok kohoutu Endál, ale domácí gólman se mu včas postavil do cesty. Jenže ve 29. minutě na Tomáše Hajiče už nestačil a musel lovit puk ze své klece počtvrté. O minutu později měl gólovku na hokejce i Zíb, ten ale neproměnil.

Kobra se snažila soupeři vzdorovat, ale i nadále se trápila v koncovce a nedokázala si vybojovat nebezpečnější pokus. Naneštěstí pro domácí příznivce udeřil Tábor popáté, gól měl na svědomí Jakub Matušík.

Pražané nesložili zbraně a do třetí dvacetiminutovky vstoupili s hlavami vztyčenými. Měli více ze hry a dostávali se častěji do útoku. Čekání na gól skončilo ve 47. minutě zásluhou Matyáše Hrubého a Kobru to podpořilo v další aktivitě. Jenže další trefu přidat nedokázala, na úvod nové sezóny druhé ligy tak padla 1:5.

Miloslav Šeba (HC Kobra Praha): "Očekávali jsme, že to bude hodně těžké utkání. Začátek nám hodně utekl a ve druhé třetině se pak hra sice srovnala, ale nedali jsme góly. Ze situací, kdy jsme je dát měli, nám to tam nepadlo. Na tom budeme muset zapracovat. Obecně musím přiznat, že v organizaci hry byli lepší. Očekával lepší výsledek, je to pro mne trochu zklamání. Kristián Kolář taky ukázal svou kvalitu, vychytal všechno, co jsme si pro něj připravili. Musíme přehodnotit složení formací, v pondělí a v úterý potrénovat a ve středu jdeme na Řisuty. Musíme se zlepšit."

Arpád Györi (HC Tábor): "Chtěli jsme dnes uspět, což se nám povedlo. Začátek jsme chytli, odskočili jsme a všichni od gólmana až po posledního hráče podali suprový výkon. V poslední třetině jsme pak dostali gól, což ale úplně nevadí. Jak říkám, byl to kolektivní výkon, jsme za to rádi a klukům děkuji."