19.09.2021

Juniorka přejela Ústí nad Labem a podruhé v sezóně bere tři body!

Martina Nová

Junioři Kobry nastoupili ke svému pátému duelu v Lize juniorů a potřetí dokázali bodovat. Skóre otevřel hned v úvodu duelu kapitán Pražanů Ribarovski a střelecky na něj navázali ještě další tři spoluhráči. Díky čarujícímu Ilievovi v brance navíc inkasovali pouze jednou a připisují si vítězství 4:1.

4. kolo, 19.09.2021 v 12:00

HC Slovan Ústí nad Labem

4:1

(1:0, 2:1, 1:0)

Branky a nahrávky: 4. Ribarovski (Černý, Bauer), 28. Rejna (Svach), 33. Čermák (Štípek, Senčák), 44. Bauer (Ribarovski) – 30. Martínek (Bár, Kredl). Rozhodčí: Valda – Svobodová, Horažďovský. Vyloučení: 5:4, navíc Štípek (KOB) 5+OK, Filip (UNL) 5+OK. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 41. Střely na branku: 35:33. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 4:1.

HC Kobra Praha: Iliev – Šesták, Skorčík, Svach, Bečvařík, David, Stejskal (A) – Bauer, Svoboda, Štípek, Čermák, Judiak, Černý, Ribarovski (C), Rejna, Lederer, Senčák.

HC Slovan Ústí nad Labem: Tuček – Polata (C), Martínek, Hora, Vlach, Filip – Nedoma, Macek, Špaček, Tot (A), Gašpar, Kredl, Bár, Macel (A), Kušej, Svoboda, Koval.

Braničtí do utkání vstoupili slušně a už v polovině čtvrté minuty se mohli radovat z první vstřelené branky – na pravém kruhu se uvolnil jejich kapitán Dejan Ribarovski, který následně poslal kotouč mezi betony ústeckého brankáře Tučka. Následný průběh úvodní dvacetiminutovky pak nabídl z obou stran spíše opatrnou podívanou a k vidění byla pouze hrstka větších střeleckých šancí. Ani jedna z nich dalším gólem neskončila, a do pauzy se tak šlo za stavu 1:0.

Ve druhé třetině se hra otevřela a přinesla jak více střeleckých pokusů, tak branek. V čase 27:28 z rychlého útoku navýšil náskok domácích londýnský rodák Mark Rejna, přičemž ze strany Severočechů tentokrát přišla blesková odpověď v podobě zásahu Davida Martínka. Tečku za rychlou přestřelkou následně udělal Jáchym Čermák a vrátil Kobře dvoubrankový náskok. Po siréně svítil na světelné tabuli stav 3:1.

Začátek závěrečného dějství přinesl pátý a zároveň poslední zápis do střelecké listiny souboje, když na konečných 4:1 upravil bouřlivák Patrik Bauer. Slovan se snažil ještě duel nějak zdramatizovat a už v jednapadesáté minutě poprvé odvolal brankáře, jenže tento tah další gól nepřinesl. Konec bitvy tak okořenila jen výměna názorů mezi Viktorem Štípkem a Ondřejem Filipem, za kterou byli oba borci předčasně posláni do sprch.

Milan Vrzal (HC Kobra Praha): "Klukům jsem v šatně teď poděkoval za předvedený výkon. Hráli jsme dobře do obrany a podařilo se nám se i prosadit, takže jsme maximálně spokojení se všemi hráči."