11.08.2019

Druhý zápas, druhá výhra! Kobra rozjela Most

Vojtěch Martinek

Kobra je v přípravě stále stoprocentní, i ve druhém přátelském utkání si se svým soupeřem hladce poradila. Tentokrát z Prahy s porážkou odjížděli hokejisté Mosteckých lvů, kteří od svěřenců Miloslava Šeby dostali hned sedm branek! Další duel čeká Kobru v pátek, kdy se představí proti Příbrami, a to opět na domácí půdě.

přát., 11.08.2019 v 15:00

MOSTEČTÍ LVI

Branky a nahrávky: 10. Antoš (Slanina), 18. Smejkal (Bříška), 23. Hlinka (Smejkal), 39. Hrubý (Šeba, Mucha), 48. Slanina (Petrov, Antoš), 51. Heldák, 53. Heldák (Dufek, Petrov) – 35. Drašar (Kýhos), 56. Kýhos (Řehoř, Kuncl), 56. Drašar (Havlůj, Bakrlík). Rozhodčí: Hrdlička – Nekvapil, Kotlík. Vyloučení: 3:5. Využití: 0:1. V oslabení: 1:0. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 7:1, 7:3.

HC Kobra Praha: Sochůrek (Ondrík) – Mrkvička, Šteiner, Knesl, Drahorád, Antoš, Holý – Tondr, Bříška, Plíhal – Heldák, Hlinka, Smejkal – Dufek, Antončík, Petrov – Slanina, Šeba, Hrubý – Mucha.

MOSTEČTÍ LVI: Hosnedl (Kovařík) – Polák, Kuncl, Fučík, Havlůj, Havlík, Přibyl, Hoffmann, Novák – Řehoř, Kýhos, Smolka – Čejka, Bakrlík, Drašar – Nedrda, Böhm, Čmolík – Dohnal, Žítek, Beran.

Hokejisté Kobry nezahájili utkání úplně nejlépe – jen minutu a půl po úvodním buly totiž Sochůrek vyhodil kotouč mimo hrací plochu, za což si od sudích vysloužil dvouminutový trest. Branickým se ovšem podařilo oslabení přežít bez inkasované branky a o pár chvil později dostali šanci si hru v početní výhodě sami vyzkoušet, nicméně ani oni nebyli úspěšní. Mrzet je to však vůbec nemuselo…

Jen čtyři sekundy po uplynutí přesilovky se totiž prosadil Milan Antoš, jehož střela z velké vzdálenosti prošla do branky skrz Hosnedlovy betony – 1:0! Publikum na Braníku následně sledovalo rychlou a ofenzivní podívanou, ve které si mírnou převahu udržovali hokejisté Mostu. Těm se ovšem nedařilo najít recept na gólmana, zatímco Pražané vykřesali gól hned z další větší šance: dvě a půl minuty před koncem upravil stav na 2:0 Jan Smejkal zakončením z hranice brankoviště.

Náskok domácích se jen dvě a půl minuty po startu druhé periody znovu rozšířil, tentokrát se z bezprostřední blízkosti branky na střeleckou listinu zapsal Filip Hlinka. Kobra si následně po většinu prostřední části na ledě udržovala jasnou převahu, velká část dějství se odehrávala před svatyní Lukáše Hosnedla. I přes to se však nakonec zvládli prosadit i hosté – zkrácenou početní výhodu v pětatřicáté minutě v branku přetavil David Drašar.

Poslední slovo ve druhé dvacetiminutovce ale měli hokejisté z Braníku. Dvě minuty před koncem našel Richard Šeba u pravé tyče nikým nehlídaného Matyáše Hrubého, který bez váhání uklidil kotouč do mostecké svatyně. Po čtyřiceti minutách tak na světelné tabuli v hale svítil stav 4:1 pro domácí.

Ve třetí části se pak s brankami doslova roztrhl pytel. V čase 47:47 udeřil z levé strany kluziště Michal Slanina, pro nějž to byl už čtvrtý bod od návratu na Braník. O chvilku později se ve vlastním oslabení trefil Denis Heldák a Hosnedl musel ze své svatyně lovit další kotouč. Jen dvě minuty na to pak inkasoval už posedmé, a to opět po přesné střele Denise Heldáka, a v hale už to začínalo zavánět slušným debaklem.

To byl ovšem poslední střelecký zápis Kobry v dnešním utkání. Pět minut před sirénou ještě hosté ze severu Čech zkorigovali stav dvěma rychlými trefami Vladimíra Kýhose a Davida Drašara a konečný stav 7:3 byl na světě. Pražané tak navázali na výborný výkon z utkání s Kolínem a i v druhém přípravném utkání uspěli relativně hladce.

Ohlasy trenérů

Miloslav Šeba (HC Kobra Praha): „Bylo to druhé utkání letošní přípravy a jak jsem říkal v předchozím ohlasu, v každém utkání dostanou šanci jiní hráči, kteří chtějí za Kobru hrát a musí nás přesvědčit o tom, že tu hrát můžou. Most byl pro nás kvalitní soupeř, nemůžeme z výsledku dělat nějaké závěry – má velmi kvalitní hráče a je na ledě kratší dobu než my, časem budou určitě lepší než dnes. Jinak jsme samozřejmě rádi, že se nám daří dávat góly a že jsme utkání udrželi v docela vysokém tempu. V dalších utkáních budeme opět zkoušet další hráče.“