17.02.2018

Ztráta tříbrankového vedení připravila Kobru v Děčíně o dva body

Barbora Wolfová, Pavel Novák

D Ě Č Í N - Ve 41. kole zavítala pražská Kobra na led Děčína s jasným cílem, odčinit domácí zaváhání s Trutnovem. Děčín se naopak snažil protáhnout vítěznou sérii na 3 zápasy. Utkání přineslo dohromady 13 gólů. Výhru Děčína režírovala zejména trojice Michal Oliverius, Lukáš Zika a Daniel Volráb, který hattrickem nejprve vyrovnal a v prodloužení rozhodl zápas čtvrtou trefou. Z hráčů Kobry byl nejaktivnější se 2 góly a 2 asistencemi Jakub Jedlička. Kobra si tak odváží z Děčína jen bod poté, co ztratila tříbrankové vedení, které si vytvořila ve druhé třetině.

41. kolo, 17.02.2018 v 18:00

HC Děčín

7:6pr.

(1:3, 3:2, 2:1 - 1:0)

Branky a nahrávky: 4. Oliverius (Navarra, Zika), 26. Zika (Navarra, Oliverius), 39. Oliverius (Volráb, Hříbal), 40. Volráb (Oliverius, Hříbal), 43. Volráb (Oliverius, Hříbal), 45. Volráb (Zika, Oliverius), 61. Volráb (Navarra, Hříbal) – 2. David Šteiner, 4. Jedlička (Chlapík), 11. Dominik Šteiner (Jedlička), 32. Chlapík (Matějček, Skočovský), 36. Roman Verbík (Jedlička, Chlapík), 42. Jedlička (Matějček, Jakub Verbík). Rozhodčí: Vyštejn – Goltsch, Janíček. Vyloučení: 4:3. Diváci: 430. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:3, 2:3, 2:5, 4:5, 4:6, 7:6.

HC Děčín: Šticha (od 2. Lavinger) – Hříbal, Balcar, Michajličenko, Loukota, Chmel, Molnár – Volráb, Horák, Oliverius – Chovanec, Petráš, Zika – Navarra, Amirov, Kouřil

HC Kobra Praha: Mouček (Bílek) – Skočovský, Semrád, Šteiner Do., Drahorád, Verbík J., Verbík R., Kolařík – Jedlička, Matějček, Tuma, Slanina, Chlapík, Šteiner Da., Hlinka, Mužík

Do první třetiny vstoupily oba celky velmi aktivně. Již po 43 sekundách hry odcházel na trestnou lavici Hlinka, a Děčín tak dostal výhodu přesilové hry. Z první branky se však radovala pražská Kobra, když hrubou chybu v rozehrávce gólmana Šticha potrestal David Šteiner a hosté se v čase 1:57 ujali vedení. Brankáře Šticha hned v brance nahradil Lavinger, ani ten však čistý štít neudržel příliš dlouho, když po 1 minutě a 33 vteřinách nedosáhl na střelu Jakuba Jedličky - 2:0. Pražané se však z náskoku neradovali příliš dlouho. Ihned po vhazování ujeli Medvědi do přečíslení a po přesné kombinaci Ziky a Navarry snížil na rozdíl jediné branky Michal Oliverius. Za stavu 1:2 se hra přelévala za strany na stranu, zejména domácí několikrát zahrozili, na skvěle chytajícího Moučka však recept nenašli. Ten nejprve lapačkou zlikvidoval přečíslení dva na jednoho, následně pak obrovskou šanci Zdeňka Petráše který ani nadvakrát kotouč za brankovou čáru neprotlačil. V čase 10:15 se radovali znovu hráči Kobry, když po asistenci Jedličky prostřelil brankáře domácích bratr prvního střelce Dominik Šteiner. Skóre se už do konce první části nezměnilo a do šaten se šlo za stavu 1:3.

I druhá třetina přinesla hokejovým fanouškům spoustu šancí a gólů. Jako první zahrozili domácí. Jedovatou střelu Volrába zneškodnil Mouček betonem, o chvíli později už však lovil kotouč ze své sítě, když se prosadil Lukáš Zika po přihrávce Romana Navarry. Kobra dostala možnost početní výhody, domácí však podržel brankář Lavinger a skóre se neměnilo. Domácí byli blízko vyrovnání, když se do samostatného úniku dostal aktivní Lukáš Zika, Mouček ale jeho blafák zneškodnil. Kobra hned zahájila protiútok a vzala si svůj náskok o dvě branky zpět, když gólmana domácích prostřelil Adam Chlapík. O několik momentů později se po souhře Jedličky s Chlapíkem k zakončení dostal Roman Verbík a přesnou střelou mezi betony zvýšil náskok na 2:5. Domácím se ale podařilo brzy opět snížit. Nejdříve se v přesilovce trefil Oliverius, který zaznamenal druhou trefu v tomto utkání a o necelou minutu a půl později snížil na rozdíl jediné branky Daniel Volráb. Ten překonal Moučka přízemní střelou po přihrávkách Ondřeje Hříbala a Michala Oliveriuse. Děčín se tak necelou minutu do konce druhé dvacetiminutovku dostal znovu na rozdíl jediné branky a do poslední třetiny se šlo za stavu 4:5 pro hosty.

Stejně jako předchozí třetiny, i ta třetí začala gólovou smrští. Jako první se trefila Kobra, poté co Jedlička napřáhl z levého kruhu a překonal domácího gólmana. Radost Kobry trvala pouhých 13 sekund, když ihned po vhazování ujeli domácí do přečíslení a Daniel Volráb střelou pod víko snížil na 5:6. O minutu později usedl na trestnou lavici hostující Tuma a Děčín svou početní výhodu zužitkoval. V čase 44:18 Daniel Volráb završil hattrick a vyrovnal na 6:6, Medvědi tak dokázali vyrovnat zápas i poté, co prohrávali o tři branky. Po zbytek třetí třetiny byli aktivní spíše domácí, žádný kotouč však za zády Moučka neskončil a zápas tak za stavu 6:6 dospěl do prodloužení, které bleskově rozhodl domácí Daniel Volráb svou čtvrtou trefou v zápase a Kobra si tak odvezla do Prahy pouze bod.

Miloslav Šeba (HC Kobra Praha): První třetinu jsme měli víc ze hry a plnili jsme to, co jsme si slíbili. Ve druhé třetině bohužel i přes vedení 5:3 přišlo zbytečné vyloučení Chlapíka a dostali jsme gól. Pak už se dostal soupeř nahoru a ve třetí třetině potrestal faul Tumy a vyrovnal. Měli jsme hrát zodpovědněji odzadu, ale to se nepodařilo. Někteří hráči nepochopili, že je důležité jít z obrany a počkat si na soupeře. Měli jsme je na lopatě, ale sami jsme se připravili o tři body.