01.03.2020

Ženy porazily Lovosice i počtvrté, ze sezonou se rozloučily vítězně

Poslední utkání sezóny přineslo gólové hody a tři hattricky. Ty si připsaly Veronika Prošková (4+0), Ivana Machatková (3+2) a Karolína Skořepová (3+3). V zápase, ve kterém již o nic nešlo a domácí hráčky měly jisté třetí místo v tabulce, se hodně zapojovaly nové a méně zkušené hráčky. Výrazně se bodově zapsaly také Sofie Broďáková (0+3), Denisa Benešová a Barbora Knoppová (obě 1+3) a Silvie Benešová (2+3).

20. kolo, 01.03.2020 v 10:00

HC Lovosice

15:1

(6:0, 5:0, 4:1)

Branky a nahrávky: 5. Skořepová (Peroutková, Broďáková), 9. Benešová D. (Skořepová), 12. Prošková, 12. Skořepová (Benešová D.), 13. Benešová S. (Machatková, Knoppová), 16. Nebeská (Benešová D., Cvrkalová), 29. Knoppová (Benešová S.), 37. Machatková (Benešová S.), 37. Prošková (Skořepová), 38. Prošková (Skořepová), 39. Machatková (Benešová S., Broďáková), 42. Machatková (Knoppová), 42. Prošková (Peroutková, Maříková), 46. Skořepová (Broďáková, Benešová D.), 59. Benešová S. (Machatková, Knoppová) - 55. Kančiová Z. (Kučerová, Berešová). Rozhodčí: Výborný - Černohlávek, Adamec. Vyloučení: 2:2. Využití: 1:0. V oslabení: 2:0. Diváci: 54. Střely na branku: 68:11. Průběh utkání: 14:0, 14:1, 15:1.

HC Kobra Praha: Soukupová - Cvrkalová, Maříková, Broďáková, Kocourková - Benešová S. (C), Machatková, Jarolímková, Knoppová, Nebeská, Hrdá, Skořepová, Benešová D., Prošková, Řezníčková, Kalašová, Peroutková

HC Lovosice: Beděrková - Vozárová (C), Nováková, Jarolímová, Rehbergerová, Růžičková, Beznosková, Jurčová, Vnoučková, Berešová, Kančiová A., Nademlejnská, Kučerová, Kančiová Z.

První se do útoku dostaly Lovosice, ale domácí Soukupovou výrazně neohrozily. Na druhé straně měla velkou šanci Skořepová, ale Beděrkovou v samostatném úniku nepřekonala. O pár minut později si domácí vytvořily tlak na branku, na jejímž konci byla opět Karolína Skořepová, která se tentokrát nemýlila. Až na pár výpadů Lovosic si Kobry držely konzistentní tlak, ten v další gól vyústil v necelé polovině třetiny. Tentokrát prostřelila hostující gólmanku Denisa Benešová, kterou našla před brankovištěm Skořepová přihrávkou zpoza branky. O pár minut později se střelou od mantinelu prosadila Veronika Prošková, která tak překvapila brankářku Beděrkovou. Ihned po vyhraném buly se vydala do útoku Karolína Skořepová a přidala v úniku svou druhou branku v utkání. Lovosice si vyžádaly po tomto gólu oddechový čas.

Bylo vidět, že domácí hráčky jsou při chuti. Opět po krátké chvíli našla Machatková křižnou přihrávkou Silvii Benešovou, jejíž střela z voleje zapadla přímo za záda gólmanky. Následně měla podobnou šanci Machatková, která dostala přihrávku před brankoviště, Beděrková se ale tentokrát stihla přesunout. Pět minut před koncem první části byla vyloučena Nováková, která se provinila podrážením. Domácí přesilovou hru bleskově využily, Denisa Benešová našla Adélu Nebeskou, která se střelou z úhlu nemýlila. Dvě a půl minuty před koncem třetiny dostaly Kobry k dispozici další početní výhodu. Největší šanci měla Machatková, která se ale v bezprostřední blízkosti neprosadila. Tuto přesilovku domácí nevyužily a soupeřky tak šly do šaten za stavu 6:0.

Do druhé části vstoupily domácí opět aktivně, hojně zaměstnávaly Beděrkovou. Ta ale odolávala a vychytávala šance Kobry. Další branka přišla až téměř v polovině zápasu. Kapitánka Benešová se vydala do samostatného úniku, její střela šla mimo. Povedlo se jí ale dostat puk ještě před branku, kde do zcela odkryté klece dorážela Barbora Knoppová. Velkou šanci za Lovosice měla Kučerová, která se ocitla zcela sama s pukem před Soukupovou. Jedna z domácích hráček k ní však bleskově přijela a puk odrazila rychleji, než stihla hostující útočnice vystřelit. Kobry pokračovaly v tlaku, což ocenili domácí fanoušci opakovanou mexickou vlnou. Přesilovku dostaly k dispozici i Lovosice po podrážení Broďákové. Většinu času však měly puk domácí, v oslabení se prosadila Ivana Machatková, která ujela po levm křídle, nahodila puk na branku a ten propadl do klece od brusle brankářky. Ihned po buly přidaly Kobry další branku v oslabení, na konci akce byla Veronika Prošková. Po návratu Broďákové na led přidaly další rychlý gól, opět střílela Veronika Prošková a zkompletovala tak hattrick. Kobra vedla už 10:0.

Minutu před koncem druhé třetiny zvýšila gólem z dorážky Ivana Machatková. Ve třetí části měla nejprve šanci Silvie Benešová, ale neuspěla. Následně od ní dostala přihrávku zpoza brány Ivana Machatková, která se trefila přesně do horního růžku branky. I ona si tak připsala hattrick. Po mele před Beděrkovou se k puku dostala Veronika Prošková a backhandem zakončila do svatyně Lovosic. Následovalo vyloučení Proškové, Kobra opět hrála ve vlastním oslabení aktivně. V jednom úniku hostujícího celku dojela útočnici Broďáková, otočila se za svou brankou a dojela až brance Lovosic, prosadit se však nedokázala. Další branka padla až pět minut před koncem utkání, za Lovosice se prosadila Zuzana Kančiová. Kobra ale opět uskočila na třináctibrankový rozdíl, ihned po buly se domácí rozjely do útoku a hattrick mohla slavit po gólu i Karolína Skořepová. Hráčky Lovosic se nabudily a začaly hrát hodně aktivně a fyzicky, bylo vidět, že chtějí alespoň trochu upravit nelichotivé skóre.

Ke konci zápasu však opět měly navrh domácí hráčky. Machatková našla křižnou přihrávkou Silvii Benešovou, která okamžitě pálila pod horní tyč. Byla to poslední branka utkání, Kobra zvítězila vysoko 15:1. Zároveň si tak připsala domácí kapitánka poslední bod své kariéry, stejně tak se loučily i Barbora Knoppová a Ivana Machatková.

Končící kapitánka Silvie Benešová s transparenty fanoušků.