11.01.2023

Závěr základní části se Kobře nevyvedl, v Písku nestačila 1:5

Tadeáš Podolka, Petr Eliáš

Svěřenci Miloslava Šeby podruhé v řadě prohráli a opět inkasovali pět branek. Písek postupně během zápasu utekl do pětibrankového vedení a branickým hokejistům se povedlo jen snížit na konečných 5:1. Do nadstavby tak jdou Pražané na sedmém místě se ziskem 47 bodů, ztrácejí deset na šesté Vrchlabí.

30. kolo, 11.01.2023 v 18:00

IHC Králové Písek

5:1

(2:0, 1:0, 2:1)

Branky a nahrávky: 17. Volf (Březina), 17. Macháček (Brož), 30. Matiášek, 45. Novotný (Chocholoušek), 46. Pouzar (Koupal, Pavlát) – 54. Míšek (Martínek). Rozhodčí: Šperl – Rubáš, Tvrdík. Vyloučení: 3:4. Využití: Bez využití. V oslabení: 0:0. Diváci: 240. Průběh utkání: 5:0, 5:1.

IHC Králové Písek: Novák – Pavlát, Radoš, Dudáček, Cícha, Hanus, Turek – Matiášek, Volf, Březina, Koupal, Pouzar, Macháček, Brož, Novotný, Hollar, Hrakholski, Chocholoušek.

HC Kobra Praha: Sochůrek (46. Kmec) – Knesl, Šteiner, Holý, Straka, Stejskal, Svach – Dubský, Míšek, Kolda, Martínek, Janča, Ksandr, Jedlička, Nápravník, Šťastný, Petrák, Zídek.

V první třetině se hrál rychlý hokej a zprvu měli více ze hry hosté. Šance Jedličky a Šťastného ale zůstaly bez využití, a tak udeřil Písek. Nejprve uspěl zacloněnou střelou od modré čáry kapitán Lukáš Volf, půl minuty po něm dostal do úniku pas od Václava Brože útočník Aleš Macháček, který poslal puk pod padajícím brankářem Sochůrkem - 2:0.

I do druhé třetiny vstoupili Pražané lépe a byli aktivnější. Chvílemi dělal Písku problém pohyb a důraz soupeře. Jistý Novák a obětavě bránící Králové ale svorně drželi dvougólový náskok, takže přišel další úder Jihočechů. Lukáš Volf našel na útočné modré najetého Jana Matiáška, který blafákem do forhendu vykoupal gólmana Sochůrka. Hrozili i Pražané, ale na pozorném brankáři Písku si postupně vylámali zuby Jedlička, Zídek i Martínek - 3:0.

Jestli hosté o pauze před třetí třetinou spřádali plány na návrat do zápasu, o šance na dobrý výsledek přišli na kraji poslední periody. Kliku jak od blázince měl Matěj Novotný, když zvýšil na 4:0. Dobré napadání přihrálo Písku šanci - novic v sestavě Králů Pavel Chocholoušek přistrčil puk Novotnému, který kotouč sice nezkrotil, ale záhadným způsobem poslal na překvapeného Sochůrka oblouček, který zaplul přes rameno gólmana až do branky. Za další minutu a 16 sekund to bylo už 5:0 - Koupal nabil mezi kruhy Jaroslavu Pouzarovi, který výstavní ranou trefil k pravé tyči. Souboj o nulu pro píseckého brankáře Nováka nakonec nevyšel - čestný úspěch Kobry zaznamenal více než sedm minut před koncem Robin Míšek, který se prosadil střelou mezi betony.