11.12.2019

Tři body putují do Braníku! Kobra po dvou měsících znovu uspěla v Táboře

Expedice na jih Čech se svěřencům Miloslava Šeby opět vyplatila, Kobra po tuhé bitvě v Táboře uspěla 5:3 a připsala si do tabulky cenné body! Výhru branických hráčů trefami řídili Jan Smejkal, Tomáš Mrkvička, Filip Hlinka a Aleš Furch, přičemž sekundu před koncem ještě vítězství potvrdil Kamil Bříška. Braničtí tak zatím zůstávají na třetí pozici, na kohouty ale nově mají tříbodový náskok.

24. kolo, 11.12.2019 v 18:00

HC Tábor

3:5

(2:1, 1:2, 0:2)

Branky a nahrávky: 11. Matušík (Havelka), 17. Bárta (Hajič), 26. Heřman – 4. Smejkal (Petrov, Antončík), 22. Hlinka (Popela, Davídek), 28. Mrkvička (Bříška, Tondr), 56. Kohút (Bříška, Heldák), 60. Bříška (Novák). Rozhodčí: Šperl – Horažďovský, Dědek. Vyloučení: 4:4. Využití: 0:2. V oslabení: 1:1. Diváci: 781. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2, 3:2, 3:5.

HC Tábor: Šorf – Černý (A), Hajič, Radoš, Dvořák, Havelka, Beran, Havran – Matušík, Řepík, Prášek, Pejchal, Bárta, Březina, Heřman (C), Dančišin, Kadilák, Zayml, Šulek, Seidl (A).

HC Kobra Praha: Sochůrek – Antoš, Popela, Valík, Šteiner (A), Mrkvička, Šefl – Tondr, Davídek, Hlinka, Šťastný, Petrov, Kohút, Heldák, Hrubý, Bříška (A), Novák, Furch, Smejkal, Antončík (C).

Kobra na horkém jihočeském ledě nechtěla nic ponechat náhodě a už na konci čtvrté minuty šla do vedení, když se po souhře s Petrovem prosadil Jan Smejkal. Domácím se ovšem podařilo ještě před první přestávkou otočit – nejprve v polovině dějství bekhendovým zakončením z bezprostřední blízkosti svatyně srovnal Jakub Matušík, na jehož zásah pár minut před koncem periody navázal Jan Bárta. Po první části tak platilo skóre 1:2.

Hosté pak jen několik desítek sekund po startu druhé části srovnali, po zakončení Filipa Hlinky se v čase 21:48 začínalo zase od začátku. Tábor si pak vzal vedení zpět v pětadvacáté minutě gólem Radima Heřmana, jenže z náskoku se netěšili dlouho. Chvilku nato totiž na trestnou lavici putoval Václav Beran a jeho prohřešek střelou od modré krutě potrestal Tomáš Mrkvička. Stav 3:3 pak i přes několik přesilovek a šancí vydržel až do přestávky, a sedm stovek diváku tak čekala pěkně napínavá závěrečná perioda.

Na rozhodující trefu se čekalo pěkně dlouho. Velké příležitosti rozseknout remízu měli například Milan Davídek s Tomášem Šťastným, na druhém konci ledové plochy se pak Sochůrek pořádně zapotil po zakončeních Šulka a Řepíka. Začínalo se zdát, že jméno vítěze utkání se dozvíme až v prodloužení, jenže pět minut před koncem tečoval zakončení Kamila Bříšky Aleš Furch, a hosté se ujali vedení. Jejich vítězství gólem sekundu před koncem ještě potvrdil právě Kamil Bříška, a tři body tak putovaly do Braníku.

Miloslav Šeba (HC Kobra Praha): "Do první třetiny jsme šli s tím, že musíme hlavně pokrýt střední pásmo, aby se soupeř nedostával do brejků, což se nám podařilo. Pak přišlo vyrovnání a Tábor následně otočil, ale poté bych řekl, že jsme nad soupeřem měli taktickou převahu. Měl několik šancí, ale my jsme měli větší sílu v útoku a tu jsme proměnili v góly. Celý tým hrál to, na čem jsme se dohodli a byli jsme trpělivější. To rozhodlo."