30.11.2019

Třetí vzájemná výhra v řadě! Braník zůstal David Servisem nedobyt

Famózní představení ze strany branického celku znamená velmi cenné tři body! Byl to sice David Servis, kdo se jako první ujal vedení, avšak Kobra dokázala velmi rychle otočit a celý zbytek utkání pak už jen kontrolovat hru. Blýskli se zejména dvougóloví střelci Tondr a Davídek. Braničtí tak napravili předešlý nezdar s Příbramí a posouvají se blíže k čelu tabulky.

21. kolo, 30.11.2019 v 18:00

HC David Servis České Budějovice

6:2

(0:0, 4:1, 2:1)

Branky a nahrávky: 32. Šefl (Hrubý, Smejkal), 33. Tondr (Bříška, Šteiner), 34. Valík (Davídek), 38. Tondr (Šteiner, Šťastný), 54. Davídek (Valík), 56. Davídek (Heldák, Valík) – 27. Hrala (Škopek, Ferebauer), 47. Šulčík (Hřebejk, Marek). Rozhodčí: Vyštejn – Dědek, Teršíp. Vyloučení: 3:1. Využití: 0:1. Diváci: 169. Průběh utkání: 0:1, 4:1, 4:2, 6:2.

HC Kobra Praha: Sochůrek – Popela, Valík, Šteiner (A), Mrkvička, Šefl – Bříška (A), Heldák, Hlinka, Tondr, Hrubý, Davídek, Smejkal, Šťastný, Petrov, Antončík (C).

HC David Servis České Budějovice: Hauser – Kohút, Sičák, Dudáček, Švach, Škopek, Krtek – Kronus, Sumerauer, Hřebejk, Marek, Šulčík (C), Ferebauer (A), Matys, Hrala, Tejko, Vak.

Do utkání vstoupil lépe branický tým. Už v první minutě operoval před brankou Hausera Kamil Bříška, avšak na gólmana David Servisu v tuto chvíli nevyzrál. Hosté se probudili až ve čtvrté minutě, kdy se poprvé výrazněji protáhl i Lukáš Sochůrek. Zbytek třetiny přinesl víceméně vyrovnanou hru, sice více šancí měla Kobra, avšak Martin Hauser v brance českobudějovického celku předvedl velmi kvalitní výkon a díky tomu oba týmy vstupovaly do druhé periody za bezbrankového stavu.

Počátek druhé třetiny znovu vyšel o něco lépe Branickým. Takřka celou dobu se hrálo v obranném pásmu David Servisu a gólman Hauser tak musel být velmi ve střehu. Ve svých jistých výkonech ale pokračoval i v této části hry a gól za svá záda nepustil. To se bohužel nedá říci o domácí Kobře. Kryštofu Hralovi se povedlo již po 21 vteřinách využít přesilovku a poslat tak Jihočechy do vedení.

Nějaký čas tak českobudějovický tým byl na koni a podnikal útočné výpady proti Lukáši Sochůrkovi, největší akci měl zřejmě Jonáš Kronus, když se zcela sám vydal proti domácí brance. Byla to však Kobra, která se dostala ke gólové trefě a Karel Šefl vyslal trochu překvapivou střelu na hranici kruhu, kterou přesně zamířil do klece Martina Hausera.

Trvalo to jen 68 vteřin a Kobra se dostala do vedení! Lukáš Tondr doklepl za bezmocného Hausera odraženou střelu Kamila Bříšky a otáčí vývoj utkání ve prospěch domácího týmu. Tím se naplno rozjel branický gólostroj, neboť hned v další minutě Martin Hauser inkasoval potřetí. Dalekonosnou střelou navýšil vedení Branických Dominik Valík.

Zbytek třetiny se nesl už v duchu kobřího obléhání soupeřovy branky. Velkou šanci měl Kamil Bříška, ten však pouze nastřelil horní tyč Hauserovy branky. Úspěšnější byl o chvíli později Lukáš Tondr, jemuž rychlý nájezd vyšel dokonale a Kobra tak před koncem druhé periody vedla o tři branky.

Třetí dějství znovu zahájil icing domácího týmu, obdobně jako na počátku druhé třetiny. Hra ovšem v úvodu periody byla celkem vyrovnaná, oba týmy se přetahovaly ve střeleckých příležitostech, gólmani ale moc práce neměli. O to důrazněji se ale do dění na branickém stadionu zapojila hrstka německých fanoušků, která hnala Kobru tak usilovně za vítězstvím, jak ještě nikdo před nimi.

V tu chvíli jim ale musel zmrznout úsměv na rtech. A to nejen díky obvyklým klimatickým podmínkám na domovském stánku Kobry. Jihočechům se totiž povedlo snížit zásluhou Romana Šulčíka a jeho vysokého projektilu. V polovině třetiny se hra opět vyrovnala a přelévala se od jedné branky k druhé.

Změnou tomu byl premiérový gól Milana Davídka po svém návratu na Braník! Novic v kobří sestavě celkem snadno projel před branku Hausera a znovu navýšil vedení domácích. O malou chvíli později to byl opět Milan Davídek, který skóroval. Při svém debutu za Kobru mu tak chybí už jen jediný bod k dorovnání celosezónní bilance v Jihlavě. Braničtí tak toto utkání zvládli na výbornou a proti David Servisu si připisují důležité tři body.

Miloslav Šeba (HC Kobra Praha): "My jsme už konečně potřebovali výsledek, který by nás trochu uklidnil. David Servis má kvalitní tým, v posledních kolech porazil i silné týmy jako Tábor. V útoku mají Hřebejka a Šulčíka, v obraně Sičáka... věděli jsme, že to nebude jednoduchý zápas. První třetinu jsme zase nezvládli – byli jsme aktivnější, ale nedali jsme gól. Oni se pak dostali do vedení ve druhé třetině a my jsme museli vyrovnat. Vyvinuli jsme potom daleko větší aktivitu, dali jsme góly a konečně jsme se dostali trošku do pohody. Potřebujeme mít trochu klidu na hru, kterou chceme hrát. Hodně nám samozřejmě pomohl Milan Davídek, který nám přišel pomoci z Jihlavy. Hrál ve druhé formaci a bylo to znát, hodně se zvedla. Do třetí třetiny jsme pak šli s vedením 4:1 a bylo to o tom si ten náskok pohlídat. Netlačit se dopředu, počkat na chyby soupeře a z nich skórovat. Výsledek 6:2 je dobrý, teď se musíme pořádně připravit na Klatovy, se kterými máme pasivní bilanci a už je nejvyšší čas, abychom je o nějaké body obrali."

Milan Kupka (HC David Servis České Budějovice): "Po vyrovnané první třetině jsme Kobře nabídli jednoduché vítězství našimi chybami a nedůsledností. Pak se ten zápas prostě zvrtl, stala se z toho jednoznačná záležitost a to nás mrzí. Když se nedá gól, nemůže se vyhrát."