22.02.2020

Souboj s prvním celkem tabulky nevyšel, Kobra doma Kolínu nedala ani gól

Braničtí v sobotu na svém ledě naposledy v základní části přivítali Kolín, proti kterému chtěli navázat na bojovný výkon z duelu s Táborem. To se jim ovšem bohužel nepodařilo – svěřenci Miloslava Šeby kozlům nevstřelili ani jednu branku, a po výsledku 0:5 si tak tři body do tabulky připsali Středočeši. Šanci na reparát bude mít Kobra za týden, příští víkend totiž bude hostit Příbram.

39. kolo, 22.02.2020 v 18:00

SC Kolín

0:5

(0:2, 0:2, 0:1)

Branky a nahrávky: 3. Šafránek (Malý, Pýcha), 18. Zumr (Němec, Sladký), 26. Stehlík (Semirád, Procházka), 30. Stehlík (Šafránek, Pýcha), 51. Šafránek (Jankovský, Pýcha). Rozhodčí: Horáček – Ovsík, Maňák. Vyloučení: 9:7, navíc Mrkvička (KOB) 5+TH. Využití: 0:2. Diváci: 234. Střely na branku: 34:51. Průběh utkání: 0:5.

HC Kobra Praha: Wolf – Šteiner, Valík, Knesl, Pelant, Popela, Mrkvička, Šefl – Šťastný (A), Hlinka, Davídek, Heldák, Tondr, Bříška (A), Novák, Bárta, Smejkal, Antončík (C).

SC Kolín: Sejpal – Sladký, Jelínek, Hanzl, Pýcha, Březina, Barták, Havelka – Martínek, Semirád, Jankovský, Hasil, Procházka, Kysela, Kozák, Malý (C), Zumr, Stehlík (A), Němec, Šafránek.

Kolín v sobotu do Prahy přijel s cílem pojistit si své místo na čele tabulky západní skupiny, přičemž hned ve třetí minutě poprvé udeřil. Po vyloučení Lukáše Popely za podrážení skóroval produktivní David Šafránek, který překonal přesouvajícího se Wolfa nahozením z modré čáry. O chvilku později pak byl k vidění závar zase před hostující klecí, jenže Sejpal si nakonec Šťastného zakončení pohlídal.

V závěru úvodní dvacetiminutovky přišlo další oslabení pro domácí – Dominik Novák byl stejně jako Popela vykázán za podrážení a hosté sice tentokrát početní výhodu v branku nepřetavili, prosadili se ovšem jen krátce po jejím konci. Do dvoubrankového vedení, které vydrželo až do přestávky, poslal Kolín ranou pod víko Dominik Zumr.

Start následující periody nabídl první branickou přesilovku, která ovšem trefou neskončila. Z dalšího gólu se naopak radovali opět Středočeši: v čase 25:40 Semirádovu odraženou střelu do klece doklepl Jan Stehlík, a Wolf tak ze své klece musel lovit další kotouč. Aby toho pro Pražany nebylo málo, Jan Stehlík se chvilku nato prosadil i podruhé, a s nadějemi domácích na bodový zisk to vypadalo bledě.

Jen pár desítek sekund po druhé brance kolínského útočníka se s ledovou plochou rozloučil domácí bek Tomáš Mrkvička, který dostal trest ve hře za nesportovní chování po argumentaci s čárovým sudím. Druhá polovina dějství pak nabídla jen jednu velkou šanci – Šafránek při dvojnásobné převaze ranou z první jen těsně minul branickou svatyni. Po prostřední části tak platilo skóre 0:4.

První vážnou střeleckou příležitost v závěrečné dvacetiminutovce měli hráči Kobry, konkrétně Lukáš Tondr. Ten se šest minut po úvodním buly obtočil kolem kolínské klece a pokusil se uklidit puk mezi Sejpalův beton a tyč, branku ale nakonec minul.

V polovině třetiny kozlové po ukázkové souhře slavili popáté. Pýcha našel Jankovského, který následně předal kotouč Davidu Šafránkovi, jenž se z bezprostřední blízkosti brankoviště podruhé zapsal na střeleckou listinu utkání. Následně si pak oba celky vyzkoušely přesilovku, ani jeden z nich v ní ale neskóroval, a po výsledku 0:5 tak tři body putovaly ven z hlavního města.

Miloslav Šeba (HC Kobra Praha): "Zápas se mi hodnotí špatně, protože jsme prohráli. S Kolínem se pravděpodobně, pokud postoupíme ze čtvrtfinále, utkáme v play-off. Dneska jsme proto chtěli vyhrát, což se nakonec nepovedlo. Udělali jsme několik hrubých chyb a měli jsme spoustu zbytečných vyloučení, což vedlo k několika brankám soupeře. Před play-off musíme v týmu udělat ještě nějaké změny."

Petr Martínek (SC Kolín): "Jsme samozřejmě rádi, že jsme dnešní zápas výsledkově zvládli. Nemyslím si ale, že si Kobra nezasloužila dát branku. Ve druhé třetině rozhodla jejich nedisciplinovanost, my jsme gólově utekli a do konce zápasu už náš náskok udrželi."