09.03.2022

Sezóna končí! Kobra v pátém semifinále po boji padla o jeden gól

Tadeáš Podolka

Kobra začala páté utkání semifinálové série slibně. Po první třetině vedla díky trefám Denise Heldáka o dvě branky. Příbram, i přes pouhých patnáct hráčů na soupisce, ale překlopila vývoj zápasu na svou stranu. Pražané tak skončili na první metě playoff. Baník je vyřadil 4:1 na zápasy.

SF5, 09.03.2022 v 18:30

HC Baník Příbram

3:2

(0:2, 1:0, 2:0)

Branky a nahrávky: 29. Malý (Saňa), 44. Panna (Malý, Josefus), 58. Panna (Saňa, Josefus) – 13. Heldák (Čech, Procházka), 18. Heldák (Procházka, Zmeškal). Rozhodčí: Marek, Květoň – Kubíček, Roupec. Vyloučení: 1:2. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 631. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 2:2, 3:2.

HC Baník Příbram: Jiroušek – Havlín, Hlaváček, Saňa (A), Malý, Grubner, Jelínek, Zdeněk – Furch, Kraus, Seniov, Josefus (C), Panna (A), Gengel, Svoboda, Pinkas.

HC Kobra Praha: Ondrík – Zmeškal, Holý, Ženíšek, Šteiner (A), Knesl, Procházka – Bříška (C), Tondr, Havrda, Janča, Čech, Heldák, Ksandr, Zídek, Novák (A), Šťastný, Petrák, Hlinka.

Hokejisté Kobry na oslabeného soupeře vlétli a první třetina jim zcela patřila. V 5. minutě ještě podržel Baník brankář Petr Jiroušek, když zachytil bleskovou dorážku Václava Zídka svým betonem. O 7 minut později přišla další nebezpečná akce dua Kamil Bříška - Tomáš Šťastný, i s touto situací si ale domácí gólman poradil. Jiroušek poprvé inkasoval ve 13. minutě, kdy jej překonal střelou z pravého kruhu Denis Heldák. To ale nebylo od slovenského útočníka v barvách Kobry vše! Heldák za necelých 5 minut později tečoval nahození Radka Procházky a hosté vedli 2:0. Tento stav vydržel až do první sirény.

Ve druhé periodě přidali příbramští hokejisté na tempu a hra se vyrovnala. Už v 26. minutě mohl snížit Ondřej Panna, ten ale puk za ležícího Matyáše Ondríka nedoklepl. Na poslední chvíli jej odstavili obránci z Braníku. Pražané ve 29. minutě darovali Baníku přesilovou hru po vyloučení Lukáše Tondra. Příbram tuto výhodu zužitkovala po 21 sekundách, kdy Robin Malý dorazil za Ondríkova záda tvrdou střelu Josefa Saňy. Domácí byli stále aktivní, jen jim chybělo štěstí v koncovce. Ve 37. minutě se řítili hned dva příbramští hráči na branickou klec, Tadeáš Pinkas ale v rozhodující chvíli nezachytil přihrávku a kotouč mu ujel. Středočeši, i přes silný tlak, nestihli do přestávky vyrovnat, a tak Kobra stále držela jednobrankové vedení.

Závěrečné dějství bylo zcela v režii hokejistů Baníku, které hnal dopředu početný dav diváků - 631. Ve 44. minutě využili domácí poprvé souvislého tlaku a na 2:2 srovnal Ondřej Panna, který se rychle zorientoval ve skrumáži před Ondríkem. Konec Pražanů v playoff zařídil šťastným zásahem v 58. minutě opět Ondřej Panna. Jeho střela propadla gólmanovi hostů mezi betony a těsně zajela za brankovou čáru. Kobra tak končí v semifinále, proti Příbrami uhrála jediný zápas a sezona je pro ní minulostí.

Miloslav Šeba (HC Kobra Praha): "Utkání jsme perfektně rozehráli, dostali jsme se do vedení 2:0 a to bylo důležité. Druhá třetina už z naší strany za moc nestála a Příbram snížila. Vyrovnávací gól byl nejspíš výsledkem kopnutí, nicméně nemůžeme si dovolit faulovat dvě minuty před koncem. Pak už jsme neměli šance to zkorigovat. Bylo to pro nás hodně nešťastné utkání. V pátek si to na tréninku musíme rozebrat a na další sezónu se připravit lépe."