11.02.2023

Série porážek je minulostí! Kobra přetlačila Most 2:1

Tadeáš Podolka

Braničtí hokejisté přerušili sérii čtyř porážek za sebou a na pátý pokus uspěli. Vyrovnané utkání rozsekl ve třetí třetině útočník Dominik Novák a tým z jihu Prahy také stáhl náskok šestého Vrchlabí na pouhé tři body.

Nadstavba - 9. kolo, 11.02.2023 v 18:00

MOSTEČTÍ LVI

2:1

(1:1, 0:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 7. Pavlák (Kolda, Martínek), 49. Novák (Šťastný, Pavlák) – 17. Nedrda (Buberl, Kýhos ml.). Rozhodčí: Valda – Horažďovský, Štěpánek. Vyloučení: 3:5. Využití: Bez využití. V oslabení: 0:0. Diváci: 106. Střely na branku: 31:25. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1.

HC Kobra Praha: Ondrík – Pavlák, Knesl, Ducháč, Holý, Svach, Duda – Matuška, Houška, Šťastný, Kolda, Zídek, Jedlička, Míšek, Janča, Petrák, Novák (C), Ksandr, Martínek.

MOSTEČTÍ LVI: Hosnedl – Charousek, Steinocher, Havlůj (C), Šoustek, Urbánek, Hoffmann, Kroupa – Král, Řehoř, Stříbrný, Nedrda, Kýhos ml. (A), Böhm, Pačan, Buberl.

V první periodě šli jako první do vedení domácí, a to už v 8. minutě. Právě v tomto čase se prosadil Dominik Pavlák, jehož projektil spadl Lukášovi Hosnedlovi až do branky. Šlo tak o první trefu zapůjčeného mladíka ze Sparty v kobřím dresu. Mostecká obrana ale pak téměř zavřela své pásmo a skvěle bránila. Lvi pak v 17. minutě vyrazili do protiútoku, na jehož konci byl Vítězslav Nedrda, který dorazil kotouč do sítě za záda ležícího Matyáše Ondríka. Vyrovnaný stav 1:1 vydržel až pak do první sirény.

Druhá třetina nabídla celou řadu šancí na obou stranách, ale žádná se neujala. Nejblíže gólu, téměř o milimetry, byl ve 24. minutě řízný obránce Aleš Knesl, jenž vypálil od modré čáry a trefil bližší tyč, a tak po čtyřiceti minutách platilo stále stejné skóre.

Ve třetím dějství jako první zahrozili Severočeši, útočník Ivan Řehoř nenápadně zakončil z kruhu a Ondrík jej famózně vychytal svou lapačkou. O necelé dvě minuty ale vstřelil nakonec vítěznou branku zápasu Dominik Novák, který trefil odkrytou klec na hranici brankoviště po fantastické přihrávce od Tomáše Šťastného. Lvi v závěru zápasu ani nestačili sáhnout k powerplay a Kobra vedení udržela. V důležitém zápase tak Braničtí berou tři body a poprvé od 25. ledna zvítězili. V dalším kole je čeká Tábor, proti kterému se pokusí získat další body do tabulky.

Miloslav Šeba (HC Kobra Praha): "Pořád doháníme to šesté místo, po dnešku jsme náskok Vrchlabí stáhli. Utkání bylo otevřené až do konce a šlo o jedinou chybu, která mohla rozhodnout zápas. Naštěstí tu chybu udělal Most a dali jsme gól na 2:1. Bylo tam zase příliš vyloučení, ale utkání jsme zvládli, což je důležité. Teďˇse musíme připravit na Tábor a příští zápasy zvládnout, abychom se dostali na šesté místo."