14.01.2023

Na úvod nastavby přestřelka! Kobra začala tříbodovou výhrou

Sobotní večer se v Praze nesl ve znamení strhujícího hokeje plného zvratů. Kobra na svém ledě přivítala silné Vrchlabí a ač do střetnutí nevstoupila nejlépe, nakonec byla schopna otočit skóre a zvrátit vítězství na svou stranu. Na úspěchu 8:5 se dvěma góly podíleli Matěj Kolda s Tomášem Šťastným a další zásahy přidali Vladislav Houška, Václav Zídek, Dominik Novák a Martin Dubský.

Nadstavba - 1. kolo, 14.01.2023 v 18:00

HC Stadion Vrchlabí

8:5

(1:3, 4:1, 3:1)

Branky a nahrávky: 16. Šťastný (Novák), 22. Kolda (Dubský, Knesl), 23. Kolda (Houška), 37. Houška (Kolda, Šťastný), 37. Zídek (Straka, Knesl), 52. Novák (Šťastný), 60. Šťastný (Novák, Houška), 60. Dubský (Knesl) – 8. Chalupa (A. Jirků, Bendík), 13. Chrtek (Moník), 18. Kaštánek (Moník, Tatar), 39. Bendík (Urban, Chrtek), 46. Tatar (A. Jirků). Rozhodčí: Barek – Řezníček, Hofman. Vyloučení: 5:9. Využití: 3:2. V oslabení: 1:2. Diváci: 186. Střely na branku: 36:29. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:3, 5:3, 5:5, 8:5

HC Kobra Praha: Kmec (21. Sochůrek) – Knesl, Šteiner (A), Holý, Straka, Stejskal, Svach – Dubský, Jedlička, Kolda, Martínek, Janča, Ksandr, Zídek, Houška, Šťastný (C), Novák, Petrák, Míšek.

HC Stadion Vrchlabí: Žalčík – Duran, Kaštánek, Pedla, Rychlovský, Bendík, Oliva, T. Jirků, Horáček – Chalupa, Kozák, Tatar, Chrtek (A), Urban (C), Krsek, Hlaváč, Moník, A. Jirků, Šlaicher.

Kobra sice do střetnutí vstoupila aktivně, jako první se ale nakonec prosadili Vrchlabští. V polovině osmé minuty otevřel střeleckou listinu utkání David Chalupa. Domácí sice pak dostali šanci srovnat po vyloučení Tomáše Jirků, paradoxně ale ve vlastní přesilovce inkasovali podruhé – přečíslení dva na jednoho v druhou trefu celku z Krkonoš přetavil Ondřej Chrtek.

Pražané se konečně dočkali v čase 15:38, kdy bekhendovým blafákem z úniku snížil Tomáš Šťastný, ale radost jim nevydržela dlouho. Chvíli nato totiž vrátil hostům dvoubrankový náskok Filip Moník, a stav 1:3 se i přes vykázání Durana v závěru periody udržel až do první sirény.

Po pauze se do domácího brankoviště postavil nový muž, Matěje Kmece vystřídal Lukáš Sochůrek. Kobra se sice po úvodních dvaceti minutách nacházela v nezáviděníhodné situaci, ale nevzdala se a její snaha brzy začala nést ovoce. Zkraje periody snížil Matěj Kolda, jenž se o pár desítek sekund později prosadil podruhé a v mrazivé branické hale se začínalo zase od začátku.

Ve druhé polovině prostřední části krátce po sobě na trestnou putovali Duran a Tomáš Jirků, což domácím poskytlo perfektní příležitost dokonat obrat. Kobra jí chytla za pačesy a gólem Vladislava Houšky strhla vedení na svou stranu, přičemž v pokračující početní výhodě skóroval také Václav Zídek. Před koncem dějství se sice ještě prosadil hostující Ján Bedník, Vrchlabí ale tak jako tak po čtyřiceti minutách prohrávalo – 5:4.

Branické drama dostalo další zápletku v čase 45:41, kdy se ve svém vlastním oslabení prosadil Jakub Tatar, a bylo znovu vyrovnáno. Nerozhodný stav ale vydržel jen několik málo minut, než skóre na domácí stranu strhl Dominik Novák a tentokrát definitivně. Hosté se ještě snažili v závěru srovnat při hře bez brankáře, vítězství Kobry ale hned dvěma zásahy prázdné klece jen potvrdili Tomáš Šťastný a Martin Dubský.

Miloslav Šeba (HC Kobra Praha): "V první třetině jsme začali dobře, ale pak jsme dělali zbytečné chyby a soupeř je potrestal. Něco se o přestávce muselo změnit, tak jsme vystřídali gólmana a od druhé třetiny si myslím, že jsme byli výrazně lepším týmem. Měli jsme větší nasazení a to rozhodlo. Byl to přímý zápas o šesté místo, které chceme, abychom se vyhnuli předkolům, a nebude jednoduché se na něj dostat, jelikož teď už hrajeme jen s kvalitními týmy. Také nám pomohl Vladislav Houška, o kterého jsme doplnili kádr. Tyhle body jsou pro nás důležité, teď nás jedeme do Příbrami."