22.12.2018

Kobra v přestřelce na kolínské kozly nevyzrála

Poslední utkání Kobry v letošním kalendářním roce se od počátku nevyvíjelo příliš příznivě. Kolínští se brzy dokázali odpoutat na rozdíl dvou branek. I když sice Kobra později dokázala dorovnat, otočit vývoj utkání už se jí ale nevyvedlo, naopak Kolín získal vedení zpět. Tři body tak zůstávají na ledě středočeského celku.

28. kolo, 22.12.2018 v 17:07

SC Kolín

6:3

(3:2, 3:1, 0:0)

Branky a nahrávky: 7. Kozák (Malý), 11. Pochobradský (Netušil, Havelka), 19. Martínek Robin (Netušil, Pochobradský), 24. Březina (Kozák), 28. Jankovský (Kozák, Hanzl), 31. Pýcha (Šafránek, Zumr) – 14. Nestrašil (Šteiner), 17. Schejbal (Verbík Jakub, Nestrašil), 33. Šteiner (Šťastný, Kasík) . Rozhodčí: Antonín - Křivohlavý, Kroupa. Vyloučení: 2:5. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 642. Průběh utkání: 2:0, 2:2, 6:2, 6:3.

SC Kolín: Sejpal (Martínek O.) – Bezděk, Havelka, Jelínek, Pýcha, Březina, Hanzl, Barták – Kozák, Zumr "A", Semirád, Pochobradský, Malý "C", Martínek R., Kadlec A., Jankovský, Netušil, Šafránek, Pilný

HC Kobra Praha: Mouček (Ondrík) – Chalupa, Kasík, Schejbal, Verbík J., Verbík R. "A", Ryzák, Šeba, Kysela, Mucha, Patočka, Nestrašil, Šergl, Šteiner, Šťastný, Hlinka

Do utkání vstoupili o něco aktivněji pražští hokejisté. Už po 28 vteřinách mohl Kobru poslat do vedení Marek Ryzák, leč Sejpalovy betony neprostřelil. Velký tlak Kobry ale nic nepřinesl, naproti tomu Kolínští vstřelili první gól zásluhou Luboše Kozáka. Díky tomu se Kozlové probudili a o malou chvíli později navýšila vedení polabského týmu nová posila z prvoligových Litoměřic Michal Pochobradský.

V druhé polovině se to dokázalo zlomit ve prospěch Kobry. Byť to byli Kozlové, kteří stále drželi herní kormidlo, dokázala Kobra dorovnat dvěma góly v krátké době Viktora Nestrašila a Jakuba Schejbala. Kolínští ale ještě do konce první třetiny dokázali strhnout vedení na svou stranu, když procedil kotouč za záda Václava Moučka Robin Martínek.

Druhou třetinu začali aktivněji hráči kolínského týmu. O další navýšení jejich vedení se postaral krátce po vhazování Marek Březina. Rozhodnuto o utkání pak bylo v tříminutovém intervalu, v němž se nejprve prosadil kolínský Václav Jankovský, podruhé Petr Pýcha. V podobném časovém sledu ale došlo i k částečnému snížení na finálních 6:3 zásluhou Dominika Šteinera. Zbytek třetiny se posléze dohrával v aktivnějším tempu, ke změně gólového stavu již nedošlo.

Závěrečnou periodu utkání opět zvládli aktivněji kolínští hokejisté. Václav Mouček se musel v brance mnoho ohánět, přesto dokázal být úspěšný a zastavil veškeré akce Kozlů. Díky tomu skončila poslední třetina bezgólově a kolínští hokejisté udržují výsledkem 6:3 tři body na svém ledě.