03.12.2022

Kobra přestřílela Děčín a zapisuje důležité tři body v souboji o play off!

Tadeáš Podolka

Svěřenci kouče Miloslava Šeby si po třech porážkách v řadě spravili chuť. Tým s hadem na prsou v tuhé bitvě zdolal Děčín 3:1 a upevnil svou pozici v horní části tabulky skupiny Západ.

22. kolo, 03.12.2022 v 18:00

HC Děčín

3:2

(1:0, 2:1, 0:0)

Branky a nahrávky: 17. Novák (Šťastný, Duda), 25. Knesl (Zídek, Kolda), 26. Zídek (Petrov, Kolda) – 23. L. Nezbeda (Macek, Cikhart), 44. Volráb (Cikhart). Rozhodčí: Hacaperka – Kučera, Štěpánek. Vyloučení: 5:5. Využití: Bez využití. V oslabení: 0:0. Diváci: 68. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1, 3:2.

HC Kobra Praha: Sochůrek – Šteiner, Duda, Knesl (A), Stejskal, Holý, Straka, Svach – Šťastný (C), Míšek, Janča, Petrov, Jedlička, Martínek, Kolda, Novák, Nápravník, Petrák, Ksandr.

HC Děčín: Lavinger – Černohorský, Brož, Mikulec, Charvát, Klement, Kučera – L. Nezbeda, J. Tůma, D. Tůma, Faigl, T. Nezbeda, Černý, Trávníček (C), Macek, Volráb, Cikhart.

Do první třetiny vstoupili lépe domácí, kteří od začátku byli aktivnější na kotouči a hosté se do šancí dostávali jen sporadicky. V 8. minutě založil slibnou akci Tomáš Faigl, jenže jeho spoluhráči nedokázali přečíslení dvou na jednoho vůbec využít. Skóre otevřel v 17. minutě domácí útočník Dominik Novák, který se po křídle protáhl před děčínské brankoviště a následně zakončil přímo za položeného Lavingera. Jednogólové vedení vydrželo až do první přestávky, Dečín se v závěru první periody do šance už nedostal.

Druhá perioda nabídla hned tři trefy, o tu první se postaral hráč Medvědů Lukáš Nezbeda, jehož projektil z ostrého úhlu prošel Sochůrkovi do sítě. Pražany toto vyrovnání ale nezaskočilo, v 25. minutě vrátil Kobře vedení Aleš Knesl, který využil bleskurychlého výpadu a překvapil Lukáše Lavingera střelou k jeho levé tyči. O minutu později zvýšil na 3:1 ve velké střelecké formě hrající Václav Zídek, jenž překonal děčínského brankáře šikovnou dorážkou po střele Daniila Petrova. Tento výsledek platil i po siréně, která ukončila druhé dějství tohoto zápasu.

Úvod třetí části patřil hostům ze severu Čech, ve 44. minutě snížil na rozdíl jediné branky Daniel Volráb, který prostřelil brankáře Branických Lukáše Sochůrka z bezprostřední blízkosti. V 53. minutě byl velmi blízko vyrovnání David Tůma, jenže neprocpal kotouč za přesouvajícího se Sochůrka. Stav 3:2 pro domácí byl platný i po šedesáti minutách, a tak se Kobra mohla radovat z velmi důležité výhry v souboji o play off, který svádí s Benátky nad Jizerou a MOSTECKÝMI LVI.

Miloslav Šeba (HC Kobra Praha): Do zápasu jsme vstoupili dobře. Pro nás je to stále boj o osmé místo, které zaručuje play off. Děčín se v posledním zápase zlepšil a čekali jsme, že nepůjde o jednoduché utkání. To se potvrdilo. Šli jsme do vedení, ale dělali jsme hrubé chyby. Tým ale šel od začátku do zápasu s tím, že chce vyhrát, a to rozhodlo i na ledě.