25.01.2020

Kobra překvapení nepřipustila, ve třetí třetině si poradila s čínskými draky

Svěřenci Miloslava Šeby se v rámci třiatřicátého kola skupiny Střed vypravili na zimní stadion ve Slaném, kde je čekalo poslední letošní střetnutí s China Golden Dragon. Exotický soupeř kousal déle než obvykle a dlouho Kobře znepříjemňoval život, hosté ovšem nakonec ve třetí třetině čtyřmi brankami rozhodli o svém vítězství. Hattrick v utkání zaznamenal útočník Daniil Petrov, po jedné brance pak přidali Kamil Bříška, Tomáš Šťastný a Milan Davídek. O čas mezi třemi tyčemi se pak rovnoměrně rozdělili Adam Wolf s Lukášem Sochůrkem.

33. kolo, 25.01.2020 v 15:00

China Golden Dragon

3:6

(2:2, 1:0, 0:4)

Branky a nahrávky: 8. Bláha, 15. Kučera J. (Bláha), 28. Xiang (Li) – 3. Petrov (Hlinka, Pelant), 6. Petrov (Smejkal, Šefl), 42. Bříška (Bárta, Popela), 51. Davídek (Petrov, Šteiner), 57. Šťastný (Davídek, Šteiner), 58. Petrov (Davídek, Heldák). Rozhodčí: Hlinka – Tichý, Sýkora. Vyloučení: 6:1. Využití: 0:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 60. Průběh utkání: 0:2, 3:2, 3:6.

China Golden Dragon: Han P. – Si, Song, Kučera J., Han Y., Wang, Zich – Li, Chu, Husarik (A), Li, Xiang (C), Nagy, Kučera M., Bláha, Zhou, Zhang, Ma.

HC Kobra Praha: Wolf (31. Sochůrek) – Šteiner (A), Knesl, Pelant, Popela, Mrkvička, Šefl – Petrov, Heldák, Bříška (C), Bárta, Tondr, Hrubý, Davídek, Novák, Šťastný, Smejkal, Hlinka.

Kobra do posledního střetnutí s čínskými draky v aktuálním ročníku vstoupila výborně a už po necelých pěti a půl minutách hry vedla o dvě branky, které vstřelil mladý forvard Daniil Petrov. Odpověď na sebe ovšem nenechala dlouho čekat – pouhých sto tři sekund po druhém Petrovově gólu snížil Martin Bláha, na jehož zásah o chvilku později navázal Jakub Kučera. Do první pauzy se tak šlo za stavu 2:2.

Prostřední perioda přinesla dokončení obratu, když v čase 27:15 za Wolfa puk uklidil Xudong Xiang. V polovině dvacetiminutovky pak mladého brankáře Kobry vystřídala letošní jednička Lukáš Sochůrek, která za svá záda žádné kotouče nepustila. Skvěle si ovšem počínal rovněž Pengfei Han na druhém konci ledové plochy, a do třetí části tak hosté vstupovali s jednobrankovým mankem.

Překvapení nakonec svěřenci Miloslava Šeby nepřipustili. Hned zkraje závěrečného dějství srovnal na 3:3 Kamil Bříška, v padesáté minutě pak Pražanům vrátil vedení Milan Davídek. V závěru pak dalšími zásahy potvrdili vítězství hostů Tomáš Šťastný a Daniil Petrov, přičemž poslední jmenovaný tak na ledě zimního stadionu ve Slaném zaznamenal hattrick. Sečteno, podtrženo: Čína – Kobra 3:6.

Miloslav Šeba (HC Kobra Praha): "Do utkání jsme nastoupili dobře, po dvou gólech Petrova jsme vedli 2:0, soupeř ale pak srovnal a ve druhé třetině se dostal do vedení. Věděli jsme ovšem, že ho ve třetí třetině přehrajeme, a to se také potvrdilo. Všechny zápasy s Čínou už máme za sebou a musíme se nyní hlavně připravit na utkání s Příbramí."