23.10.2019

Kobra pokračuje na vítězné vlně, porazila i silný Kolín

Hlavně díky silné první třetině, kterou vyhrála 4:0, dokázala Kobra porazit kozly z Kolína. Čistým hattrickem během dvanácti minut se prezentoval Denis Heldák, dvěma brankami skóre pojistil Tomáš Šťastný. Kolínští vstřelili jedinou branku po využití jedné ze sedmi přesilových her.

11. kolo, 23.10.2019 v 18:00

SC Kolín

5:1

(4:0, 0:1, 1:0)

Branky a nahrávky: 2. Heldák (Furch, Šefl), 10. Heldák (Antončík, Furch), 12. Heldák (Antončík), 14. Šťastný (Valík), 60. Šťastný (Novák) – 40. Šafránek. Rozhodčí: Luczków – Kurtin, Beneš. Vyloučení: 7:3, navíc Mrkvička (KOB) 10 min. OT. Využití: 0:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 76. Střely na branku: 43:29. Průběh utkání: 4:0, 4:1, 5:1.

HC Kobra Praha: Sochůrek – Šteiner (A), Valík, Knesl, Šmíd, Mrkvička, Šefl – Furch, Hlinka, Tondr, Bříška (A), Smejkal, Novák, Heldák, Kohút, Šťastný, Netolický, Plíhal, Hrubý, Antončík (C)

SC Kolín: Sejpal – Březina, Jelínek, Barták, Pýcha, Hanzl, Pilný, Havelka – Semirád, Mašín, Stehlík, Malý (C), Kysela, Němec, Procházka, Kozák, Martínek, Zumr (A), Šafrábek (A)

Domácí zahájili zápas velmi efektně. Již na začátku druhé minuty vstřelil svou první branku Denis Heldák. Následně byl vyloučen Bříška a Kolínští dostali příležitost srovnat. To se jim nepovedlo, provinilec navíc krátce po návratu z trestné lavice nebezpečně ohrozil Sejpala. I při následujícím oslabení po faulu Nováka byla Kobra aktivní, ke druhé brance to ale nevedlo.

Ta se dostavila až o pár minut později, v desáté minutě přidal další gól Denis Heldák, a zvyšoval tak na 2:0. Již v tu chvíli mohl pomýšlet na hattrick, který přišel až překvapivě rychle – o pouhé dvě minuty později. Po asistenci Antončíka zasunul Denis Heldák kotouč za Sejpala i potřetí. Svůj čistý hattrick tak zkompletoval po necelých dvanácti odehraných minutách utkání. Následovalo vyloučení Mrkvičky na 2+10 minut za vražení na hrazení. Kolín přesilovou hru ani tentokrát nevyužil, v oslabení ale úspěšně skóroval Tomáš Šťastný.

Za nedovolené bránění šel na trestnou Šefl a domácí tak hráli ve třech, ale i tentokrát si svou branku pohlídali. Ke konci třetiny si po vyloučení Hanzla vyzkoušela přesilovku i Kobra, ale ani ta šanci nevyužila. Po první třetině tak byl stav celých 4:0. Druhou část zahájili aktivně Kozli, na Sochůrka ale recept nenašli. Následovalo několik přesilovek na obou stranách, největší gólovou šanci ale měl Šteiner po úniku v oslabení.

Teprve před koncem druhé periody, po vyloučení Plíhala, rozvlnil Sochůrkovu síť přesnou ranou David Šafránek, gólem do šatny upravil stav na 4:1. Po přestávce pokračoval tlak Kolína, který se pokoušel korigovat nepříznivý stav. Sochůrek se v bráně branického celku ale činil a svůj tým držel. Kolínští dostali příležitost další přesilové hry, ani tentokrát jí nevyužili. I při vyrovnaném počtu hráčů si Kolín udržoval herní převahu, téměř až do konce zápasu. Závěrečné minuty se již spíše dohrávaly, Kobra přesto ještě skóre korigovala.

Šest sekund před závěrečnou sirénou se po vhazování před Sjepalem prosadil druhou brankou v utkání Tomáš Šťastný a pečetil tak skóre 5:1. Další utkání je plánováno na sobotu 26. října, ve Slaném se Kobra utká s čínským výběrem Golden Dragon.

Miloslav Šeba (HC Kobra Praha): "Je vidět, že se tým dostává do formy. V Táboře jsme předvedli vyrovnaný výkon, tým šlapal a fungovalo to ve všech formacích. Dnes se nám povedla hlavně první třetina, vysoko jsme forčekovali a dali jsme důležité góly. Ve druhé třetině jsme pak trochu ubrali, což byla škoda, a ve třetí jsme byli zase lepší, ale nenapadalo nám to tam. Myslím si, že výsledek je dobrý. Teď máme před sebou Čínu a v tréninku se musíme zaměřit na Písek."

Jiří Kadlec (SC Kolín): "Já to zhodnotím rychle: měli jsme špatnou první třetinu, obdrželi jsme čtyři rychlé góly. Domácí převedli výborný výkon, zatlačili nás do pásma a podle mě dnes zaslouženě vyhráli. Od druhé třetiny se ta hra trochu vyrovnala, asi i trochu tím, že domácí díky tomu vedení polevili. My jsme se sice zvedli, ale ta první třetina rozhodla celý zápas.