15.02.2023

Kobra padla v Táboře vysoko 2:6, stále ztrácí tři body na šesté místo

Tadeáš Podolka

Braničtí až do druhé periody sváděli s favoritem soutěže vyrovnanou bitvu. V 25. minutě dokonce poslal Kobru do vedení Matěj Kolda, pak ale Tábor přepnul na rychlejší mód a vyprovodil Pražany ze svého stadionu výsledkem 6:2. Šesté Vrchlabí ale také prohrálo s Chomutovem 1:6, a tak je stále v tabulce tříbodový rozdíl.

Nadstavba - 10. kolo, 15.02.2023 v 18:00

HC Tábor

6:2

(0:0, 3:1, 3:1)

Branky a nahrávky: 27. Severa (Endál, Milfait), 31. Bahenský (Dančišin, Duchan), 33. Kohút (Plášil), 43. Prášek (Vlček), 48. Endál (Severa, Milfait), 53. Hajič (Milfait, Endál) – 25. Kolda (Zídek), 43. Novák (Houška, Pavlák). Rozhodčí: Trnka – Charvát, Sýkora. Vyloučení: 3:0. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 1 271. Průběh utkání: 0:1, 4:1, 4:2, 6:2.

HC Tábor: Dvořák – Hubata, Plášil, Kříž, Černý (A), Krejčí, Suchánek – Bahenský, Matušík, Seidl (C) – Severa, Milfait, Endál (A) – Dančišin, Vlček, Kohút – Prášek, Duchan, Hajič, Šulek.

HC Kobra Praha: Ondrík - Duda, Šesták, Knesl, Holý, Pavlák, Svach - Šťastný, Kolda, Zídek, Jedlička, Míšek, Janča, Petrák, Novák (C), Martínek, Havrda, Houška, Matuška.

První třetina nenabídla příliš šancí a oba týmy urputně a zodpovědně bránily. V 11. minutě nadělalo Matyášovi Ondríkovi problémy prudké nahození od Jakuba Suchánka, volný kotouč před brankovištěm ale nikdo z táborských do sítě nedorazil. O pět minut později se dostal do zakončení navrátilec do kobřího dresu Maxim Havrda, který z velkého úhlu vypálil na připraveného Tadeáše Dvořáka v brance Jihočechů.

Druhá perioda byla už znatelně zábavnější a plná gólů. Jako první šla do vedení Kobra zásluhou Matěje Koldy, jenž se skvěle zorientoval v blízkosti domácí klece a trefil přesně nad Dvořákovu vyrážečku. O necelé dvě minuty později ale dokázali Kohouti srovnat, když se prosadil Jiří Severa z bezprostřední blízkosti po chytrém pasu od Lukáše Endála. Jihočeši pak byli stále aktivnější na puku a do konce druhé sirény nasázeli Pražanům další dvě branky. Nejdříve otočil vývoj zápasu na 2:1 v 31. minutě zkušený útočník Zdeněk Bahenský, na kterého navázal v 33. minutě Dávid Kohút, který také v minulosti nastupoval za Kobru - 3:1.

Stejným výsledkem 3:1, pak i skončilo závěrečné dějství. Záblesk naděje vybojoval ve 43. minutě pro Branické kapitán Dominik Novák, kdy tečoval střelu Vladislava Houšky za záda táborského brankáře. Dvoubrankový rozdíl vydržel ale jen do 48. minuty, která patřila brance Lukáše Endála. Na konečných 6:2 pak v čase 53:00 upravil skóre Tomáš Hajič, který si to namířil až před Ondríka a dostal kotouč do sítě. Kobra tak v důležitém zápase padla vysoko a nevyužila šance na smázání náskoku Vrchlabí, jež se stále drží na šesté pozici. V příštím kole čeká tým pod vedením Miloslava Šeby souboj s ústeckým Slovanem.