18.01.2023

Kobra na třetí pokus zdolala Příbram, výhru vystřelil Vladislav Houška!

Tadeáš Podolka

Zápasy s Příbramí byly dosud pro Branické prokleté, ve třetím vzájemném zápase svěřenci Miloslava Šeby ale uspěli! Ze středních Čech si tak Kobra veze výhru 3:2 a na přímý postup do playoff ztrácí už jen čtyři body.

Nadstavba - 2. kolo, 18.01.2023 v 18:30

HC Baník Příbram

2:3

(0:2, 2:0, 0:1)

Branky a nahrávky: 23. Eret (Jelínek), 27. Josefus (Bečvář, Havlín) – 11. Martínek (Straka), 20. Šťastný (Houška), 57. Houška (Novák, Knesl). Rozhodčí: Hacaperka – Tvrdík, Sýkora. Vyloučení: 2:4. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 306. Průběh utkání: 2:0, 2:2, 2:3.

HC Baník Příbram: Jiroušek – Patzelt, Zdeněk, Jelínek, Saňa, Zedek, Havlín, Malý – Káník, Dragoun, Šinágl – Bednařík, Bečvář, Brzák – Furch, Pinkas, Kafka – Eret, Josefus (C).

HC Kobra Praha: Sochůrek – Knesl, Šteiner, Holý, Straka, Svach – Petrák, Míšek, Zídek – Šťastný (C), Janča, Martínek – Jedlička, Ksandr, Kolda – Novák, Houška.

První třetina patřila branickým hokejistům, kteří v ní vybojovali hned dvoubrankové vedení. Jako první otevřel skóre v 11. minutě Viktor Martínek, který se prokličkoval až před příbramskou klec a prostřelil Petra Jirouška pod rukou. Středočeši pak hrozili při vyloučení Dominika Šteinera, přesilovou hru ale nevyužili. 30 sekund před první sirénou se naopak připomněl kapitán Pražanů Tomáš Šťastný, jehož rána z první proletěla mezi betony domácího brankáře až do sítě.

Druhá perioda pak byla v režii Baníku, jenž během ní dokázal srovnat stav zápasu na 2:2. Nejprve ve 23. minutě snížil na rozdíl jediné branky Petr Eret, který propálil Lukáše Sochůrka chytře mezi betony. Ve 27. minutě bylo vyrovnáno, když se prosadil Petr Josefus pomocí střely přesně do šibenice. O třináct minut později mohl vrátit vedení branickým hokejistům Adolf Straka, jenže jeho křižná střela z dálky našla pouze tyčku.

Ve třetí části se hrál dlouho vyrovnaný hokej, který rozsekl v 57. minutě Vladislav Houška, kdy švihem prostřelil spoustu těl před brankou Příbrami a kotouč zapadl až do sítě. V 59. minutě sáhli domácí po hře bez brankáře a vytvořili ještě tlak na branickou obranu. Toto nebezpečí ale hosté z Prahy přestáli a poprvé v sezoně porážejí Baník! Navíc Kobra stáhla náskok Vrchlabí na přímý postup do playoff, a to na 4 body. V příštím kole čeká tým z Braníku souboj s MOSTECKÝMI LVY.