07.03.2020

Kobra držela s Klatovy krok, zápas na západu Čech ale nakonec nezvládla

Libor Kokoška

Sobotní program play-off druhé ligy otevřel souboj mezi západočeskými Klatovy a branickou Kobrou. Do utkání lépe vstoupili, posilněni o několik talentovaných mladíků z Plzně, domácí, kteří po půlhodině hry vedli už o tři branky. Kobře se pak po trefách Michala Bárty a Milana Davídka povedlo snížit na jednobrankový rozdíl, hosté si díky gólu Davida Roubala už ale výsledek utkání pohlídali. Příští zápas s Klatovy odehraje Kobra doma už v pondělí.

PK1, 07.03.2020 v 17:30

SHC Klatovy

Branky a nahrávky: 10. Procházka (Uhlík, Hanzlík), 13. Roubal (Matiášek, Houfek), 24. Roubal (Hasman, Hanzlík), 56. Roubal (Hanzlík, Houfek) – 48. Bárta (Pelant), 50. Davídek (Bárta, Novák). Rozhodčí: Hlinka – Rubáš, Goltsch. Vyloučení: 3:3. Využití: 2:0. Diváci: 380. Průběh utkání: 3:0, 3:2, 4:2.

SHC Klatovy: Kuchař – Slavík (C), Leština, Lokajíček, Štěpánek, Houfek, Jiříček, Walter (A) – Reitspies, Uhlík, Roubal (A), Matiášek, Hanzlík, Kolda, Mužík, Hajšman, Hasman, Krliš, Procházka, Vávra

HC Kobra Praha: Wolf – Popela, Pelant, Šteiner, Mrkvička, Šefl – Tondr, Davídek, Šťastný (A), Hlinka, Heldák, Novák, Bříška (A), Smejkal, Bárta, Petrov, Antončík (C)

Kobra vstoupila do předkola dlouho očekávaného předkola play-off s Klatovy již tuto sobotu. Braničtí hokejisté vedeni Miloslavem Šebou se vydali na západ Čech s jasným cílem – vyhrát. Klatovy proti nim nasadily několik talentovaných mladíků z Plzně včetně produktivního Josefa Hasman, který v průběhu sezóny odešel hrát do prvoligového Ústí nad Labem. Branickému celku chyběl centr Kamil Bříška a Aleš Knesl, oba by už ale měli do pondělního zápasu nastoupit.

Domácí hokejisté mohli jít do vedení už po sedmi minutách hry, Adam Wolf svou hrubku při rozehrávce ale dokázal včasným návratem do branky a parádním zákrokem napravit. O tři minuty už tolik brankářského štěstí neměl. Nahození Jiřího Hanzíka od modré dokázal branický gólman vyrazit pouze před sebe, kde se k puku dostal Jakub Procházka, který si šikovně přehodil kotouč na bekhend a umístil ho do branické branky. Kobra dokázala po zbytek třetiny držet s Klatovy krok, vytvořila si i několik slibných šancí, ani jednou se jí ale nepovedlo překonat talentovaného Ondřeje Kuchaře. V 13. minutě pak Západočeši skórovali podruhé, když po nahození Jana Matiáška úspěšně dorazil puk klatovský asistent kapitána David Roubal.

I vstup do druhé dvacetiminutovky patřil hostujícím hráčům. Po půlminutě hry rozezněl Štěpán Hanzlík svým zakončením z pravé strany bližší tyč branické branky. Ve 24. minutě šly Klatovy do tříbrankového vedení, když si David Roubal nejdříve nahodil puk o nohu obránce a následně ho přesně umístil ke vzdálenější pravé tyčce branické branky. Velkou šanci na snížení klatovského skóre měl Tomáš Šťastný, trestné střílení zakončené střelou k levé tyči ale neproměnil. Ve 35. minutě opět podržel gólman Ondřej Kuchař svůj tým, když zneškodnil tři zakončení branického kapitána Šimona Antončíka z bezprostřední blízkosti brankoviště. Minutu před koncem si svěřenci Miloslava Šeby dokázali vypracovat další velkou šanci, ani jeden z hráčů ve žlutém dresu ale nedokázal dopravit puk za záda přesouvajícího se klatovského brankáře.

Třetí třetina byla z branické strany jednoznačně nejlepší. Nejdříve si ve 48. minutě dojel Michal Bárta své vlastní zakončení z hranice pravého kruhu, podjel klatovskou branku a parádně uklidil puk k levé tyči klatovské branky. Na jednobrankový dostřel Klatov poslal Kobru o dvě minuty později Milan Davídek, když po střele Dominika Nováka z příklepu z hranice pravého kruhu z krkolomné pozice z první dorazil puk pod víko západočeské klece. Klatovské vítězství potvrdil ve 56. minutě David Roubal, když gólovou dorážkou zkompletoval svůj hattrick v sobotním zápase.

Příští zápas čeká Kobru už v pondělí, kdy od šesti hodin na domácím kluzišti přivítá ve druhém zápase v sérii předkola západočeské Klatovy.

Ohlasy trenérů

Michal Straka (SHC Klatovy): "V dnešním zápase to bylo z naší strany plné chyb, podržel nás ale několikrát gólman. Rozhodly dva naše góly z přesilové hry."

Miloslav Šeba (HC Kobra Praha): "První formace dnes byla oslabená, chyběl totiž kvůli nemoci Kamil Bříška. V první třetině jsme nehráli tak, jak bychom chtěli. Zvedlo se to až na konci druhé třetiny, jelikož jsme začali nasazovat pouze hráče na kterých je vidět, že dokážou v play-off odehrát slušný zápas."