21.09.2022

Kobra dlouho držela s Táborem krok, nakonec prohrála 6:3

Tadeáš Podolka

Braničtí hokejisté v prvním utkání sezony sahali po bodech, ale v závěru Tábor nasázel tři góly. Právě poslední třetina rozhodla o konečném výsledku. Tým pod vedením Miloslava Šeby ale v celku předvedl kvalitní výkon, díky kterému držel, po většinu času, táborské hvězdy na uzdě.

1. kolo, 21.09.2022 v 18:00

HC Tábor

6:3

(2:1, 1:1, 3:1)

Branky a nahrávky: 18. Bárta (Hubata), 20. Vlček (Vala, Severa), 28. Šulek (Plášil, Suchánek), 51. Dančišin (Suchánek), 55. Vlček (Zíb, Chocholoušek), 55. Endál (Bárta, Dančišin) – 2. Novák (Martínek, Straka), 25. Martínek (Novák), 50. Zídek (Kolda). Rozhodčí: Maršálek – Jurčík, Augusta. Vyloučení: 3:3. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 1 150. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2, 3:2, 3:3, 6:3.

HC Tábor: T. Dvořák – A. Dvořák, Hubata, Vala, Černý (A), Suchánek, Hajič, Plášil – Severa, Dančišin, Vlček, Zíb, Zayml, Matušík, Endál (A), Milfait, Chocholoušek, Bárta, Šulek, Seidl (C).

HC Kobra Praha: Ondrík – Šteiner (A), Duda, Knesl (A), Holý, Straka, Svach – Petrák, Janča, Kolda, Jedlička, Novák, Míšek, Martínek, Zídek, Šťastný (C).

První třetina začala pro Kobru náramně, už ve 2. minutě ji poslal do vedení Dominik Novák. Útočník branických se uvolnil do zakončení a vymetl pravý horní roh táborské klece. Táborští hokejisté pak velmi často dorážely na brankoviště hostů. V 18. minutě srovnal na 1:1 Jan Bárta, když překvapil svou vysokou střelou Matyáše Ondríka. Do konce první části ještě poslal Tábor do jednobrankového vedení Filip Vlček, který obkroužil branického brankáře a dostal kotouč do sítě.

Druhé dějství bylo opět vyrovnané a znovu jako první udeřili hokejisté z jihu Prahy. Viktor Martínek pláchl v oslabení svým strážcům a propálil Tadeáše Dvořáka. Jihočeši si vzali vedení zpátky o necelé tři minuty, kdy se prosadil před kobří klecí nehlídaný Ondřej Šulek. Vedení Tábora 3:2 zůstalo i do další sirény, byť se Filip Vlček ve 37. minutě snažil o další branku, tak mu střela nesedla.

Závěrečná část začala i tentokrát velmi dobře pro hosty. V 50. minutě zařídil druhé vyrovnání Kobry v utkání útočník Václav Zídek, jehož projektil prosvištěl kolem Dvořáka až do pravého horního rohu. O 45 vteřin později se nechal vyloučit Dominik Šteiner za hákování a Kohouti nabídnutou přesilovku využili. Milan Dančišin byl velmi dobře postavený před Ondríkem a tečoval nahození Suchánka mimo dosah branického gólmana. Na 5:3 pak zvýšil v čase 54:29 svým druhým gólem v zápase Filip Vlček, když dorazil střelu Petra Zíba za Ondríkova záda. Konečný výsledek 6:3 pak zařídil o 21 sekund později Lukáš Endál, a to po samostatném úniku, ve kterém prostřelil Matyáše Ondríka.

Kobra v prvním zápase sezony tak nezapíše žádné body do tabulky. Další šanci mají svěřenci Miloslava Šeby v sobotu od 16:00 na ledě Ústí nad Labem.

Miloslav Šeba (HC Kobra Praha): "Do třetí třetiny jsme soupeře drželi. Vypadalo to, že budeme hrát o bod, ale zlomili nás tím čtvrtým gólem. Pak jsme dostali po chybě zbytečnou pátou branku a šance na bod se ztratila. Na to, že jde o favorita soutěže, tak se nedá říct, že by nás vyloženě přehrávali. Ze začátku jsme se dostali do vedení. Bylo vidět, že soupeř znervózněl. Měli jsme dost šancí i na dvoubrankový rozdíl. Je to velká škoda, protože jsme měli opravdovou šanci hrát o bod."