23.08.2019

Domácí neporazitelnost pokračuje, debakl si odvezly Řisuty

Zdá se, že domácí prostředí v letošní letní přípravě Branickým svědčí velice. Připsali si totiž již čtvrtou domácí vysokou výhru v řadě. Nešťastným celkem tentokrát byly Řisuty, které sice v první třetině držely krok, avšak nakonec musely lovit ze své branky hned devět puků. Kobra tak postupuje přípravnou fází nadále velmi úspěšně.

přát., 23.08.2019 v 18:00

HC Řisuty

9:2

(1:1, 2:0, 6:1)

Branky a nahrávky: 14. Hlinka (Heldák, Novák), 23. Antoš (Netolický), 34. Knesl (Novák, Valík), 42. Netolický (Smejkal), 43. Bříška (Tondr, Drahorád), 46. Šťastný (Knesl, Drahorád), 52. Hrubý (Smejkal, Šefl), 52. Šťastný (Bříška, Drahorád), 59. Hrubý (Antoš, Netolický) – 2. Vyskočil (Krpata, Huml), 41. Formánek (Náprstek, Fortelka). Rozhodčí: Škrobák – Hrdlička, Nekvapil. Vyloučení: 7:6, navíc Heldák (KOB) - 10 min OT. Bez využití. V oslabení: 1:0. Diváci: 51. Průběh utkání: 0:1, 3:1, 3:2, 9:2.

HC Kobra Praha: Sochůrek (54. Langer) – Drahorád, Šteiner, Knesl, Valík, Šefl, Antoš – Tondr, Bříška, Šťastný – Novák, Hlinka, Heldák – Smejkal, Netolický, Petrov – Hrubý.

HC Řisuty: Illašenko – Potěchin, Dostál, Zika, Novák F., Zderadička, Vencovský, Rudovský, Novák V. – Formánek, Fortelka, Náprstek – Krpata, Huml, Vyskočil – Řepka, Danov, Okegawa, Holub, Šilhan, Pašakov.

První útok zápasu sice zahájila Kobra, přesto rychlý gól padl na druhé straně. Po nenápadném protiútoku umístil kotouč za záda překvapeného Sochůrka David Vyskočil. Braničtí ale mohli velmi rychle srovnat díky početní výhodě. Ta se s krátkou přestávkou držela až do osmé minuty, přičemž téměř devadesát vteřin ve dvojnásobné přesilovce.

Buldoci ale celou situaci přestáli a kolem desáté minuty se hra vyrovnala. Postupem času se ale i Kobra dostávala do větších šancí, což pramenilo i v gólovou trefu. O tu se postaral po souhře s Heldákem a Novákem Filip Hlinka. Do konce třetiny se hra přenášela z jednoho konce na druhý a velkou práci měli před sebou defenzivy obou celků. Gólový stav se ale již nezměnil, do kabiny tak týmy odcházely za vyrovnaného stavu.

Druhá perioda začala tlakem Řisut na branku Lukáše Sochůrka. Záhy se ovšem oba týmy přetahovaly ve střeleckých příležitostech. Gólově se ale jako první projevila Kobra, která se tím pádem poprvé ujala vedení v utkání. Po nahrávce od Lukáše Netolického se vydal do brejku Milan Antoš, který neomylně poslal kotouč za záda gólmana Ilašenka.

Řisutským se ale tento stav nelíbil a snažili se o vyrovnání. Lukáš Sochůrek si připsal pár famózních zákroků, přesto Kobru držel nad vodou. Naproti tomu i Kobra se dostávala častěji do předbrankového prostoru. Pražany nezbrzdila ani početní nevýhoda, ve které pokračovali v narušování buldočích akcí. Vylučování ale pokračovalo střídavě na obou stranách.

Pomohlo to ale spíše Kobře. Po rychlém průniku od vlastní branky se dostal do zakončení Aleš Knesl, který z mezikruží navýšil vedení domácího týmu. Vysoké tempo vyloučení na obou stranách ale pokračovalo i nadále. Na konci se Kobra i Řisuty přetahovaly v útočných situacích, díky čemuž museli být ve střehu oba gólmani. Na střeleckou listinu se ale nikdo již nezapsal, Kobra měla před závěrečnou periodou dvoubrankový náskok.

Počátek třetí třetiny přinesl rychlý gól Řisut. Trochu překvapivě z hranice brankoviště obloukem překonal Sochůrka Roman Formánek po přechodové kombinaci buldoků. Vstřelený gól hosty ještě více nabudil, ti se nějaký čas drželi těsně před domácí svatyní. Naproti tomu ale Kobra dokázala rychle vybruslit a po výjezdu přes pravé křídlo se prosadil Martin Netolický.

Útočný vzdor tak pokračoval před Janem Ilašenkem. To navíc pramenilo v rychlý další gól Branických. Odražený puk o betony gólmana převzal Kamil Břiška, před kterým již nestál těžký úkol, neboť měl zcela odkrytý prostor u levé tyče, do něhož kotouč přesně umístil. A následoval po delší době další gól domácích. Od modré vypálil nováček v kobřím dresu Tomáš Šťastný, který neomylně nasměroval puk k pravé tyči řisutské svatyně.

Byly to ale Řisuty, které dostaly svého soupeře pod tlak. Z něho se snažili vytěžit maximum, leč Sochůrkova branka byla neprostupnou tvrzí. Proto i síla Kobry nabírala na otáčkách, tak oba gólmani museli být v permanenci. Domácí to celé korunovali další trefou. Už téměř z polosedu dokázal kotouč poslat k pravé tyči Matyáš Hrubý. A po vhazování rychlou kombinací překvapil Ilašenka svou druhou trefou v utkání Tomáš Šťastný. Kobra tak vedla již o šest branek.

Do poslední sedmiminutovky nastoupil do branky Lukáš Langer, který musel hned čelit přesilovkovému tlaku, čtrnáct vteřin dokonce dvojnásobnému. Ten ale, spolu s obranou přečkal a záhy Kobra vstřelila již devátou branku. Již podruhé se v utkání prosadil Matyáš Hrubý. Branickým ještě pomohla přesilovka, díky které se usadili nastálo v prostoru před Ilašenkem. Na gólovém stavu se ovšem nic nezměnilo, Kobra dokázala zlomit vývoj utkání a po vyrovnané první třetině zvítězit nakonec vysoko 9:2.

Miloslav Šeba (HC Kobra Praha): "Po utkaní s Mostem, ve kterém jsme v prvních dvou třetinách předvedli katastrofální výkon bez pohybu, jsme přeskládali útočné formace. Dnes jsme hráli jen na tři. První třetina byla vyrovnaná, ve druhé a třetí jsme se ale víc soustředili na útok a začali jsme soupeře přehrávat, což se projevilo na skóre. Jinak v současné době hledáme ještě jednoho středního útočníka, kterého nutně potřebujeme. Věříme, že po utkání se Slavií už budeme moci sestavu uzavřít."