26.01.2019

Cesta do Podkrkonoší body nepřinesla

Vojtěch Martinek

Čtyřiatřicáté kolo zavedlo branické hokejisty do Vrchlabí. Bitva s hvězdami nabitým Stadionem, za nějž nastupují mimo jiné například Jiří Vašíček a Jaroslavové Hlinka a Bednář, bohužel nedopadla nejlépe – Kobra si z Podkrkonoší odvezla porážku 2:5 a vracela se tak do Prahy bez bodu. Její ztráta na poslední postupovou příčku do play-off tak činí už čtyři body.

34. kolo, 26.01.2019 v 18:00

HC Stadion Vrchlabí

5:2

(1:0, 2:0, 2:2)

Branky a nahrávky: 2. Půlpán A. (Vágner), 21. Bednář (Hlinka J.), 22. Berger (Matějček, Pilař), 45. Bláha (Bednář, Vágner), 51. Jirků (Bláha, Hlinka J.) – 44. Kasík (Šmerha, Verbík R.), 45. Šteiner D. (Šmerha, Kasík). Rozhodčí: Markovský – Bubela, Řezníček. Vyloučení: 7:7. Využití: 1:2. V oslabení: 1:0. Diváci: 1 016. Průběh utkání: 3:0, 3:2, 5:2.

HC Stadion Vrchlabí: Soukup – Vágner, Havránek, Vašíček (A), Bendík (A), Moník, Bučko, Jirků (C) – Matějček, Půlpán T., Hozák, Půlpán A., Berger, Urban, Bednář, Mrňa, Kastner, Chalupa, Pilař, Bláha, Hlinka J.

HC Kobra Praha: Sochůrek (57. Cichoň) – Semrád, Kasík, Schejbal, Verbík J., Verbík R. (A), Ryzák – Netolický, Šeba, Kysela, Patočka, Šteiner Da., Nestrašil, Šergl, Šteiner Do. (C), Slabý, Šmerha, Šťastný, Hlinka F., Antončík.

Tisícovka diváků ve vrchlabské Elektromont Areně na první branku zápasu čekala jen minutu a patnáct sekund. Ve vlastním oslabení totiž udeřil Aleš Půlpán, a otevřel tak skóre utkání. Hosté se sice zvládli velmi rychle oklepat a jen několik málo chvil na to vyrovnali, jejich trefa ovšem nebyla uznána z důvodu postavení útočícího hráče v brankovišti. Soukup následně pochytal všechny ostatní pokusy Kobry, a po první třetině byl tak stav 1:0 pro Stadion.

Hned v úvodní minutě druhé třetiny pak domácí svůj náskok navýšili, když se po spolupráci s Jaroslavem Hlinkou prosadil velezkušený Jaroslav Bednář. O dvaačtyřicet sekund později potrestal Kyselovo podrážení Jan Berger a Pražanům už začínalo téct do bot. Na 4:0 mohl stav upravit Hlinka, jehož střela se ovšem odrazila od tyčky. Kobra v závěru periody dostala příležitost snížit v přesilovce pět na tři, kterou ale nakonec v gól přetavit nezvládla.

Šebovi svěřenci šli do třetí části s tříbrankovou ztrátou, ručník do ringu ale ještě rozhodně házet nehodlali. Ve třiačtyřicáté minutě se připravil Soukupa o čisté konto Jaroslav Kasík, na jehož trefu jen o pár sekund později navázal Dominik Šteiner – 3:2. Naděje Pražanů na vyrovnání se ale velmi rychle rozplynuli, jelikož Stadion velmi rychle odpověděl zásahem Tomáše Bláhy. Na konečných 5:2 pak přesně v čase 51:00 upravil Tomáš Jirků.