23.02.2019

Braničtí v Sokolově vyválčili dva body, v nájezdech rozhodl Antončík

Vojtěch Martinek

Drama s hořkosladkým koncem. I těmito slovy by se dalo popsat sobotní střetnutí mezi Kobrou a Sokolovem. Hosté na začátku druhé třetiny prohrávali o tři branky, nakonec se jim však povedlo rozdíl smazat a v nájezdech ještě rozhodnout o svém vítězství. Dva body z půdy lídra tabulky jsou krásné, nicméně po těsně výhře Děčína ve Slaném už Braničtí nemají věci se svých rukou a budou muset doufat, že Bílina v posledním kole dotáhne utkání s medvědy aspoň do prodloužení.

41. kolo, 23.02.2019 v 17:30

HC Baník Sokolov

3:4sn

(2:0, 1:3, 0:0 - 0:0)

Branky a nahrávky: 16. Vrána (Šik), 16. Čejka (Bečvář, Kadeřávek), 25. Michálek (Rohan) – 27. Antončík, 34. Nestrašil (Šergl), 34. Šťastný (Antončík, Netolický), rozh. náj. Antončík. Rozhodčí: Hucl – Gerát, Tichý. Vyloučení: 3:3. Využití: 0:0. Diváci: 643. Průběh utkání: 0:3, 3:3, 3:4.

HC Baník Sokolov: Závorka (Fečo) – Vodička, Pajk, Tomeček, Kadeřávek, Michálek, Přindiš (A), Šik (A) – Kovařík, Kuběna, Vracovský, Ćejka, Čurda, Stříbrný, Trapl, Hruška, Bečvář, Vrána, Zadražil, Rohan (C).

HC Kobra Praha: Sochůrek (Mouček) – Kasík, J. Verbík, R. Verbík (A), Ryzák – Netolický, Šeba, Kysela, Patočka, Nestrašil, Šergl, Šteiner, Mucha, Šťastný, Hlinka, Antončík (C).

První velkou šanci otevřít skóre duelu měli domácí na konci sedmé minuty, jenže Stříbrného nebezpečná střela nakonec za záda připraveného Sochůrka neprošla. Na úvodní gól si tak šest stovek diváků v Sokolově muselo počkat až do času 15:10, kdy kotouč za hostujícího gólmana protlačil Jakub Vrána. Jen pár sekund na to pak musel kobří brankář ze své klece lovit další kotouč poté, co se prosadil Michael Čejka. Domácí tak odcházeli do kabin s dvoubrankovým náskokem.

Celek z Prahy tak byl v dost složité situaci, která se vzápětí stala ještě zapeklitější – čtyři minuty po startu druhé periody totiž na 3:0 upravil Patrik Michálek. Braničtí ovšem pak zapnuli motory na plné obrátky a ukázali, že házet ručník do ringu ještě nebudou. Zkušeného Závorku v sedmadvacáté minutě o čisté konto připravil Šimon Antončík, na jehož přesný zásah pak navázali Viktor Nestrašil a Tomáš Šťastný.

Vyrovnaný stav 3:3 se za celou třetí třetinu nezměnil, utkání pak nerozseklo ani pětiminutové prodloužení. Hrdinou utkání se tak stal až v nájezdech Šimon Antončík, který nejprve vyrovnal stav rozstřelu a následně rozhodl o tom, že si Kobra ze západu Čech odveze jeden bod navíc.