27.02.2019

Body s příchutí porážky. Kobra se ani přes výhru do play-off nepodívá

Marek Baloun

P R A H A - Byl to boj litý, ale k ničemu. Kobra se ani za stavu 0:3 nevzdala a vypustila do řad Řisut jed. Ten nejenže hostům poničil mířidla, ale Braníku umožnil skóre otočit a nakonec zvítězit. Ačkoliv Kobra svého soupeře porazila, na postup do play-off to nestačí. Děčín totiž svoje utkání se Šumperkem také zvládl a udržel si tak postupující příčku. Braníku se tak brány čtvrtfinále zavřely, byť je měl na vzdálenost konečků prstů.

42. kolo, 27.02.2019 v 18:00

HC Řisuty

5:3

(0:2, 2:1, 3:0)

Branky a nahrávky: 33. Ryzák (Roman Verbík), 36. Šergl (Nestrašil, Hlinka), 48. Šergl (Nestrašil), 50. Roman Verbík (Šťastný, Nestrašil), 60. Šmerha (Šteiner) – 3. Fortelka (Michal Kučera), 17. Jakub Kučera (Vyskočil), 31. Patyk (Dostál, Vyskočil). Rozhodčí: Šindel - Horažďovský, Štěpánek. Vyloučení: 3:4. Využití: Bez využití. Diváci: 120. Průběh utkání: 0:1, 0:2, 0:3, 1:3, 2:3, 3:3, 4:3, 5:3.

HC Kobra Praha: Sochůrek (17. Mouček) – Schejbal, Jakub Verbík, Roman Verbík, Ryzák – Netolický, Šeba, Kysela, Patočka, David Šteiner, Nestrašil, Šergl, Dominik Šteiner, Mucha, Šmerha, Šťastný, Hlinka, Antončík

HC Řisuty: Ilašenko (Stahl) – Jakub Kučera, Chládek, Potechin, Dostál, Kašák, Libovický – Kos, Patyk, Keszi, Krpata, Vyskočil, Fortelka, Michal Kučera, Rod

Utkání začalo lépe pro hostující celek. Ten se prosadil už ve třetí minutě, když Michal Fortelka poslal puk do šibenice Sochůrkovy branky a potrestal tak chybu Kobry v rozehrávce. Bráník byl několikrát blízko rychlému srovnání, ale ani nahození Ryzáka, ani tutovka Hlinky po šťastném odrazu od zadního mantinelu gólem neskončily. Kobra byla po celou třetinu aktivnějším týmem, bylo jí to ale pramálo platné. Řisuty se totiž dokázaly prosadit podruhé, když Jakub Kučera nadvakrát zaútočil na Sochůrka. První pokus sice skončil před brankovou čarou, pohotový Vyskočil ale svému kolegovi puk zachytil, předal a ten v kleče zasáhl síť a donutil druhého gólmana Moučku nasadit helmu, rukavice a Sochůrka vystřídat.

Mladý obr držel čistý štít dlouho, nakonec ale i on inkasoval. V 31. minutě totiž nebyl dostatečně rychlý, aby po závaru v brankovišti zachytil dělovku Petra Patyka a hosté najednou vedli už o tři branky. To ale Kobru definitivně probudilo z letargie a už o dvě minuty později se mohla také radovat. Roman Verbík našel přesnou přihrávkou Marka Ryzáka a ten nekompromisní dělovkou zařídil, že ani Ilašenko si neodnesl z útrob stadionu nulu na kontě. Domácím sice postup do vyřazovací části utíkal i kvůli dobré hře Děčína od prvních minut, podobně jako had v logu a jménu se ale zakousli a vypustili jed. A ten začal dělat svou práci prakticky okamžitě. Už o tři minuty později to totiž bylo už jen o jedinou branku. Jan Šergl totiž dokázal využít přesný pass od Nestrašila a do kabin před poslední třetinou se tak šlo za stavu 2:3.

Drama, které se budovalo po celou délku prostředního dějství, vygradovalo ve 48. minutě a bylo u toho opět duo Viktor Nestrašil - Jan Šergl. První jmenovaný si totiž povšiml, že jeho kolegu u pravé tyčky Řisut nikdo nehlídá a tomu stačilo vyslat jednoduchý projektil směrem na klec - 3:3. Řisuty mohly ještě předtím odskočit opět na rozdíl dvou branek, Mikhail Potechin bezmocného Moučku ale překonat nedokázal. Kobra tak mohla o dvě minuty a dvě sekundy později vyrukovat se čtvrtou, vítěznou brankou. Roman Verbík totiž na rozdíl od Potechina bezmocného Ilašenka roztaženého na ledě přehodil. Řisuty se ze všech sil snažily skóre ještě zdramatizovat, když Vincent Keszi využil obrovské chyby domácí obrany a ujížděl sám na Moučku. Střelu k pravé tyči ale gólman odrazil vyrážečkou a hosté tak museli sáhnout k poslední divoké kartě - hře bez gólmana. I ta se jim ale nakonec nevyplatila, když tři vteřiny před poslední sirénou trefil prázdnou branku Tomáš Šmerha.

Pozápasové ohlasy s Miloslavem Šebou (Kobra) a Martinem Procházkou (HC Řisuty)"