18.09.2022

Béčko začalo úspěšně, v Letňanech porazilo Žižkov

Dobrý vstup do nového ročníku předvedla branická záloha. V úvodním utkání Středočeské soutěže zavítalo béčko na letňanský led, který letos bude využívat Žižkov jako svůj domácí kvůli zavřené Nikolajce. Do divokého zápasu, ve kterém padlo celkem třináct branek, vstoupili lépe hostující. Skóre otevřel Jan Šubrt, o pár minut později navýšil rozdíl Petr Zemánek. Ještě v téže třetině sice Žižkov snížil, ve druhé části ale hosté opět odskočili zásluhou Davida Šálka. Podobný scénář se zopakoval ještě dvakrát. Za Kobru skórovali Tomáš Gron a podruhé Zemánek. Zemánkova branka nastartovala sérii slepených branek, během pěti minut padly čtyři. Na straně Kobry to byly druhé zásahy Grona a Šubrta. Za stavu 4:7 pojistili výhru Ondřej Zmeškal a Filip Maciboba. Svěřenci Miroslava Zemka tak mohou být s ligovou premiérou spokojení. V dalším kole přivítají na svém ledě Nymburského Lva.

2. kolo, 18.09.2022 v 15:45

SK Žižkov Praha

4:9

(1:2, 2:2, 1:5)

Branky a nahrávky: 12. Bíza, 24. Kašpar (Starý), 36. Jeschke (Kašpar), 48. Bíza (Jeschke) – 8. Šubrt (Král), 12. Gron (Zemánek), 23. Šálek (Sovík), 25. Gron (Procházka), 43. Zemánek (Šubrt), 44. Gron (Zemánek, Šubrt), 48. Šubrt (Zmeškal), 57. Zmeškal (Sovík, Šálek), 58. Maciboba (Lacina, Tůma). Rozhodčí: Kozák - Tichý, Píša. Vyloučení: 4:4. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 23. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:3, 2:3, 2:4, 3:4, 3:7, 4:7, 4:9.

SK Žižkov Praha: Poulíček (44. Sixta) — Raiman, Fojt, Starý — Kašpar (A), Táborský (A), Kiac, Jeschke, Kozlík, Čvančara, Bíza, Krupka, Kindl (C), Janiš, Knápek.

HC Kobra Praha: Mouček — O. Zmeškal, Maciboba (A), Sládek, J. Procházka, F. Svoboda, Kastner — Král, Lacina (A), Tůma, Michalů, Sovík, Šálek, Gron (C), Zemánek, Šubrt.