03.02.2018

Ani napočtvrté to nevyšlo, Jablonec nadělil Kobře debakl 7:3

P R A H A - Ačkoliv vypadalo utkání slibně a Kobra dokonce vstřelila první branku, i napočtvrté vyhrál ve vzájemném souboji Jablonec. Vlci jsou tak jediní, proti komu Kobra letos nezískala ani bod. Tentokrát navíc Jablonec vyhrál vysokým výsledkem 7:3.

37. kolo, 03.02.2018 v 18:00

HC Vlci Jablonec nad Nisou

3:7

(1:4, 2:2, 0:1)

Branky a nahrávky: 4. Chlapík (Skočovský, Novák), 24. Antončík (Čurda, Jedlička), 32. Novák (Antončík) – 6. Bříška (Víšek, Tondr L.), 6. Havlas (Babec, Mulač), 10. Moravec (Bříška), 20. Brokeš (Mulač, Čechura), 31. Bříška (TS), 39. Nevyhoštěný (Peřina, Pilař), 49. Pilař (Babec). Rozhodčí: Čáp – Žídek, Štěpánek. Vyloučení: 2:4. Využití: 0:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 94. Průběh utkání: 1:0, 1:4, 2:4, 2:5, 3:5, 3:7.

HC Kobra Praha: Mouček (od 10. Bílek) – Semrád, Šteiner (A), Drahorád, Verbík R., Skočovský, Verbík J. – Čurda, Novák, Jedlička, Tuma, Slanina (A), Chlapík, Hlinka, Antončík (C)

HC Vlci Jablonec nad Nisou: Hosnedl – Zeman, Moravec, Čechura, Pavlů, Pilař, Holub, Tondr M., Pulec – Babec, Bříška (A), Tondr L. (A), Víšek (C), Havlas, Nevyhoštěný, Mulač, Brokeš, Gecko, Peřina

Utkání začalo pro Kobru nadějně. Hrálo se aktivně na obě strany, týmy se v pokusech střídaly. První branka na sebe nenechala dlouho čekat. Již ve čtvrté minutě překonal Hosnedla Adam Chlapík střelou zápěstím. Odpověď však přišla přesně po 80 sekundách po brance Kamila Bříšky, hrálo se tak opět od začátku, nerozhodně. Ihned po vyrovnání se dostal sice do šance opět Chlapík, kterého před bránou našel krásně Novák, tentokrát ale vlčího gólmana překonat nedokázal.

Naopak další branku přidal Jablonec. Babec pálil na Moučka, který jeho pokus vykopl. K odraženému puku se ale dostal Vojtěch Havlas, který se již nemýlil a Moučka bez problémů překonal. Následovala přesilovka domácích, Kobra se však nedokázala dostat k pořádné šanci. Po skončení nevýhody opět úřadovali hosté, jako poslední překonal Moučka ranou po buly od modré Jiří Moravec. Domácí se následně uchýlili k výměně gólmana, do brány tak nastoupil Pavel Bílek.

Zbytek třetiny se hrálo ze strany na stranu. Více měli puk na holích domácí, kteří s ním ale nedokázali nic vymyslet, navíc hosté skvěle bránili a nepouštěli soupeře k žádné šanci. Vteřinu před koncem zvyšoval na 1:4 ještě Tomáš Brokeš, ke kterému se dostal odražený kotouč a byl před Bílkem zcela nechráněn. Mohl tak zakončit k tyčce, vedle roztaženého brankáře. Ve druhé třetině se již domácím dařilo více. Nejprve snížil po úniku 2 na 1 po kombinaci s Čurdou Šimon Antončík. Poté přišly velké šance na obou stranách, nejprve byl však úspěšný Bílek, na druhé straně následně neúspěšný z úniku Novák.

V půlce zápasu byl vyloučen Drahorád, pro Jablonec to byla první přesilová hra. Během ní byl faulován Romanem Verbíkem Kamil Bříška, který následně úspěšně proměnil trestné střílení. Nejel si širokým obloukem na Bílka a backhandovým blafákem zakončil vedle jeho betonu. Po necelé minutě Kobra opět snížila, v oslabení se prosadil Dominik Novák. Hra pokračovala střídáním útoků obou týmů, poslední branku v druhé části vstřelil Michal Nevyhoštěný, jehož pokus šel do horní poloviny branky.

Ve třetí třetině se domácí snažili vyrovnat, naráželi však na jabloneckou bezchybnou obranu a opět skvělého Hosnedla, prosadit se tak nedokázali. Vlci hru kontrolovali, vytvářeli si šance a hlídali si vedení. Poslední branku utkání vstřelil ve 49. minutě Petr Pilař. Ještě v téže minutě mohl zvyšovat Lukáš Tondr, jeho únik ale Bílek dokázal vychytat. Další utkání Kobra odehraje v sobotu 10.2. ve Vrchlabí.

Miloslav Šeba (HC Kobra Praha): Vždycky, když je pauza – nyní to bylo deset dní – tak není ten tým ideálně rozehraný. Proto jsme se hned od začátku potřebovali dostat do tempa, i když je nyní sestava dost vybraná. Hlavní problém byl, když to vezmu odzadu, že nás dneska gólmani nepodrželi a v obraně bylo víc chyb, než za poslední tři utkání dohromady. Možná, kdybychom dali gól, když v první třetině přihrál Novák Chlapíkovi, mohlo to vypadat jinak. Ale nedali jsme, z protiútoku jsme dostali gól a pak už byla vidět ta nerozehranost. U některých hráčů chybí větší nasazení, někteří musí přidat v tréninku. Faktem je, že máme ještě ve Slavii dva hráče, kteří by nám měli pomoct, ať už Šmerha nebo David Šteiner. Kolařík by měl už v pondělí začít trénovat, Slavii by se měli začít vracet hráči, takže by se nám měl vrátit i Mára Ryzák. Obrana by se tím posilnila, v útoku budou muset někteří hráči přidat, jinak se nevejdou do sestavy. Ale je to otázka tréninku. Ve středu je bohužel zase volno, to tomu neprospěje, ale uvidíme. Pokud budeme mít štěstí, měli by se nám po nemoci a zranění vrátit čtyři hráči. Mohli bychom pak hrát to, na co jsme zvyklí. Ale nedá se nic dělat, všechno špatné se pak může využít v play off. Uvidíme, jak to teď opadne ve Vrchlabí.

Tomáš Demel (HC Vlci Jablonec nad Nisou): První třetina vyšla, tam jsme dali tři rychlé góly. Pomohl nám i gól na konci třetiny. Druhou třetinu jsme hráli jako leváci, to jsme měli hodně velké štěstí. Zaplať pánbůh jsme na konci třetiny zase dali gól, což nám hodně pomohlo a ve třetí třetině jsme se vrátili k té hře, kterou jsme hráli v první třetině a už jsme si to pohlídali.