09.01.2020

Zvládli jsme to dobře takticky, notoval si po výhře nad Klatovy Filip Hlinka

Libor Kokoška

Kobra ve středu zvítězila nad západočeskými Klatovy 2:1. Braničtí hokejisté měli výborný vstup do utkání, když se už v páté minutě prosadil Filip Hlinka. „Dominik Šteiner si mě všiml, přenechal mi puk a já to poslal pod lapačku gólmana do branky.„ O něco později se hostujícím hráčům sice povedlo vyrovnat, rozhodující branku ale vsítila domácí Kobra, která na konci druhé dvacetiminutovky dokázala dopravit puk za záda plzeňského odchovance Kristiána Koláře.

Jak se cítíte po zápase?
Dobře, získali jsme tři body. Byla to důležitý výhra.

Už v páté minutě jste šli do vedení, uklidnilo vás to?
Samozřejmě. Je vždycky lepší dát první branku. Zvládli jsme to dobře takticky. Klatovy dobře bruslily, mají tam hodně mladých kluků. První třetinu jsme vyhráli 1:0, pak se zlepšily, když jsme jim ale dali druhou branku, zase je to přibrzdilo.

Autorem první branky jste byl vy, popsal byste ji?
Dominik Šteiner jel po levém křídle, ještě další dva naši hráči se tlačili do branky, tak jsem počkal nahoře. On si mě všiml, dal mi to a já poslal puk střelou pod lapačku do branky.

Co bylo zlomovým momentem utkání?
Tenhle zápas podle mě zlomový moment neměl. Bylo důležité, že jsme ubránili jejich závěrečný nápor.

Zabojujete ještě o první místo?
Samozřejmě. Je to cíl každého, abychom skončili na co nejlepším místě kvůli dobré výchozí pozici do play-off. Uvidíme, jak se to vyvrbí, ale budeme hrát naplno, abychom se tam dostali.

V uplynulých 30 zápasech jste získal už 29 kanadských bodů, což je skoro stejně jako za celou loňskou sezónu. Máte nějaký osobní milník, kterého chcete dosáhnout?
Ne, neřeším to.

V příštím zápase jedete do Písku. Jak se na svého sobotního soupeře budete připravovat?
Musíme se na ně připravit důkladně, jelikož jsme s nimi už dvakrát prohráli.

Play-off se už blíží, jakého soupeře byste si teda přál?