05.01.2023

Šteiner: Naším cílem je skončit v první osmičce

Matěj Sousedík

První utkání roku 2023 zvládla Kobra na jedničku. Braničtí na domácím ledě ve středu porazili Klatovy 4:1. Jedním ze střelců Pražanů byl také útočník Dominik Šteiner. V rozhovoru hodnotí zápas, svůj návrat po zranění, ale vrací se i k vánočním svátkům a hovoří o juniorském mistrovství světa.

Máte za sebou vítězné utkání proti Klatovům. Jak bys ho zhodnotil?

Já si myslím, že jsme do toho zápasu vstoupili docela dobře. První třetina z naší strany nebyla špatná, ale bylo tam určitě spousta věcí, o kterých jsme si pak řekli v kabině, na čem by se dalo pracovat, protože to nebylo úplně stoprocentní z naší strany. Myslím si, že v některých pasážích druhé třetiny měly Klatovy navrch, naštěstí jsme dali ty dva góly v závěru třetiny, což nás potom nakoplo do třetí třetiny. Ve třetí třetině jsme si to už pohlídali, hráli jsme zodpovědný hokej, dostávali jsme se rychle z pásma a myslím si, že to bylo dobré. Jediné, co nás sráželo, byly vyloučení, kterých bylo na můj vkus zase hodně.

Co bylo rozhodujícím faktorem toho, že jste vyhráli?

Upřímně řečeno i na základě postavení obou týmů si myslím, že tady máme kvalitnější tým a poslední dobou má Sochy (gólman Lukáš Sochůrek - pozn. red.) obrovskou formu a doufám, že mu to vydrží co nejdéle, protože teď chytá fakt skvěle a hodně nás tam vzadu drží. Za poslední dva zápasy dostal asi jenom jeden gól, což je úplně super výkon.

Vy jste do tohoto roku vstoupili výhrou. Jak moc je to důležité, že jste ho zahájili vítězně?

My jsme si už před začátkem sezóny řekli, že naším cílem je skončit v první osmičce. Řekli jsme si, že tyhle poslední tři zápasy po Novém roce musíme odehrát na sto procent, že je musíme zvládnout, abychom tu osmičku měli jistou a máme to ve svých rukách a myslím si, že v nadstavbě, která nás potom čeká, budou samé kvalitní zápasy a pak to bude jenom o tom, jestli se připravíme dobře na play off. (pozn. red. - rozhovor proběhl předtím, než byl znám výsledek zápasu Ústí - Benátky, který zajistil Kobře nadstavbu)

Čím vás Klatovy nejvíc potrápily?

Jsou to mladí kluci, hodně bruslí a přesně ten styl, který jsme hráli špatně ve druhé třetině, s tím, že jsme s nimi hráli nahoru dolu, tak to je přesně to, co jim vyhovuje a myslím si, že my máme natolik zkušený tým, že my jsme se takových momentů v zápase vyvarovali, ale jak říkám, Klatovy měly dobré bruslení a měly taky dobrého brankáře, který chytal dobře. Takže asi tyhle dvě věci.

Ty jsi vstřelil jednu z branek Kobry. Jak jsi viděl celou gólovou situaci?

Vzniklo to z jejich nepřesnosti, kdy brankář rozehrával puk. Já jsem sjel poměrně do hloubky pásma a puk jsem nějak udržel, vyměnili jsme si to výborně s Kubou Jedličkou. Vystřelil jsem a odražený puk mi Kuba (Jakub Jedlička - pozn. red.) s chladnou hlavou poslal, takže 80% toho gólu patří jemu, protože mi to pak dal do prázdný brány a já už jsem to tam v podstatě zametl.

Ty jsi nějakou dobu nehrál kvůli zranění. Jak se cítíš? Už je všechno v pořádku?

Ještě mám maličko v těch zápasech nohy v medu, protože musím ještě trochu doladit kondici, protože to není úplně stoprocentní. Já jsem měsíc nebo měsíc a půl nehrál, takže se do toho dostávám, ale je to čím dál tím lepší. Věřím tomu, že to za chvilku bude úplně stoprocentní.

Jak sis užil volno během vánočních svátků?

Strávil jsem to s rodinou a bylo to super. Krásně jsem si odpočinul. Mamka přichystala klasické vánoční občerstvení, takže to bylo super. Babičky taky super a s tátou jsme byli na snídani, takže já jsem si to užil v rodinném kruhu a myslím si, že to k těm Vánocům patří.

Aktuálně probíhá mistrovství světa juniorů v Kanadě. Stihl jsi sledovat nějaké zápasy českého týmu?

Jojo, koukal jsem. Musím říct, že kluci zatím předvádí famózní výkony. Po dlouhé době se na to dá dost dobře koukat, teď myslím konkrétně na český tým. Přeji jim jenom štěstí, aby došli co nejdál. Takže doufám, že se jim bude dařit, strašně jim to přeju a doufám, že nějakou tu medaili přivezou!