04.03.2023

První zápas předkola! Na Kobru zavítá Děčín

Tadeáš Podolka, Vojtěch Martinek

Nejnapínavější část sezony začíná už dnes v sobotu od 18:00 na branickém zimním stadionu. Na jih Prahy přijede Děčín v rámci prvního zápasu předkola playoff. Předchozí zápasy v základní části ovládla vždy Kobra o jedinou branku. Půjde i tentokrát o vyrovnanou a tuhou bitvu?

Braničtí před sebou letos měli těžký úkol, a to se popasovat se ztrátou jejich hlavních opor. Kamil Bříška s Lukášem Tondrem po třech sezónách vyměnili dres s hadem na prsou za ten benátecký, čímž Kobra rázem přišla o dvě třetiny své přímo vražedné elitní formace.

Zlí jazykové jí věštili nepříjemný pád tabulkou, který se ovšem nekonal. Pražané si udrželi svou kvalitu a v talentem a zkušenostmi napěchované šestnáctitýmové skupině Západ skončili sedmí. Před startem nadstavby mohli pomýšlet i na posun do první šestky, ten jim ale vinou nepovedené druhé části ročníku nevyšel. Právě to by možná mohlo hrát proti domácím, jenž jinak lze vnímat jako mírné favority této série. V konkurenci sedmi nejlepších týmů se vesměs trápili a prohráli hned devět z posledních deseti odehraných utkání. Uvidíme, jak se s tím popasují. Vkročí do play-off pravou nohou a vrátí se zpět na vítěznou vlnu?

Po konci dlouhodobé fáze vše nasvědčovalo tomu, že o účast v play-off se v "dolní" skupině popere trojice Benátky, Cheb a Písek. Děčín na postupové příčky ztrácel celkem šest bodů a do jeho karet nehrálo ani to, že do druhé části sezóny vstupoval v bídné formě. Severočeši ale nic nevzdávali. Nerozhodila je ani porážka v Klatovech v úvodním kole, která jejich situaci ještě zkomplikovala. Medvědi následně vyhráli hned jedenáct ze třinácti zápasů a posunuli se až na deváté místo.

Uvidíme, jestli se jim v Braníku podaří na povedené výkony z posledních týdnů navázat. Proti Kobře je nečeká nic jednoduchého. Přetaví výborný finiš sezóny v postup mezi nejlepší osmičku západní skupiny?

Oba vzájemné zápasy dnešních soupeřů v základní části skončili těsnými výhrami Kobry, přičemž gólu bylo v obou případech k vidění poskrovnu. Uvidíme vyrovnanou a tuhou bitvu i dnes večer? Startujeme v 18 hodin! Zápas můžete sledovat na webu Onlajny.com a stream přes službu Czechicehockey.tv.