04.10.2022

Návrat po třech letech! Do Prahy přijede Most

Marek Baloun

Přes léto oblíbený soupeř, letos již ligový rival. Překleslení sektorů druholigového hokeje totiž způsobilo, že Mostečtí Lvi už nehrají jinou skupinu, ale jsou nasazeni přímo proti Kobře. Naposled tomu tak bylo v sezóně 2018/19 a Pražané uštědřili soupeři dvouciferný debakl. Úvodní buly dalšího ligového souboje je naplánováno na středeční 18. hodinu.

Jak už bylo zmíněno v úvodu, Kobra a Mostečtí Lvi se během ligového klidu zbraní potkávali často v letních přípravách. Bylo tomu tak před sezónou 2019/20, 2020/21 i 2021/2022. Až před startem letošních kol Most z výčtu soupeřů vypadl. Zápasy s Mostem jsou často plné gólů a divácky velmi atraktivní. Pro ilustraci, před sezónou 2019/20 ve dvou utkáních pokaždé padlo devět a více branek, přičemž vítězný tým jich měl sedm. V posledním takovém zápase před sezónou 2021/2022 Most toto ještě navýšil a vyhrál dokonce 9:2.

Pojďme se ale vrátit do současnosti. V uplynulých čtyřech kolech nové sezóny Most zatím prohrál jen jednou, a to až v posledním kole. Po vítězstvích 3:0 nad Chebem, 3:2 nad Jabloncem a 6:4 nad Děčínem přijeli Lvi na led Letňan, kde se ale vůbec nechytli a prohráli 0:2. Poprvé inkasovali v polovině šesté minuty, druhá branka pak přišla v čase 24:39. Obě byly ve hře pěti proti pěti, v utkání se ale hodně vylučovalo a oba týmy odešly se šestnácti trestnými minutami. Udržet disciplínu tak bude pro Severočechy klíčový bod k vítězství.

To Kobra má letos přesně opačný trend. Vyhrát se jí poprvé podařilo až v posledním zápase ve Vrchlabí, a to až v prodloužení. Předtím prohrála 3:6 s Táborem, 0:3 s Ústím a 1:3 s Hronovem. S pouhými dvěma body se tak ocitla na předposledním místě tabulky. Kobru trápí marodka mezi obránci, který měla vliv na současné nemále potíže v kádru.

Vrchlabští hokejisté byli od počátku aktivnější na kotouči, úvodní branka přišla už ve 4. minutě. Kobra poprvé kontrovala trefou Dominika Šteinera v minutě třinácté, hned na to ale dostala dva slepené góly, bylo mezi nimi jen necelých osmdesát vteřin. To ale bylo z jejich strany vše. S první vteřinou 27. minuty snížil na rozdíl jedné branky Jaroslav Brož, ve třetí třetině srovnal skóre v poslední vteřině 50. minuty při početní výhodě Adolf Straka a ve druhé minutě prodloužení při další přesilovce získal první dva body pro tým Tomáš Šťastný.

A co k němu řekl Miloslav Šeba: „Byl to vyrovnaný zápas. Kdokoliv mohl vyhrát, ať už v základní části, prodloužení nebo případně v nájezdech. Bylo to o tom, kdo udělá chyby, nechá se vyloučit a to rozhodlo.