26.09.2021

Kamil Bříška: Když se řídíme herním plánem, tak to funguje

Kobra proti Písku vstřelila celkem šest branek, přičemž u všech z nich byla první lajna. Její součástí je i druholigový fantom a kapitán Branických Kamil Bříška, který v bitvě s Jihočechy zaznamenal čtyři kanadské body za dva góly a dvě asistence. Utkání nám následně krátce zhodnotil.

Kamile, gratulace ke třem bodům. Jak bys zápas s Pískem zhodnotil?
My jsme dneska chtěli konečně skvěle začít první třetinu, protože jak s Táborem, tak s Řisuty jsme se v ní trápili. Měli jsme nějaké šance, ale neproměnili jsme je. Dnes to bylo super – dali jsme čtyři góly v první třetině, prostě paráda. Škoda jen té chyby na konci, kdy jsme se dostali do situace tři na pět a dostali jsme z ní gól. Mohlo to být 4:1, ale nakonec to bylo 4:2.

Co bylo podle tebe příčinou toho skvělého vstupu do zápasu?
Dali jsme góla, to bylo to hlavní. (smích) Ne, my jsme se tu opravdu v těch prvních třetinách v prvních dvou zápasech trápili a nemohli jsme to prostřelit. Když nám tam teď padl ten první, tak jsme věděli, že už to půjde.

První lajna dnes odehrála výborný zápas, byla u všech gólů. Čím to, že vám to dnes tak sedlo?
Určitě držíme herní plán, který jsme si letos nastavili. Je pro nás trochu nový, ale vidíme, že když se jím řídíme, tak to funguje. Jako první lajna jsme se chytli hned od začátku sezóny, krom tedy toho zápasu s Táborem. Teď nám jen trošku chybí, aby se chytla i druhá a třetí.

Na konci druhé třetiny jsi dostal dvě minuty za sekání a cestou na trestnou jsi si ještě vyměnil pár slov s Vojtěchem Šuhajem, o co tam šlo?
Zablokoval jsem hokejku, snažil jsem se mu sebrat puk a on zakopl. Byl jsem rád, že za mnou pak po zápase přišel a omluvil se mi. Prostě upadl, rozhodčím se ale do toho nedá moc mluvit, je to jejich věc. V tu chvíli jsem byl naštvaný, ale jsem rád, že jsme si to potom vyříkali.

V dalším kole vás čeká Cheb, což je možná trochu nevyzpytatelný soupeř. Co si od toho zápasu slibuješ?
Loni jsme s nimi hráli těsně před předčasným ukončením soutěže, prohráli jsme u nich 1:2. Byl to zápas s hodně souboji, střety, vyloučeními. Čekám tedy asi znovu nějaký úporný zápas, rozhodující budou asi přesilovky.