04.12.2022

Je to dobrý pocit, jako tým jsme výhru potřebovali, říká Adolf Straka

Tadeáš Podolka, Vojtěch Martinek

Obránce Adolf Straka přišel před sezonou na Kobru od rivala z Letňan. V rozhovoru se právě rozpovídal o svém příchodu na Braník. Také zhodnotil zápas s Děčínem a přemýšlel, co bude důležité pro utkání s Chomutovem: "Když budeme hodně bruslit a napadat, tak si myslím, že můžeme úplně v klidu vyhrát," shrnul Straka taktiku pro možný úspěch nad Severočechy.

Jde o první výhru po sérii tří porážek, je to dobrý pocit?

Je to dobrý pocit, jako tým jsme výhru potřebovali. Hrajeme o každé body do první osmičky v tabulce, takže každé vítězství je důležité.

V příštím kole vás čeká Chomutov. Co si myslíš, že bude klíčové pro úspěch?

My jsme je porazili u nás na malém hřišti, u nich je to velké, takže se na to budeme muset připravit. Když budeme hodně bruslit a napadat, tak si myslím, že můžeme úplně v klidu vyhrát.

V loňské sezoně jsi hrál za Letňany. Jak se zrodil tvůj příchod na Kobru?

Já pracuji s Alešem Kneslem, Tomášem Šťastným a Šimonem Antončíkem, kteří tady všichni jsou jako hráči nebo trenéři. Přišlo mi to lepší být tady s klukama, navíc jsem tu dostal větší příležitost než v Letňanech. Jsem tu velmi spokojený a dostávám hodně prostoru na ledě.