27.02.2018

Dvůr Králové má všechny trumfy na svých hokejkách, proti Kobře musí bodovat

Věra Novotná

PRAHA – Jaký jiný závěr základní části sezony 2017/2018 v rámci druhé ligy si může fanoušek přát, než aby bylo stále o co hrát. Takový scénář nabídne na pražském stadionu právě 44. kolo. Na led Kobry Praha dorazí celek HC RODOS Dvůr Králové, jenž se nachází na poslední postupové příčce, na záda mu však dýchají Řisuty, které ztrácí jediný bod. Kdo nakonec osmou příčku ukořistí, to se dozvíme ve středu 28. února. Úvodní hvizd zazní v 18:00.

Forma obou soupeřů

Po posledním vzájemném utkání zaznamenal Dvůr Králové sérii tří porážek, když postupně nestačil na Vrchlabí (3:6), Trutnov (0:3) a Děčín (4:7). Strmou cestu dolů ukončili královedvorští hokejisté zápasem na ledě Řisut, odkud odvezli dva body za vítězství 3:2 v prodloužení. Následně si poradili i s Bílinou (7:1), avšak třetí výhru v řadě již přidat nedokázali. Stopku jim vystavil celek Sokolova (3:5). Nastavený čas rozhodoval rovněž v zápase s Letci z Letňan a znovu to byli hokejisté Rodosu, kteří se radovali ze dvou bodů (3:2pp). V minulém kole přivítali hráči Králova Dvora silný Jablonec. Vlci na ledě soupeře potvrdili svou vynikající formu z celé sezony a dokázali zvítězit 4:1.

Poslední zápas Dvoru Králové

HC RODOS Dvůr Králové n. Labem vs. HC Vlci Jablonec nad Nisou 1:4 (0:1, 0:1, 1:2)

Branky a nahrávky: 56. Karlík (Hrazdíra) – 5. Víšek, 31. Homolka (Víšek, Bříška), 59. Bříška (Pavlů, Hosnedl), 60. Havlas (Víšek).

Sestava Dvora Králové: Čáp, Veselý – Vitebský, Hamerský, Hlaváč, Petira, Junek, Karlík, Filip, Hejna, Hrazdíra, Kmošek, Sedláček, Zmítko, Kocián, Luštinec, Ukhin, Fořt, Ježek, Valášek.

Kobře se bohužel poslední zápasy vůbec nedaří. Z posledních pěti klání zvítězila za tři body jen jedinkrát a to proti týmu Vrchlabí, z jehož ledu odvezla výhru 3:2. Poté ale čtyřikrát naplno nebodovala. Doma padla s Trutnovem 0:5 a následně těsně nestačila v prodloužení na Děčín (6:7pp) a Řisuty (2:3pp). Úspěšné pro Pražany nebylo ani kolo minulé, kdy na ledě Bíliny nestačili na soupeře a odjeli s porážkou 2:6.

Poslední zápas Kobry Praha

HC Draci Bílina vs. HC Kobra Praha 6:2 (2:0, 3:1, 1:1)

Sestava Kobry: Bílek, Mouček – Skočovský, Semrád, Šteiner, Drahorád, Verbík – Mužík, Novák, Jedlička, Matějček, Tuma, Slanina, Kellner, Hlinka, Gron, Malovický.

Postupová matematika

„Postupová matematika je jasná. Bílina má před posledním kolem 47 bodů, Letňany 46, ale lepší skóre než HC Rodos, Řisuty 45 bodů. Pokud získáme v Praze tři body, nemusíme se ohlížet na ostatní výsledky a play off máme jisté. Jestliže Řisuty v závěrečném kole v Trutnově vyjdou bodově na prázdno, stačí nám z Kobry Praha jeden bod, abychom předstihli osmé Letňany,“ informovali Draci na svém klubovém webu.

Vzájemné zápasy

Úvodní duel odehrály oba celky na ledě Královedvorských, kteří před domácím publikem neuhlídali tři body. Vítězství 6:4 slavila Kobra a to i díky dvěma brankám Martina Semráda. V odvetě to však byli tentokrát hráči Dvora Králové, kteří zkazili Kobře radost a z Prahy odvezli tři body za vítězství 5:1. Velký podíl na tom měl autor hattricku Patrik Fořt. Nejtěsnějším střetnutím bylo doposud poslední vzájemné klání. Vše rozsekl až gól Jakuba Luštince, jenž v 56. minutě zařídil tři body pro Rodos.

Poslední vzájemné utkání

HC RODOS Dvůr Králové nad Labem vs. HC Kobra Praha 4:3 (1:1, 2:2, 1:0)

Branky a nahrávky: 4. Valášek (Hlaváč), 30. Fořt (Petira), 35. Hrazdíra, 56. Luštinec (Kocián) – 15. Šmerha (Tuma, Skočovský), 34. Antončík (Čurda, Verbík), 39. Novák (Hlinka, Chlapík).

Sestava Dvora Králové: Čáp - Vitebský, Hamerský, Hlaváč, Petira, Junek, Karlík, Filip, Hrazdíra, Kmošek, Sedláček, Lelka, Zmítko, Kocián, Luštinec, Ukhin, Fořt, Ježek, Valášek.

Sestava Kobry Praha: Bílek – Valík, Semrád, Dominik Šteiner, Drahorád, Verbík, Skočovský, Čurda, Novák, Jedlička, Tuma, Chlapík, David Šteiner, Hlinka, Antončík, Šmerha, Ryzák.