29.11.2022

Další střet s vrcholem tabulky. Do Braníku přijede Příbram

Marek Baloun

Po prohrách s Mostem a Jabloncem bude Kobra opět hrát doma a opět by to chtělo nějakou tu výhru. Soupeřem ale tentokrát bude Příbram, se kterou první letošní utkání nedopadlo pro Pražany vůbec dobře. To druhé je naplánováno na středeční osmnáctou hodinu a bude potřeba co největší podpory!

Příbramští jsou aktuálně na druhém místě a spolu s Letňany, na které ztrácí tři body, pomalu odskakují zbytku tabulky. Na třetí Tábor mají náskok už deset bodů, Kobra by jich pak potřebovala dvaadvacet. Skvělou formu potvrzují i výsledky utkání. Středočeši od začátku sezóny prohráli jen dvakrát, s Děčínem a Táborem. Aktuálně mají pětizápasovou šňůru bez porážky, navíc poslední dvě kola hráli venku, takže by si mohli prodloužit i sérii vítězství mimo domácí led.

V sobotu hrál tým Pavla Marka v Děčíně, odkud si odvezl výhru 5:3. Domácí sice skórovali jako první, pak se ovšem rozstřílel Petr Kafka a během tří minut se trefil hned dvakrát. Na začátku třetí třetiny pak ještě asistoval u branky Ladislava Gengela a o tři minuty později zvyšoval Baník už na 4:1. Medvědi ještě dokázali v poslední desetiminutovce zdramatizovat utkání, když Pavel Trávníček překonal gólmana Šorfa dvakrát ve čtyřech minutách, minutu a devatenáct vteřin před sirénou ale do samostatné akce ujel Jakub Káník a protože Děčín v té době hrál bez brankáře, neměl vůbec problém dát ránu jistoty.

Jak už bylo řečeno, Kobra po prohře v Jablonci potřebuje nutně bodovat a dodat si opět důvěru. Utkání na Severu Čech se ji totiž vůbec nepovedlo. Jablonec překvapoval už od samého začátku a v pětatřicáté minutě vedl už 3:0. Záhy se sice podařilo snížit Václavu Zídkovi, byla to ale po šedesáti minutách jediná gólová radost Pražanů. Poslední třetina přinesla jen další dvě trefy na konto domácích. V polovině dějství se prosadil Kryštof Bouřil, kterému na jeho gól asistoval Daniel Špaček. Právě druhý jmenovaný se nedlouho poté podepsal pod pátou a poslední ránu Vlků, který uzavřel střeleckou listinu utkání. Po výsledku 5:1 tak zůstaly všechny body ve městě skla a bižuterie.