Do soutěže o sportovce Prahy 4 se probojoval i zástupce Kobry

Marek Baloun, Vojtěch Martinek

Městská část Praha 4 i přes katastrofu, kterou uvalila na sport pandemie Covid-19, opět hledá svého sportovce roku. V kategorii mužů se nominačním kolem probruslil i teprve dvanáctiletý zástupce Kobry Matěj Jizba, kterého život příliš nešetřil.

Matěj Jizba

Matěj je odchovancem našeho klubu, své první krůčky na ledě udělal na branickém zimním stadionu. Barvy Kobry hrdě obléká i navzdory tomu, že žije s vážnou nemocí – minulý rok mu totiž byla diagnostikována cukrovka. Teprve dvanáctiletý borec ale na hokej nezanevřel a stále patří mezi základní kameny svého celku. Za svou hrdost si nyní vysloužil nominaci do Ankety Sportovec roku.

Tu vyhlašuje každoročně Městská část Praha 4 ve spolupráci s Pražskou tělovýchovnou unií. Kromě mužských a ženských jednotlivců mají kategorie i družstva, trenéři, senioři a takzvané „Naděje Čtyřky“, což jsou talentovaní sportovci do osmnácti let. Vítěze v každé kategorii určí odborná komise a vyhlášení proběhne, až to vládní opatření dovolí.