archiv článkůarchiv aktualit

V únoru 2020 vyšly tyto články:

Další stránky
12>>
29.2.Dorost nezvládl poslední derby s Hvězdou, z Vokovic odjel z prázdnouHVP - KOB 7:1, 0.kolo | Vojtěch Martinek

Svěřenci Milana Vrzala se v sobotu dopoledne vypravili do nedalekých Vokovic, kde je čekalo pravděpodobně poslední měření sil s Hvězdou v aktuálním ročníku. Braničtí do duelu vstoupili levou nohou a kvůli chybám obrany už na konci první třetiny prohrávali 0:3, přičemž po šedesáti minutách svítilo na světelné tabuli v hale skóre 1:7. Kobra tak z duelu nevytěžila ani bod a přímá záchrana v soutěži bez nutnosti hrát play-out se tak pomalu ale jistě vzdaluje.

29.2.V posledním domácím zápase před play off slaví Kobra vítězstvíKOB - PRI 7:4, 41.kolo | Šimon Sýkora

Kobra odehrála s Příbramí své předposlední utkání základní části. Ačkoliv si vystřílela náskok 6:2, musela se nakonec o zápas obávat po rychlém snížení Příbrami na 6:4. Utkání však braničtí udrželi a dotáhli do vítězného konce. Nejvíce se do utkání bodově zapsal Milan Davídek, který slavil hattrick a navíc přidal dvě asistence.

29.2.I s Žižkovem bylo béčko letos bezchybnéKOB - ZIZ 5:3, 25.kolo | Šimon Sýkora

Poslední letošní vzájemné měření sil mezi Kobrou a Žižkovem vyšlo i počtvrté lépe pro domácí celek. Celkem tak braničtí nasbírali všech osm možných bodů, i když právě závěrečné utkání bylo co do skóre nejtěsnější. Jako první se prosadil Dominik Zmeškal, Žižkov ale našel odpověď a srovnal. Poté se však podařilo hráčům Kobry v rozmezí sedmi minut vypěstovat tříbrankový náskok, postupně se prosadili Dominik Kohel, Jan Král a Tomáš Gron. O minutu později se nadechli k akci hráči Žižkova a dvěma přesnými trefami, které dělilo pouhých 73 sekund, snížili na jednobrankový rozdíl. Více puků za sebe gólman Jakub Hart nepustil, naopak Kobra navýšila gólem Filipa Svobody v přesilovce na konečných 5:3. Více bodů si za domácí připsali pouze kapitán Tomáš Gron (1+1) a jeho asistent Robert Lacina (0+2), za Žižkov si dva body připsal Lukáš Krupka. Béčko je tak i nadále první v tabulce, s dvoubodovým náskokem na TNP.

28.2.Naposledy v základní části doma, v sobotu do Braníku potřetí zavítá PříbramKOB - PRI 7:4, 41.kolo | Vojtěch MartinekS jistotou pátého místa po základní části vyrazí v sobotu svěřenci Miloslava Šeby do posledního domácího střetnutí dlouhodobé fáze, které sehrají proti černému koni skupiny z Příbrami. Budou tak mít ideální šanci naladit formu na nadcházející play-off – Středočeši totiž stále bojují o přímý postup do semifinále, a mají tak velkou motivaci zvítězit. Odvezou si z Braníku porážku i potřetí v sezóně?
28.2.Je to tam! Juniorka zvládla bitvu o druhé místo, z Písku se vrací se třemi bodyPIS - KOB 1:3, 42.kolo | Vojtěch Martinek

Braničtí junioři základní část extraligy uzavřeli na jedničku! V pátek ve vypravili k přímé bitvě o druhé místo na půdu Písku, kde se po necelých čtrnácti minutách hry ujali vedení a až do konce základní hrací doby si jej nenechali vzít. Nad Krály uspěli výsledkem 3:1, přičemž pod jejich trefy se podepsali Mansúr Káninský, Kristián Ženíšek a David Šálek. Kobra tak čtvrtfinále, v němž vyzve na souboj Vsetín, zahájí na domácí půdě. O termínech duelů vás budeme co nejdříve informovat.

23.2.Šimon Antončík: Rozhodla efektivitaKOB - KOL 0:5, 39.kolo | Libor KokoškaKobra s Kolínem pohořela, Středočeši si nakonec z Prahy odvezli tři body za výhru 5:0. Braničtí hokejisté přesto předvedli slušný výkon, který shazovala pouze neefektivita a nedisciplinovanost. Střelecky se nedařilo ani kapitánovi Šimonu Antončíkovi, který si sice dokázal vytvořit pár střeleckých příležitostí, ani jednou ale nakonec nepřekonal výborně chytajícího kolínského gólmana Martina Sejpala.
23.2.Juniorka nestačila na Havlíčkův Brod, play-off ještě nemá jistéKOB - HBR 2:6, 41.kolo | Vojtěch Martinek

Cesta juniorů do vyřazovacích bojů se kolo před koncem komplikuje. V neděli totiž na domácím ledě padli 2:6 s Havlíčkovým Brodem, který si tak udržel šanci na postup do play-off – z pátého místa ztrácí na čtvrté Ústí jen dva body, navíc má jedno utkání k dobru. Třetí Pražané pak na něj mají nově jen pětibodový náskok, a pokud tak bruslaři v pondělní dohrávce uspějí nad Pískem, Peckovi svěřenci budou muset v pátečním duelu s Krály zabrat. Jinak nebudou mít věci plně ve svých rukou.

22.2.Důležité tři body! Dorost přehrál Olomouc 6:4KOB - OLO 6:4, 0.kolo | Vít TrubičkaTohle bylo v podání branických dorostenců velmi povedené utkáníi! Po vyrovnané první třetině se ujali na začátku té druhé vedení a to již nepustili. Tlaku Olomouce se úspěšně bránili a díky tomu berou ze vzájemného utkání velmi důležité tři body v bojích o záchranu v dorostenecké extralize.
22.2.Souboj s prvním celkem tabulky nevyšel, Kobra doma Kolínu nedala ani gólKOB - KOL 0:5, 39.kolo | Vojtěch Martinek

Braničtí v sobotu na svém ledě naposledy v základní části přivítali Kolín, proti kterému chtěli navázat na bojovný výkon z duelu s Táborem. To se jim ovšem bohužel nepodařilo – svěřenci Miloslava Šeby kozlům nevstřelili ani jednu branku, a po výsledku 0:5 si tak tři body do tabulky připsali Středočeši. Šanci na reparát bude mít Kobra za týden, příští víkend totiž bude hostit Příbram.

22.2.Béčko porazilo Letňany i počtvrté, drží se stále na první příčceLET - KOB 2:7, 24.kolo | Šimon Sýkora

I v závěrečném vzájemném utkání hráči Kobry Letce gólově nešetřili. Po výhrách 6:3, 6:3 a 10:1 přidali další jasný výsledek, 7:2. První branku vstřelil Tomáš Gron, na tu dokázali domácí odpovědět gólem Oleksandra Poljanyčky. Pak ale převzali otěže hosté. Ještě v první třetině dal gól do vedení Jan Král, následně vsítil vítěznou branku Robert Lacina. Ve druhé třetině ještě zvyšovali Dominik Zmeškal a Stanislav Novák. V poslední části navýšil na konečných 7:2 dalšími dvěma góly kapitán Kobry Tomáš Gron, který si tak připsal v utkání hat trick. I nadále zůstává záložní tým z Braníku na první příčce pražského přeboru, na druhé TNP si drží dvoubodový náskok. Aktuální vývoj nasvědčuje tomu, že o prvním místu se rozhodne v duelu právě těchto dvou soupeřů, který bude na programu v předposledním kole.

22.2.Kobry se z posledního venkovního utkání vrátily bez boduJON - KOB 7:4, 19.kolo | Šimon Sýkora

Poslední výlet na hřiště soupeře, předposlední zápas sezóny. Hráčky pražské Kobry nedokázaly udržet vedení v utkání a z Německa se vrátily bez bodu. Skóre otevřela již po 21 sekundách hry Nicole Polke, ještě v první třetině se ale postupně trefily Sofie Broďáková a dvakrát Veronika Prošková. Stav 1:3 nevydržel ani do konce první části, za domácí dokázala snížit minutu před koncem na 2:3 Antonia Gebauer. Ve druhé třetině zvýšila na 2:4 Anežka Maříková, další branku ale Kobry nepřidaly. Zato Němkám se střelecky dařilo a pěti brankami otočily na konečných 7:4. Kobra zůstává na třetím místě tabulky s jednobodovým náskokem právě na Jonsdorf. Pro udržení této příčky stačí vyhrát nad Lovosicemi, které letos nezískaly ještě ani bod.

21.2.V předposledním domácím zápase Kobra přivítá první KolínKOB - KOL 0:5, 39.kolo | Libor KokoškaProhra v minulém kole branickým hokejistům značně zkomplikovala boj o čtvrté místo. Jejich šance, že se do konce základní části ještě posunou před Tábor je tak už čistě matematická. Svěřenci Miloslava Šeby by museli v posledních třech utkáních proti Kolínu, Příbrami a David Servisu pokaždé naplno bodovat a zároveň doufat, že jihočeští kohouti nezískají ze čtyř zápasů více než bod. Duel proti vedoucímu celku skupiny Střed začíná na branickém zimním stadionu v sobotu tradičně od šesti hodin.
21.2.Souboj prvního s druhým pro Kralupy, juniorka cenné body nevybojovalaKNV - KOB 5:1, 40.kolo | Vojtěch Martinek

Se čtyřmi výhrami v zádech se braničtí junioři v pátek večer vydali na půdu Kralup nad Vltavou, které s velkým náskokem vedou západní skupinu. Bitva prvního celku s druhým skončila vítězstvím domácích, jenž svěřence Miloše Pecky porazili výsledkem 5:1. Pod jedinou hostující branku se podepsal Mansúr Káninský, zatímco tři tyče pražské branky hájil Adam Dusil.

21.2.Dorostenci sahali po vyrovnání, duel se Šumperkem ale nakonec nezvládliKOB - MDS 2:5, 0.kolo | Libor KokoškaKobra v přímém souboji o osmé místo přivítala na domácím kluzišti jesenický Šumperk. Lepší vstup do utkání měli hosté, kteří už po 27. minutách vedli o tři branky. Branickým hokejistům se pak sice ještě povedlo dostat na jednobrankový dostřel, Moravané ale koncovku utkání zvládli a nakonec zvítězili 5:2. Hattrickem se v hostujícím dresu blýskl Matěj Trögner.
17.2.Junioři hravě přehráli oslabený Žďár a stále si drží druhou příčkuKOB - ZNS 5:1, 39.kolo | Vojtěch Martinek

Závěr základní části svěřencům Miloše Pecky vychází na jedničku! Junioři v neděli zvítězili už počtvrté v řadě a znovu tak rozšířili svůj náskok na třetí Písek, který na ně ztrácí už šest bodů. Tentokrát Kobra porazila poslední Žďár nad Sázavou, jenž do Prahy přijel jen s jedenácti hráči, a to výsledkem 5:1. Dvakrát se v duelu trefil Jan Výrut, po jedné brance zaznamenali Janiurek, Mucha a Káninský.

15.2.Ačkoliv v zápase dlouho vedly, ani počtvrté Kobry neporazily JičínKOB - JIZ 4:5, 18.kolo | Šimon Sýkora

Zápas nezačaly domácí vůbec dobře, již po 30 sekundách prohrávaly 0:2. Ještě v první třetině však snížila Barbora Knoppová, ve druhé vyrovnala Adéla Nebeská. O pár minut později vstřelila branku Silvie Benešová a Kobra tak nad Jičínem poprvé v této sezóně vedla. Hosté dokázali vyrovnat, sólem přes celé hřiště a backhandem "pod víko" se předvedla Karolína Erbanová. Opět do vedení dostala svůj tým Veronika Prošková, ale i na tento gól dokázal Jičín odpovědět. Přišlo tak na řadu prodloužení, ve kterém se nejprve domácí skvěle ubranily v oslabení, pak ale vstřelila vítěznou branku opět Erbanová. Kobra tak uhrála s Jičínem svůj první letošní bod, nadějný zápas však výhrou neskončil. Za domácí si nejvíce bodů připsaly Adéla Nebeská a Silvie Benešová (obě 1+2), za hosty Karolína Erbanová (2+2).

15.2.Ani bitva s Jihlavou body nepřinesla, první čtyřka se dorostu vzdalujeJIH - KOB 6:2, 0.kolo | Vojtěch Martinek

Den po porážce v Brně vyrazili svěřenci Milana Vrzala do Jihlavy, kde vyzvali na souboj Duklu. Domácí sice šli po zásahu Jungwirtha v jedenácté minutě do vedení, Braničtí však zvládli v následujících chvílích srovnat a otočil stav duelu trefami Ondřeje Nápravníka a Lukáše Strnada. Poté ovšem otěže převzal celek z Vysočiny a postupně do pražské sítě nasázel pět branek. Kobra tak padla 2:6 a její ztráta na první čtyři týmy skupiny o záchranu se rozšířila o tři body.

15.2.Napotřetí už Braničtí Tábor nedobyli, na půdě kohoutů padli těsně 3:4TAB - KOB 4:3, 38.kolo | Vojtěch Martinek

Svěřenci Miloslava Šeby na vysokou výhru nad Pískem v Táboře bohužel nenavázali. V první třetině s tabulkovým sousedem drželi krok, ta následující se jim ale nepovedla a inkasovali v ní hned třikrát. Zlepšený výkon v závěrečné části pak k důležitým bodům nepomohl, a Braničtí tak na jihu Čech prohráli těsně 3:4. Dvakrát se v utkání trefil Tondr, z trestného střílení se pak prosadil Bříška.

14.2.Dorost v Brně srazily oslabení, v Lužánkách padl čtyřbrankovým rozdílemTEC - KOB 5:1, 0.kolo | Vojtěch Martinek

První utkání dalšího hracího víkendu nejvyšší dorostenecké soutěže svěřencům Milana Vrzala nevyšlo. Na ledě brněnské Techniky padli 1:5, přičemž hned tři branky inkasovali ve vlastním oslabení. Kobra tak prozatím zůstává na devátém místě tabulky skupiny o udržení, přičemž na čtvrtou pozici, která by jim přímo zajistila účast v příštím ročníku extraligy, ztrácí pouhých pět bodů. Šanci se posunout výš budou mít už v sobotu, kdy se představí v Jihlavě.

14.2.Základní část jde do finiše, Kobra jede do TáboraTAB - KOB 4:3, 38.kolo | Libor KokoškaBranické hokejisty čeká v sobotu souboj s jihočeským Táborem. Kohouti získali o tři body víc než Kobra, k dobru navíc mají i zápas s předposledním Pískem, který odehrají na konci února. Případná výhra by neznamenala pro Pražany posun před svěřence Arpáda Györiho, ti totiž mají výrazně lepší skóre. Začátek utkání na táborském zimním stadionu je naplánován v šest hodin podvečer.