13.09.2017

První zápas sezóny, první bod do tabulky

Barbora Wolfová

P R A H A - Kobra opět nezklamala s produktivitou a nabídla divákům přestřelku. Nejdřív se dotáhla ze stavu 0:3 na 3:3. Baník však přidal další dva góly a domácí podruhé vyrovnali až třicet vteřin před koncem třetí části. V prodloužení, které se hraje už i v druhé lize 3 na 3, byli šťastnější hosté a odvezli si na západ Čech dva body.

1. kolo, 13.09.2017 v 18:00

HC Baník Sokolov

5:6pr.

(2:3, 2:2, 1:0 - 0:1)

Branky a nahrávky: 17. Matějček (Tuma), 18. Šteiner (Novák, Kellner), 24. Hlinka (Vacek), 40. Čurda (Ryzák, Jedlička), 60. Semrád (Čurda, Antončík) – 5. Osmík (Zadražil), 16. Šmejc (Hruška D.), 17. Rohan (Kuběna), 25. Osmík (Hohl, Strunz), 30. Hruška D. (Přindiš), 63. Osmík (Zadražil). Rozhodčí: Hlinka – Špringl, Tasch. Vyloučení: 6:5. Využití: 2:0. Diváci: 217. Průběh utkání: 0:3, 3:3, 3:5, 5:5, 5:6.

HC Kobra Praha: Bílek – Semrád, Ryzák, Vokurka, Šteiner (A), Verbík J., Verbík R., Vacek – Kellner, Jedlička, Antončík (C), Novák, Hlinka, Čurda, Matějček, Matějek, Tuma.

HC Baník Sokolov: Hruška P. – Přindiš, Kuncl, Šik (C), Michálek, Hohl, Rulík, Kvapil, Gombár – Kuběna, Hruška D., Rohan, Kašpar (A), Račanský (A), Říha, Čejka, Strunz, Trapl, Šmejc, Zadražil, Osmík.

Jednatřicet vteřin do konečné sirény domácí prohrávali o gól. Na hrací ploše měli šest hráčů, soupeř čtyři. Martin Semrád dokázal půl minuty před koncem třetí třetiny vyrovnat utkání na 5:5 a vybojovat tak prodloužení a jeden bod pro pražskou Kobru.

Hokejisté z Braníku po celý zápas tahali za kratší konec. Sokolovským stačilo šestnáct minut na to, aby za záda pražského gólmana nastříleli tři góly. V páté minutě využil přečíslení 2 na 1 Martin Osmík a nahnal tím Sokolovu vítr do plachet. Pořádnou vichřici pak předvedli Filip Šmejc a Tomáš Rohan, kteří necelou minutu po sobě rozveselili západočeské fanoušky a zajistili svému týmu tříbrankové vedení.

Kobra se nevzdala a hned po deseti vteřinách odpověděla. První vyrovnávací túru zahájil Martin Matějček, kterému šel ve stopách i Dominik Šteiner, jenž po přesné přihrávce od Dominika Nováka snížil na jednobrankový rozdíl.

Tři minuty po začátku druhé části Pražané zásluhou Filipa Hlinky a jeho přesné střely odražené od vzdálenější tyče vyrovnali. Tento stav ovšem nevydržel ani dvě minuty a z brány musel Bílek lovit puk po druhém gólu Martina Osmíka. Chvíli před přelomem do druhé poloviny utkání opět navrátil dvoubrankové vedení Sokolovu exslávistický kanonýr David Hruška.

Jak Kobra dokázala vymazat třígólový náskok, tak si nakonec poradila i s druhou, tentokrát dvougólovou výzvou. Martin Čurda vrátil šanci domácím ve 40. minutě. Vyrovnávací gól Semráda uzavřel třetí třetinu a udržel alespoň jeden bod v Praze. V prodloužení, od letošní sezóny i v druhé lize hrané 3 na 3, dokonal hattrick Martin Osmík a vybojoval tak pro Sokolov druhý bod.

Miloslav Šeba (HC Kobra Praha): Utkali jsme se s kvalitním soupeřem. Fakt, že měl na soupisce pět hráčů z Karlových Varů, kteří neodjeli do Vsetína, plus Davida Hruška avizovalo, že to bude dobrý hokej, což se také ukázalo. První třetinu jsme moc nezvládli, nicméně mančaft se zvedl a dotáhli jsme to na 3:3. Pak jsme udělali jednu chybu při střídání, což byla škoda, protože Sokolov odskočil o dva góly. Bylo ale hodně dobré, že jsme zvládli vyrovnat na 5:5. Na prodloužení jsme si upřímně věřili, ta trojice, která byla zrovna na ledě, to ale tentokrát úplně takticky nezvládla. Nicméně pro nás bylo důležité, že to byl hodně dobrý hokej.

Michal Jäger (HC Baník Sokolov): Začátek zápasu nám vyšel úplně fantasticky, vedli jsme 3:0, ale trošku jsme se tím uspokojili a začali jsme propadat. Domácí mají bleskové protiútoky, snížili na 3:2, což nás trošku srazilo zpátky na zem. Druhá třetina se nesla ve stejném duchu, opět jsme utekli o dvě branky na 5:3. Přesilová hra domácích je dostala zase zpátky do hry, 20 vteřin před koncem třetiny jsme dostali gól na 5:4. Do třetí třetiny jsme chtěli jít s tím, že nepropadneme za kotouč, budeme hrát dobře dozadu, čekat na brejky. Domácí hráli fantasticky a výborně bruslili, my jsme se jim také vyrovnali. Nakonec jsme špatným střídáním darovali přesilovou hru, což nás mrzí, ale to se někdy stane. Soupeř toho využil a srovnal na 5:5 pár vteřin před koncem. Gól v prodloužení na 6:5 jsme si, myslím, trošičku zasloužili za ten dnešní výkon. Celý zápas jsme hráli na 4 lajny, z toho mám velkou radost, že jsme schopni do hry zapojit všechny hráče. To je velký přínos do budoucna. Shodli jsme se na tom i s panem trenérem domácích, že to byl parádní hokej nahoru dolu, rychlý a bojovný, takže diváci, kteří tady byli, viděli krásný hokej.