07.03.2018

Další vysoká prohra, Vrchlabí vítězí 6:1 a může v pátek rozhodnout

P R A H A - Ačkoliv začal zápas dobře a první branku zápasu vstřelil chvíli po začátku utkání Adam Chlapík, radovali se i potřetí v sérii domácí po vysokém brankovém rozdílu. Ačkoliv tomu první dvě třetiny nenasvědčovaly, Stadion rozstřílel Kobru 6:1 a již v pátek v Praze tak může rozhodnout o postupu.

OF3, 07.03.2018 v 18:00

HC Stadion Vrchlabí

6:1

(2:1, 0:0, 4:0)

Branky a nahrávky: 7. Urban (Hlaváč, Procházka), 9. Hlaváč (Procházka), 45. Niko (Urban), 49. Pšurný (Miškovský), 52. Procházka (Hlaváč), 54. Miškovský (Šimoníček, Pšurný) – 4. Chlapík (Novák). Rozhodčí: Pokorný – Křivohlavý, Klouda. Vyloučení: 6:5. Využití: 0:0. V oslabení: 0:1. Diváci: . Průběh utkání: 0:1, 6:1.

HC Stadion Vrchlabí: Jelínek – Tržický, Abraham, Pojkar, Jirků (A), Chleborád, Matějček, Erban, Niko – Oppelt, Miškovský, Šimoníček, Urban, Kerekanič, Filip (C), Pšurný, Bláha (A), Šťastný, Pilař, Procházka, Hlaváč

HC Kobra Praha: Mouček – Skočovský, Šteiner Do. (A), Drahorád, Verbík J., Verbík R., Kolařík – Novák, Jedlička, Matějček, Tuma, Slanina (A), Chlapík, Kellner, Hlinka, Antončík (C)

Opět ukázalo Vrchlabí svou sílu již po úvodním hvizdu, kdy tlačilo svého soupeře do obranného pásma. Kobra však dokázala těžit z úniků. Nejprve se ocitl v šanci Novák, ujel mu ale puk a nedokázal zakončit. O pár minut později byl u úniku dva na jednoho, kde po sérii přihrávek připravil šanci pro Adama Chlapíka, který tak potvrdil svou roli nejlepšího střelce týmu v play off a zařídil rychlé vedení branických.

I po brance byli puku nadále aktivnější domácí. Tři minuty po Chlapíkově zásahu se prosadil po Hlaváčově nahrávce Patrik Urban, trefil se úspěšně nad Moučkovo rameno. Hra byla tak opět vyrovnaná, ale pouze krátce. Přesně po dvou minutách domácí hru otočili a nastartovali k druhé výhře v sérii. Opět do vyšších pater Moučkovy branky střílel prvně nahrávající Jan Hlaváč, trefil se přímo do šibenice. Pokračovaly šance na obou stranách, ale buď nekončily zakončením, nebo je mařili gólmani. Kobra si stihla zahrát v první části přesilovku, prosadit se nedokázala.

Ve druhé třetině byly k vidění opět pěkné šance na obou stranách, ale skóre se během ní nezměnilo. Před vstupem do třetí části tak hra nasvědčovala tomu, že by mohlo jít tentokrát o těsný výsledek. Opak se však stal pravdou. Demolici odstartoval v oslabení Ján Niko. O pár minut později měla Kobra k dispozici další přesilovku po vyloučení právě Nika. Využít jí nedokázala, místo toho chvíli po jejím skončení opět úřadovali domácí. Miškovský dostal prostor za Moučkovou brankou, nahrál před ní Michalu Pšurnému, který se nemýlil a posunul stav na 4:1.

Po dalších třech minutách navyšoval Michal Procházka, opět u branky stál Hlaváč, pro kterého to tak byl třetí bod v utkání. Kobra si po této brance vzala oddechový čas v naději, že dokáže ještě něco s výsledkem udělat. To se nezdařilo, místo toho v 54. minutě po individuální akci střílel Daniel Miškovský a Mouček tak pošesté kapituloval. Další branka již nepadla na žádné straně. Důležitý druhý bod v sérii získalo Vrchlabí, Kobra v pátek proto bude bojovat o prodloužení sezóny.

Miloslav Šeba (HC Kobra Praha): Do utkání jsme šli s tím, že se chceme co nejdříve dostat do vedení. To se podařilo, ale bohužel to pak šlo na 2:1. Nicméně druhá třetina byla 0:0. Důležité je vydržet hodně dlouho hrát do obrany, aby soupeř byl nejistý. Pak ale došlo bohužel k fatální chybě obránce v naší přesilovce a dali gól z brejku v oslabení. Následně další chyba obránce, dostali jsme na 4:1 a bylo vlastně po zápase. To už se těžko nějakým způsobem koriguje, zvlášť když každý chce dát gól. To je prostě play off. Gólman zachytal dobře, musíme vycházet z nějakých věcí zítra na tréninku a připravit se na to, abychom je porazili v pátek a mohli se sem vrátit v neděli. Zítra na tréninku to ještě musíme zhodnotit na tréninku a nějaký věci přestavět.