16.09.2017

První pražské derby vyhrála Kobra! Letce porazila 5:2

P R A H A - První ligový souboj mezi celky z Prahy vyšel lépe pro hostující Kobru. Letci byli však velmi nebezpeční a gólman hostů Mouček musel svůj tým několikrát zachraňovat. Kobra si připisuje první výhru v sezóně, na což si Letci budou muset ještě počkat.

2. kolo, 16.09.2017 v 18:40

HC Letci Letňany

2:5

(1:2, 1:2, 0:1)

Branky a nahrávky: 11. Prchal Vojtěch (Lojka, Prchal Václav), 26. Chvála (Svoboda, Havlůj) – 10. Čurda (Novák, Ryzák), 13. Tuma (Matějek, Verbík R.), 31. Tuma (Hlinka, Vacek), 35. Hlinka (Tuma), 60. Novák (Kellner). Rozhodčí: Vokřál – Marek, Štěpánek. Vyloučení: 8:6. Využití: 0:1. V oslabení: 1:0. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 2:5.

HC Letci Letňany: Pírs – Beran, Gebell, Chvála, Kučera J., Kučera L., Novák M., Saňa, Uhlíř – Brejcha, Doležal, Dyrynk, Havlůj, Kellerstein, Kotyra, Lojka, Prchal Václav, Prchal Vojtěch, Svoboda, Švarc, Valder

HC Kobra Praha: Mouček – Semrád, Ryzák, Vokurka, Šteiner, Verbík J., Verbík R., Vacek – Kellner, Jedlička, Antončík (C), Novák D., Hlinka, Čurda, Matějček, Matějek, Tuma, Jindra

Kobra potvrdila roli zkušenějšího týmu, od začátku měla herní převahu a více času puk na svých holích. Letňany však svého soka zaskočily, hrály velmi dravě, skvěle bruslily a nenechávaly soupeři moc prostoru na kombinování. Když se Kobra ke střele dostala, stál na konci připravený Pírs. Rozhodně ani Mouček nebyl bez práce. Letci se několikrát dostali do úniku a předváděli pěkné kombinace v útoku.

Desátá minuta přinesla vyloučení domácího kapitána Valdera. Přesilovku zužitkoval ve prospěch svého týmu Martin Čurda protiútokem po úniku domácích. O půl minuty později bylo však srovnáno, Mouček poprvé tahal puk zpoza zad po střele Vojtěcha Prchala. V první třetině se prosadil Lukáš Tuma a Kobra tak vedla 2:1. Pár vteřin před koncem musel ještě gólman Kobty řešit zapeklitou situaci, když hlavní rozhodčí bruslí omylem tečoval puk a Letci šli do přečíslení dvou na jednoho. Brankář branického celku tuto situaci zvládl.

Letcům se podařilo podruhé vyrovnat ve druhé třetině. V oslabení se prosadil Tomáš Chvála. Poté už Mouček svou branku zamkl a žádný puk do ní nepustil. V polovině utkání se podruhé prosadil Lukáš Tuma parádní tečí před Pírsem. O pět minut později navíc přihrál Filipu Hlinkovi na branku.

Ve třetí části se hlavně vylučovalo. Pírs i Mouček se činili, chytali šance svých soupeřů a ani jeden nemusel tahat puk zpoza svých zad.

Poslední minutu hráli domácí s Pírsem na střídačce. Ihned po buly se k puku dostal Novák, vyhodil přes celé hřiště a trefil tyč brankové konstrukce. Později dokázal ujet s Kellnerem, nikým nehlídáni si několikrát vyměnili puk a Dominik Novák korigoval na 5:2.

Po Novákově brance se strhla menší potyčka, když Brejcha útočníka Kobry napadl a dostal trest za hrubost. Kobra si tak připisuje první výhru v sezóně a má aktuálně 4 body v tabulce. Zároveň šlo o výhru v historicky prvním druholigovém zápase mezi těmito pražskými celky. Další utkání čeká Kobru ve středu 20.9. na domácím ledě proti týmu ze Slaného, stále registrovaného jako HC Most.

Miloslav Šeba (HC Kobra Praha): Už jsme spolu hráli dva přáteláky, takže si myslím, že oba dva mančafty se z toho poučily, co mají hrát. Hrají agresivní hokej v napadání ve třech. Tomu jsme chtěli předcházet tím, že budeme hrát rychleji z obrany, ale v první třetině se to úplně nedařilo, ve druhé jsme to zlepšili. Chtěli jsme kontrolovat puk, samozřejmě někteří hráči předržují puk, to byla škoda, protože jsme měli tři nájezdy a nedali jsme je. Ale musím říct, že hráli dobrý hokej nahoru dolů. Když budeme takhle takto pokračovat, bude to dobře.