25.11.2017

Odveta vyšla, z Bíliny se vrací Kobra s výhrou!

P R A H A - První třetina sice nevyšla podle představ, pak ale braničtí dokázali zabrat a nepříznivý stav otočit. Ze stavu 3:1 průběžně otočili i díky hattricku Jakuba Jedličky na závěrečných 5:7. Ve druhé třetině nasázeli hosté brankáři Odložilíkovi celkem pět branek!

21. kolo, 25.11.2017 v 17:30

HC Draci Bílina

5:7

(3:1, 1:5, 1:1)

Branky a nahrávky: 2. Mála (Hrdlička, Kýhos), 4. Kýhos (Hrdlička, Mála), 19. Doležal (Mála, Hrdlička), 32. Gevorkian (Doležal), 60. Mála – 18. Jedlička, 24. Ryzák (Jedlička), 29. Matějček (Chlapík, Skočovský), 33. Jedlička (Ryzák), 38. Jedlička (Šteiner), 39. Kellner (Tuma, Semrád), 42. Kellner (Jedlička, Skočovský). Rozhodčí: Vyštejn - Axman, Goltsch. Vyloučení: 4:6. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 233. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:3, 4:3, 4:7, 5:7.

HC Draci Bílina: Odložilik (40. Kurakou) – Polák (A), Jirkovský, Brettschnaider, Kolíček, Fučík, Vošta – Hrdlička, Komínek, Kail, Procházka, Gevorkian, Kýhos, Mical,Mála, Doležal.

HC Kobra Praha: Bílek (Mouček) – Vokurka, Ryzák, Šteiner (A), Kolařík, Verbík R., Semrád, Skočovský – Antončík (C), Hlinka, Jedlička, Tuma, Kellner, Čurda, Matějček (A), Chlapík.

První třetinu zahájili úspěšně domácí. Již ve druhé minutě otevřel skóre František Mála. O pouhé dvě a půl minuty později zvyšoval Vladimír Kýhos a domácí měli nakročeno k další vzájemné výhře. Ještě ke konci první třetiny se ale prosadil poprvé Jakub Jedlička, krátce po skončení přesilovky svého týmu.

Jednobrankový rozdíl však nevydržel dlouho, ještě před sirénou prostřelil Bílka Filip Doležal. Do druhé části tak hráči vstupovali za stavu 3:1 pro domácí. Ve druhé třetině začali Pražané úřadovat. Zkraje se prosadil obránce Marek Ryzák, o pět minut později využil přesilovku Martin Matějček.

Vyrovnaný stav ukončil Mykhaylo Gevorkian, bylo to však naposledy, co se Bílina dostala do vedení. Po minutě srovnal Jakub Jedlička svou druhou brankou v utkání. O pět minut později dokonal svůj hattrick. Po další minutě vsítil gól David Kellner. Byla to poslední branka, kterou Vilém Odložilík obdržel. Po druhé třetině byl stav 4:6 a do brány domácích šel Viachaslau Kurakou.

Poslední část přinesla dvě branky. Za Kobru se podruhé prosadil David Kellner, za Bílinu 13 sekund před koncem snižoval František Mála. Po dvou vzájemných zápasech tak obě mužstva dokázala vyhrát na ledě soupeře. Další zápas čeká Kobru 2.12. proti Dvoru Králové, který přivítá na svém ledě vůbec poprvé.

Miloslav Šeba (HC Kobra Praha): V první třetině to z naší strany bohužel nebyl ideální výkon a taky se to projevilo na skóre. Ve druhé třetině jsme zlepšili výkon, bruslení, přístup k hráčům a podařilo se nám otočit. Byli jsme důslednější, byli jsme víc na puku. Ve třetí třetině jsme to dorazili tím, že jsme šli neustále, ať už v napadání nebo dohrávání soupeře. Škoda toho posledního gólu, který jsme dostali po chybě gólmana. Ale tak to prostě v utkáních bývá: Chyby bývají potrestány. Nejvíc alaramující je, že nejsme v první třetině schopní vyvinout potřebný tlak. Z toho se musíme poučit.