30.09.2017

Kobra nestačila ani na Vrchlabí a připisuje si druhou prohru v řadě

PRAHA - Zápas začal nadějně, první branku vstřelil Dominik Novák. Poté ale převzali otěže hosté z Vrchlabí a ukázali, že i letos budou patřit k jednomu z hlavních favoritů soutěže.

6. kolo, 30.09.2017 v 18:00

HC Stadion Vrchlabí

2:4

(1:2, 0:0, 1:2)

Branky a nahrávky: 5. Novák (Semrád), 58. Kellner (Slanina, Jedlička) – 8. Pšurný (Urban, Tržický), 17. Šťastný (Filip, Maďar), 53. Maďar (Filip), 58. Tržický (Urban). Rozhodčí: Knapík – Štětina, Šimánek. Vyloučení: 6:6. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Průběh utkání: 1:0, 1:3, 2:3, 2:4.

HC Kobra Praha: Mouček – Semrád, Ryzák, Vokurka, Šteiner, Verbík J., Verbík R., Vacek – Kellner, Jedlička, Slanina (A), Novák, Hlinka, Čurda, Matějček Martin, Antončík (C), Tuma, Jindra

HC Stadion Vrchlabí: Jelínek – Abrahám, Havránek, Jirků (A), Matějček Martin, Pojkar, Tržický, Chleborád – Maďar, Filip (C), Šťastný, Oppelt, Šimoníček, Bláha, Miškovský, Urban, Pšurný, Krsek, Kerekanič, Mach

Od úvodního vhazování měli hosté herní převahu. První dvě třetiny svého soupeře téměř k ničemu nepustili a zasahovat musel hlavně Václav Mouček. První branku utkání však vstřelil Dominik Novák v páté minutě. Dostal se z ničeho nic do útoku s Martinem Semrádem. Jelínek nejprve Semrádovu šanci vyrazil, Novák pak nahazoval puk z úhlu na Jelínkova záda, od kterých puk propadl do branky. Šlo pro něj o pikantní branku, jelikož ještě v minulé sezóně za Vrchlabí nastupoval. O pár minut později skóroval Michal Pšurný, nerozhodný stav ale nevydržel ani do konce třetiny. Vrchlabí však dokázalo svůj tlak zužitkovat, pár minut před sirénou se po Semrádově vyloučení prosadil Tomáš Šťastný a se stavem 1:2 odešli hráči také do šaten.

Ve druhé části sice nepadla žádná branka, zato rozdělil hlavní sudí Jan Knapík celkem 50 trestných minut. Během prvních šesti minut měla Kobra k dispozici tři přesilovky 5 na 3 – dvě téměř slepené zkrácené, jednu dvouminutovou. Ani jednu však nedokázala využít. Nejvyšší trest přišel v polovině utkání, kdy Kobra přišla o Šimona Antončíka. Domácí kapitán měl být vyloučen za naražení zezadu na 2 minuty a dalších 10 minut dostal jako osobní test. Výrok rozhodčího se mu však nelíbil, Knapík mu tak udělil dalších 10 minut za nesportovní chování. Antončík tak musel předčasně do sprch.

Desetiminutový trest byl k vidění i na druhé straně. Tomáš Bláha byl vyloučen na dvě minuty za držení hole svého soupeře, měl však také připomínky a dostal osobní trest. Vrchlabí dostalo 22 trestných minut, Kobra 28. Ani jedno z mužstev se však prosadit nedokázalo, hra tak pokračovala i do třetí části za stavu 1:2.

Závěrečnou periodu opět odstartovali aktivněji hosté. Kobra si však dokázala také vypěstovat velký počet šancí, ty často končily na nepřesné koncovce nebo skvělém Jelínkovi. Branka padla až v 53. minutě z hole Patrika Maďara. Vrchlabí tak odskočilo na dvoubrankové vedení a s Kobrou to vypadalo bledě. Naději svému týmu vzkřísil první brankou v sezóně David Kellner. O necelou půlminutu později však sebral domácím naděje na vyrovnání Tomáš Tržický.

Další branka k vidění nebyla, Kobra si tak připsala druhou prohru v řadě a aktuálně se drží na páté příčce. Další utkání odehraje ve středu na ledě šestého Trutnova.

Miloslav Šeba (HC Kobra Praha): V první třetině jsme začali špatně. Měli jsme tam gólové šance, ale nedali jsme je. Pak převzalo iniciativu Vrchlabí, ale nejdůležitější bylo to, že jsme udělali hrozně moc chyb při našich přesilovkách. Hráli jsme dvakrát 5 na 3, ale nevystřelili jsme, hledali jsme neustále lepší pozici. To je špatně, to se musí zlepšit. Když měl soupeř přesilovku 5 na 3 tak také nedal, ale v těchto chvílích bylo důležité to srovnat a jít zase nahoru. Nesmí soupeř utéct o dva góly. Bohužel po chybách šli ve třetí nahoru, pak už to bylo vabank. Konec už jsme hráli na dvě lajny, troji beci šli na krev. Ale dneska odešlo i štěstí, odrazil se tam kotouč zezadu od mantinelu. Ale to nebylo o tom čtvrtém gólu. Důležité bylo, abychom se dostali my na 3:3 a šli do prodloužení, to se nepodařilo. Nic se nedá dělat, hraje se dál, takový je hokej.

Petr Hlaváč (HC Stadion Vrchlabí):Začali jsme dobře, celou první třetinu jsme měli myslím tak nějak pod kontrolou - i když jsme dostali jeden nešťastný gól jakoby z ničeho, tam ani nebyla vypracovaná šance. Ve druhé třetině bylo dobré, že jsme ubránili ty dvě dlouhé přesilovky 5 na 3. Ve třetí třetině už byli domácí lepší. My jsme to ale ubránili, se štěstím jsme tady uhráli tři body a jsme za to rádi.